Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obliczanie wynagrodzenia chorobowego

  wynagrodzenia, o których mowa wyżej, przysługujące za okresy kwartalne, wlicza się do przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia przyjmowanego do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku chorobowego (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  ubezpieczenia chorobowego - jeżeli jest ubezpieczony dobrowolnie.  2. Do okresów ubezpieczenia chorobowego, o których mowa w ust. 1, wlicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, (...)

 • Premia uznaniowa w podstawie wymiaru zasiłku

  zasiłku chorobowego [...]. Regulacja ta ma na celu zapobieżenie podwójnemu wypłacaniu tego samego składnika. zasiłek, podstawa wymiaru, premia, uznaniowa, obliczanie

 • Porada prawna na temat obliczanie wynagrodzenia chorobowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obliczanie wynagrodzenia chorobowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiany w zasiłkach, czyli ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego znowelizowana

  zasiłku. Jednak podstawę wymiaru zasiłku chorobowego ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia uzyskanego u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie (...)

 • Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy

  podstawie wymiaru zasiłku chorobowego ubezpieczonego niebędącego pracownikiem. Nie ma natomiast przeszkód, aby w podstawie wymiaru zasiłku chorobowego ująć przychód uzyskiwany (...)

 • Zasiłku chorobowego nie wolno zaniżać

  okresie pobierania wynagrodzenia chorobowego lub zasiłku chorobowego. Zresztą sporej części pracowników przepisy o wynagradzaniu w ogóle nie obejmują (chodzi (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za czas choroby

  wynagrodzenia za czas choroby. Wysokość wynagrodzenia za czas choroby nie zależy od stażu pracy i generalnie wynosi 80% podstawy wymiaru. Wynagrodzenie za czas choroby oblicza się według zasad (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  ) ubezpieczonym obowiązkowo, którzy mają wcześniejszy co najmniej 10-letni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego; 4) posłom i senatorom, którzy przystąpili do ubezpieczenia chorobowego (...)

 • Jak uzyskać większy zasiłek macierzyński?

  ) ubezpieczonym obowiązkowo, którzy mają wcześniejszy co najmniej 10-letni okres obowiązkowego ubezpieczenia chorobowego; 4) posłom i senatorom, którzy przystąpili do ubezpieczenia chorobowego (...)

 • Ustalenie wysokości podstawy zasiłku chorobowego

  rok ubiegły? Proszę o obliczenie podstawy zasiłku chorobowego za 1 dzień. Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Obliczanie podstawy zasiłku chorobowego przy zmianie etatu

  Witam Proszę o pomoc w ustaleniu sposobu naliczania zasiłku chorobowego. Żona pracuje w agencji pracy tymczasowej prawie półtora roku, otrzymuje tygodniowe (...)

 • problemy z pracodawcą po wypadku w pracy

  witam, ok 3 miesiące temu miałem wypadek w pracy, skutkiem była złamana kość śródstopia i dwumiesięczne zwolnienie lekarskie( noga w gipsie) (...)

 • obliczanie pensji brutto-netto

  Proszę napiszcie mi jak się krok po kroku oblicza pensję. Ile i co od czego się odejmuje, ile procent. Proszę o szybką odpowiedź. Każdy pracownik (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane