Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie i przerwanie biegu przedawnienia

  art. 5 k.c. W jaki sposób należy obliczać termin przedawnienia? Początkiem biegu terminu przedawnienia jest moment, w którym roszczenie stało się wymagalne. Zdarzają (...)

 • Obliczanie terminu przedawnienia

  wymagalne. Jeżeli więc strony ustaliły 14-dniowy termin płatności, to bieg terminu przedawnienia rozpoczyna się pierwszego dnia po upływie terminu płatności. płatność, faktura, (...)

 • Dokumenty stwierdzające umowę ubezpieczenia (polisa, legitymacja ubezpieczeniowa i in.)

  terminu przedawnienia roszczenia zakładu o zapłatę składki. Umowa ubezpieczenia może jednak określać inny moment wymagalności składki ubezpieczeniowej. W tym miejscu należy jeszcze dodać, (...)

 • Porada prawna na temat obliczanie terminu przedawnienia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obliczanie terminu przedawnienia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  § 5, art. 67a § 1 pkt 1 2 i art. 76a § 1.§ 4. Odsetki za zwłokę naliczane są od dnia następującego po dniu upływu terminu płatności podatku lub terminu, w którym płatnik lub inkasent (...)

 • Kiedy zobowiązania podatkowe ulegają przedawnieniu?

  powodują przerwanie biegu przedawnienia zobowiązania podatkowego i od kiedy termin biegnie na nowo? Bieg terminu przedawnienia przerywa ogłoszenie upadłości. Po przerwaniu biegu terminu (...)

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  zrzeczenie się, aby być ważną czynnością musi zostać zakomunikowane wierzycielowi. Może ono być dokonane dopiero po upływie terminu przedawnienia, i jest czynnością nieodwołalną, Jeżeli, (...)

 • Początek biegu przedawnienia

  . 120 par. 1 kodeksu cvywilnego, bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Upływ terminu przedawnienia następuje z końcem ostatniego dnia terminu. (...)

 • Obliczanie terminów przedawnienia

  tylko dłużnik podniesie zarzut przedawnienia. Roszczenie to nie korzysta wprawdzie z pełnej ochrony prawnej, ale nadal uznawane jest za prawnie istniejące. Trzyletnim terminiem przedawnienia objęte (...)

 • Obliczanie początku i końca biegu przedawnienia

  dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. Termin płatności upływa więc 21 stycznia. Bieg terminów przedawnienia rozpoczyna (...)

 • Przedawnienie roszczeń z ubezpieczenia majątkowego

  przedawnienia roszczeń? W określonych sytuacjach bieg terminu przedawnienia roszczeń ulega przerwaniu. Po przerwie, bieg terminu zaczyna się od nowa, dlatego określenie przyczyn (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • Przedawnienie długów.

  Dzień dobry. Chciałbym się dowiedzieć czy podobnie jak w prawie karnym, tak w przypadku długo istnieje możliwość przedawnienia długu?? chodzi (...)

 • Pomocy Idea i Pogromcy długów Ultimo

  Witam, Zwracam się z prośbą o pomoc. Wiem, że już takie tematy były poruszane na forum ale niestety nie dokońca wiem co odpisać firmie ultimo. (...)

 • PRESCO Zaatakowała i mnie co Robić pomocy....

  Witam i proszę o pomoc a mianowicie. Dostałem wezwanie od P.R.E.S.C.O Group sp. z o. o. przysłała wezwanie do zapłaty tytułem: PRESCO INVESTIMENTS (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane