Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia chorobowego?

  masz uprawnienia do: emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego, świadczenia przedemerytalnego, urlopu (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne?

  lat (mężczyzna); 4) osoba która zarejestrowała się we właściwym powiatowym urzędzie pracy w ciągu 30 dni od dnia ustania prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy (...)

 • Prawa i obowiązki bezrobotnego

  , jeżeli: ##baner## ukończył 18 lat, nie ukończył 60 lat - kobieta lub 65 lat - mężczyzna, nie nabył prawa do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, (...)

 • Porada prawna na temat obliczanie lat pracy do świadczenia przedemerytalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obliczanie lat pracy do świadczenia przedemerytalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  wolontariusza - w granicach do 1 roku; pobierania zasiłku przedemerytalnego i świadczenia przedemerytalnego; udokumentowanej niezdolności do pracy, za które wypłacone (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  od 3 do 6 miesięcy, a w przypadku bezrobotnych do 30 roku życia do 12 miesięcy. Staż realizowany jest przez organizatora stażu na podstawie umowy zawartej z powiatowym urzędem pracy (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  najmniej 55 lat dla mężczyzn;  ma okres takiej pracy jako maszynista pojazdów trakcyjnych wynoszący co najmniej 15 lat;  lekarz medycyny pracy wydał orzeczenie (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  i nie zaliczono tej pracy do twojego świadczenia, masz mniejsze świadczenie. Możesz też nie mieć świadczenia z tego powodu, że okres twojej pracy był za krótki. Koordynacja (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  nieważna i nie stała się ważna po spełnieniu świadczenia. Art. 411. Nie można żądać zwrotu świadczenia:  1)  jeżeli spełniający świadczenie wiedział, że nie był do (...)

 • Kodeks Karny - Część szczególna, Rozdziały XXVIII-XXXVII

  grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat (...)

 • Kodeks pracy

  do pracy, wlicza się do okresu zatrudnienia okres pozostawania bez pracy, za który przyznano wynagrodzenie. Okresu pozostawania bez pracy, za który nie przyznano (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane