Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  , bezpośrednio wiążę się obowiązek prowadzenia ewidencji zgodnie z art. 109 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług, co rodzi obowiązek składania JPK_VAT. Czy w JPK_VAT powinny (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  , dokumentującą transakcję. W związku z tym obowiązek podatkowy powstanie 20 czerwca. Jeżeli przed dokonaniem dostawy do innego kraju otrzymano całość lub część ceny, obowiązek podatkowy (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej

  Szwecja – Polska obowiązek podatkowy powstanie w dniu 21.06.2005r. (tj. data wystawienia faktury przez firmę szwedzką zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy o VAT).     Po

 • Porada prawna na temat obowiązek dostarczenia faktury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obowiązek dostarczenia faktury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rozliczenia podatkowe transakcji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

  ; Obowiązek podatkowy, podstawa opodatkowania oraz fakturowanie w zakresie usługi utrzymania (eksploatacji) i zarządzania obiektem realizowanej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego Obowiązek (...)

 • Wystawianie faktur

  pochodzenia faktury rozumie się pewność co do tożsamości dokonującego dostawy towarów lub usługodawcy albo wystawcy faktury. Przez integralność treści faktury rozumie się, (...)

 • Eksport z kasą fiskalną

  fiskalnej ze stawką 0%. Klienci zobowiązali się do dostarczenia dokumentów celnych w szybkim czasie, tak abym mógł zaliczyć sprzedaż jako eksportową do miesiąca w którym wystawiłem faktury. (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  wystawi faktury, obowiązek podatkowy powstanie w tym dniu. Jeżeli zaś faktura zostanie wystawiona np. 20. lutego, obowiązek podatkowy powstanie z dniem wystawienia faktury. Do końca (...)

 • Moment dokonania dostawy w WNT

  dostawy. Jednakże jeżeli towar dostarczany jest na warunkach, zgodnie z którymi dostawca ma obowiązek dostarczenia go do miejsca określonego przez nabywcę, wówczas dopiero dostarczenie (...)

 • Zatory płatnicze do likwidacji

  terminie 14 dni na podstawie umowy, dowodu dostarczenia rachunku lub faktury, po uprawdopodobnieniu spełnienia swojego świadczenia z transakcji handlowej. Odsetki za opóźnienie w transakcjach

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  akceptuje treść noty, to potwierdza ją podpisem osoby uprawnionej do wystawienia faktury lub faktury korygującej. Noty korygujące powinny zawierać wyrazy "NOTA KORYGUJĄCA". Duplikaty faktur (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  odpowiednio faktura korygująca lub duplikat faktury dotyczy faktury wystawionej w formie elektronicznej.Faktury wystawione lub otrzymane w formie elektronicznej przechowuje się na terytorium kraju (...)

 • Termin płatności faktury - Jakie obowiązują terminy zapłaty w transakcjach handlowych?

  rekompensatę nalicza się od faktury czy od umowy? Uprawnienie do rekompensaty przysługuje – co do zasady – od transakcji handlowej (umowy). Jeśli jednak strony w umowie ustalą, że świadczenie

 • Odpowiedzialność za zaginioną przesyłkę

  towar zapłacić i w tym zakresie w jego interesie jest zaksięgowanie faktury. wydanie rzeczy, towar, kupujący, sprzedawca, przewoźnik, faktura VAT, spis inwentaryzacyjny

 • Faktura zaliczkowa

  Czy od wystawionej faktury zaliczkowej podatek dochodowy i podatek VAT rozlicza się w miesiącu wystawienia tej faktury czy w miesiącu dostarczenia towarów i wystawienia faktury końcowej? (...)

 • Faktury zaliczkowe i sposób ich rozliczania

  obejmują całą cenę brutto towaru lub usługi, sprzedawca po wydaniu towaru lub wykonaniu usługi nie wystawia faktury końcowej.  Drugi sposób rozliczenia polega na skorygowaniu dotychczasowych

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  kontrolą celną - obowiązek podatkowy z tytułu importu towarów powstaje z chwilą objęcia towarów tą procedurą.9. Jeżeli import towarów objęty jest procedurą celną: składu celnego, odprawy (...)

 • Skorzystaj z e-faktury!

  odpowiednio faktura korygująca lub duplikat faktury dotyczy faktury wystawionej w formie elektronicznej. Przechowywanie i wgląd do e-faktur Faktury wystawione lub otrzymane w formie elektronicznej (...)

 • Jakie są szczególne momenty powstania obowiązku podatkowego dla małego podatnika?

  podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury. Jeżeli przed dokonaniem wewnątrzwspólnotowej dostawy mały podatnik otrzymał całość lub część ceny, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy w VAT

  ;obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania tych towarów, nie później jednak niż z chwilą wystawienia faktury przez podatnika podatku od wartości dodanej. ##baner## Obowiązek (...)

 • Czy mogę wysłać fakturę mailem - wszystko o fakturach w formie elektronicznej

  porządku prawnego, przykładowo: czy w przypadku wydruku e-faktury oznaczonej jako „oryginał” wersja papierowa i elektroniczna są dwiema (oryginalnymi) wersjami tej samej faktury, czy (...)

 • Koszty uzyskania przychodu oraz ich rozliczanie w czasie

  rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (rachunku), albo dzień, na który ujęto koszt na podstawie innego dowodu w przypadku braku faktury (rachunku), z wyjątkiem sytuacji, (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT?

  ;lnych obowiązek podatkowy powstał już 28 maja (w chwili wydania towaru). W przypadku małego podatnika rozliczającego się metodą kasową obowiązek podatkowy powstanie jednak dopiero z chwilą (...)

 • Podstawa wystawienia faktury

  . usługi budowlane, obowiązek podatkowy, podstawa wystawienia faktury, odmowa przyjęcia faktury

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  tytułu na rzecz Spółdzielni faktury nie będą zawierały podatku VAT. Natomiast obowiązek rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu wykonanych usług budowlanych będzie (...)

 • Nowa ustawa o VAT wciąż sprawia problemy

  – tzn. dostawy towaru, wykonania usługi. Obecnie obowiązek podatkowy powstaje właśnie z chwilą wywiązania się ze zobowiązań wobec klienta. Jak się okazało, nie tylko przedsiębiorcy mieli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane