Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ważne zmiany w PIT

  zastosowanie nadal w stosunku do przychodów z odpłatnego zbycia snieruchomości mieszkalnych, które zostały nabyte lub wybudowane (oddane do użytkowania) w okresie od dnia 1 stycznia 2007 r. (...)

 • PIT 2012. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  będzie mógł natomiast uwzględnić w rozliczeniu stratę z działalności. Najczęściej wypełnianym załącznikiem do PIT będzie zapewne formularz PIT/O, który dodajemy do (...)

 • PIT 2013. Chcesz ulg w podatkach? Wybierz załącznik.

  będzie w przypadku ulgi na dziecko czy rehabilitacyjnej. Takie ulgi odliczysz przez załącznik PIT/O Numery pól w załączniku, dotyczące danej ulgi Rodzaj odliczenia 11, 12 Darowizny

 • Porada prawna na temat objasnienia do pit 11

  Nie szukaj dłużej informacji na temat objasnienia do pit 11, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • PIT-11 a brak wypłaty wynagrodzenia

  się ze mną w tej sprawie. Druga sprawa, wystawił PIT-11, a do tej pory, czyli do 18.02.2008 r., nie wypłacił wynagrodzenia. Czy pracodawca ma prawo wystawić PIT-11, jeśli nie (...)

 • Brak poprawnego PIT-11 od pracodawcy

  większości pracowników podstawę do sporządzenia rocznego zeznania podatkowego (odpowiednie kwoty uwzględnione przez pracodawcę w PIT-11 podatnik przepisuje do odpowiednich rubryk (...)

 • Nieprawdziwa informacja w PIT 11

  pobrana została ostatnia zaliczka. Z pytania nie wynika, czy Pani przestała pracować u danego pracodawcy. Jeżeli tak, to zgodnie z cytowanym wyżej przepisem wysłał on PIT 11. Odnosząc się (...)

 • Upominki przychodem z działalności gospodarczej

  gospodarczej i nie stosuje się do niego postanowień art. 20 ust. 1 ustawy o PIT (a więc nie stosuje się również zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o PIT). W konsekwencji, o ile (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  wystawiania takiego weksla nie jest jeszcze wiadomo, jaka kwota długu pozostaje do zwrotu. Do weksla dołącza się deklarację wekslową, czyli porozumienie między wystawcą weksla a wierzycielem (...)

 • Wygrane nagrody a podatek dochodowy

  podstawie art. 31 ustawy o PIT osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej, zwane dalej "zakładami pracy", są obowiązane jako płatnicy (...)

 • Nie każdą darowiznę odliczysz w PIT

  -28. Do zeznania musimy dołączyć załącznik PIT/O, w którym wpiszemy kwotę odliczenia w ramach darowizny oraz podamy dane obdarowanego. Cegły na kościół też odliczymy Przekazując (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Niewystawienie PIT-11 przez pracodawcę, jakie konsekwencje?

  Witam, Nadal nie otrzymałem od pracodawcy PIT-11. Wiem, że mimo wszystko muszę się rozliczyć z US do 30 kwietnia na podstawie dostępnych mi danych. Jednak (...)

 • PIT 11

  Mam takie pytanie jeżeli pracownik nie podaje swojego miejsca zamieszkania pracodawcy a ten nie wie gdzie wysłać PIT to co wówczas się dzieje? Zgodnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane