Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  darowiznę z powodu niewdzięczności tylko wtedy, gdy darczyńca w chwili śmierci był uprawniony do odwołania albo gdy obdarowany umyślnie pozbawił darczyńcę życia lub umyślnie wywołał rozstrój (...)

 • Darowizna - czyli jak coś komuś podarować...

  obdarowanego w czasie właściwym. Ponadto ta odpowiedzialność nie będzie miała miejsca jeśli obdarowany mógł te wady z łatwością zauważyć, Darowizna obciążona jest podatkiem. Do obliczania (...)

 • Czy można odwołać wykonaną darowiznę?

  1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami). odwołanie darowizny, darowizna, prezent, darczyńca, obdarowany, rażąca niewdzięczność obdarowanego, krzywda, upominek

 • Porada prawna na temat obdarowany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obdarowany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie darowizny.

  darowiznę z powodu niewdzięczności tylko wtedy, gdy darczyńca w chwili śmierci był uprawniony do odwołania albo gdy obdarowany umyślnie pozbawił darczyńcę życia lub umyślnie wywołał rozstrój (...)

 • Darowizna a niedostatek darczyńcy

  , darczyńcza, obdarowany, odwołanie, pomoc

 • Darowizna na rzecz syna

  darowizny powinien nastąpić stosownie do przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. Od chwili zdarzenia uzasadniającego odwołanie obdarowany ponosi odpowiedzialność na równi z bezpodstawnie

 • Zobowiązany do zapłaty podatku od umowy darowizny

  zapłaci w całości obdarowany. Zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn, w przypadku darowizny obowiązek podatkowy powstaje z chwilą złożenia przez darczyńcę oświadczenia (...)

 • Obowiązki obdarowanego wobec darczyńcy

  obowiązków alimentacyjnych. Obdarowany może jednak zwolnić się od tego obowiązku zwracając darczyńcy wartość wzbogacenia. obdarowany, darczyńca, pomoc, niedostatek

 • Odwołanie darowizny o przedawnienie

  termin przedawnienia roszczenia o zwrot przedmiotu. Zwrotu przedmiotu przedawnienia następuje wedle przepisów o bezpodstawnym wzbogaceniu. darowizna, niewdzięczność, obdarowany, odwołanie darowizny

 • Jakie darowizny można odliczyć od dochodu do opodatkowania w PIT?

  , obdarowany jest obowiązany przekazać urzędowi skarbowemu informację o zwróconej podatnikowi darowiźnie, w terminie miesiąca od dnia dokonania zwrotu.   Pamiętaj, że: od dochodu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane