Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  kontrolą celną - obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów powstaje z chwilą objęcia towarów tą procedurą.9. Jeżeli import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy (...)

 • Kodeks karny

  zagrożenia zwiększonego o połowę.§ 2.W wypadku określonym w § 1 sąd orzeka nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, chyba że orzeka obowiązek naprawienia szkody, obowiązek zadośćuczynienia (...)

 • Jak powołać inspektora ochrony danych?

  ; zapewnienie udziału DPO we wszystkich sprawach związanych z ochroną danych osobowych; zakaz odwoływania oraz karania DPO; obowiązek zachowania tajemnicy i poufności co do wykonywania zadań przez (...)

 • Porada prawna na temat obowiązek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obowiązek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie są szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego dla małego podatnika?

  dostawie towarów - obowiązek podatkowy powstaje 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy towarów. Jeśli jednak przed tym terminem mały podatnik wystawił fakturę, (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  odniesieniu do tych towarów. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u małych podatników? Mały podatnik może wybrać metodę kasową rozliczeń, polegającą na tym, że obowiązek (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT?

  ;lnych obowiązek podatkowy powstał już 28 maja (w chwili wydania towaru). W przypadku małego podatnika rozliczającego się metodą kasową obowiązek podatkowy powstanie jednak dopiero z chwilą (...)

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  ; Obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania oraz fakturowanie w zakresie usługi utrzymania (eksploatacji) i zarządzania obiektem realizowanej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego Obowiązek (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  zarejestrowanego, obowiązek podatkowy ciąży na poprzednim właścicielu do końca miesiąca, w którym nastąpiło przeniesienie własności.4. Obowiązek podatkowy, o którym mowa w ust. 1 i 2, (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na zasadach ogólnych? Istota metody kasowej sprowadza się do szczególnego momentu określenia obowiązku podatkowego. Obowiązek ten w metodzie kasowej (poza (...)

 • Kodeks wykroczeń

  można orzec obowiązek zapłaty równowartości zniszczonego lub uszkodzonego przedmiotu albo obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.Art. 85a. § 1. Kto narusza przepisy dotyczące

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)

 • Niesłuszne alimenty

  Witam wszystkich. Mam problem z moją dziewczyną z którą mam córeczke. ja chce zaopiekować się nimi jak najlepiej potrafie i od początku narodzin (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane