Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  za inwestycję w obcym środku trwałym. Nie jest to bowiem dla podatnika obcy środek trwały. Wydatek taki albo zwiększy wartość początkową środka trwałego albo zostanie zaliczony (...)

 • Sprzedaż inwestycji w obcy środek trwały

  poniesione inwestycje na obcy środek trwały? Jak wskazuje się w literaturze podatkowej (tak: A. Koleśnik,  Inwestycja w wynajętym lokalu może przynieść stratę, Rzeczpospolita (...)

 • Ujęcie lokalu w ewidencji środków trwałych

  " własność podatnika (i jego małżonki, ale na zasadach wspólności majątkowej) nie można uznać za obcy środek trwały. W związku z tym wydatki na modernizację takiego lokalu (...)

 • Porada prawna na temat obcy środek trwały

  Nie szukaj dłużej informacji na temat obcy środek trwały, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy dzierżawy przed zakończeniem amortyzacji w obcym środku trwałym - opinia prawna

  faktury. dzierżawa, wypowiedzenie umowy dzierżawy , amortyzacja, obcy środek trwały, podatek, VAT, świadczenie usług, budynek, nakłady, ulepszenia, inwestycje

 • Kaseton - inwestycja, czy środek trwały

  Prowadzę działalność gospodarczą. W ubiegłym roku byłem na PKPiR i VAT. Obecnie od stycznia jestem na ksiegach rachunkowych. Od lipca dokonuję inwestycji w obcy srodek trwały (adaptacja lokalu

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  . 176, ze zm.), Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 1999 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (Dz. U. 1999 r., Nr 112, poz. 1317) firmowy, samochód, środek trwały, koszty

 • Samochód osobowy w ewidencji środków trwałych

  wykorzystywane co najmniej przez okres 6 miesięcy. samochód osobowy, amortyzacja, środek trwały, używany, wartość początkowa

 • Kodeks wykroczeń

  wykroczenie karę lub środek karny tego samego rodzaju, wykonuje się surowszą karę lub środek karny. W razie uprzedniego wykonania łagodniejszej kary lub środka karnego zalicza się je na poczet (...)

 • Drukarka fiskalna - KŚT

  element zestawu komputerowego klasyfikowanego w rodzaju 491. kasa fiskalna, drukarka fiskalna, środek trwały, KŚT

 • Wniesienie środka trwałego do spółki partnerskiej

  Wspólnik spółki partnerskiej zakupił środek trwały na własne potrzeby. W tym samym miesiącu chciałby wnieść ten środek trwały do majątku spółki partnerskiej. Czy wniesienie (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej

  W 2003 r. nabyto nieruchomość za kwotę 45000.00 bez prawa do odliczenia podatku VAT, w ewidencji działalności gospodarczej widnieje jako środek trwały. Następnie ww. środek trwały (...)

 • Przejęcie zamortyzowanego środka trwałego

  Czy właściciel firmy może zamortyzowany środek trwały przejąć do swojego osobistego użytku? Na jakiej zasadzie właściciel firmy (inaczej mówiąc jak ma to zrobić?) może zamortyzowany środek (...)

 • Sprzedaż nieruchomości niebędącej środkiem trwałym

  to sprzedaż pawilonu będzie zupełnie zwolniona od opodatkowania.   sprzedaż nieruchomości, środek trwały, przychody ze zbycia, amortyzacja, ewidencja środków trwałych

 • Kto wykonuje czynności w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? - opinia prawna

  celu zabezpieczenia wykonania określonego zobowiązania dłużnika. Jako że w tym wypadku można uznać przewłaszczany środek trwały za rzecz oznaczoną co do tożsamości, do przeniesienia własności (...)

 • Likwidacja środka trwałego, a koszty uzyskania przychodu

  ( czyli przyczyną likwidacji nie jest utrata gospodarczej użyteczności przez środek trwały), to strata z tytułu likwidacji środka trwałego stanowi koszt uzyskania przychodu. Natomiast, same (...)

 • Amortyzacja sztucznej trawy

  niematerialnych i prawnych, do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym równowartości kwoty 50.000 euro łącznej wartości tych odpisów amortyzacyjnych. Zatem, o ile sztuczną trawę uznać za środek (...)

 • Samochód w firmie niewprowadzony jako ŚT

  ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jednym z warunków uznania rzeczy za środek trwały jest, by przewidywany okres używania był dłuższy niż rok. Jeśli przedsiębiorca (...)

 • Rozliczanie kosztów eksploatacji samochodu

  trwały (w takim przypadku będzie mógł zaliczyć bez limitu w koszty m.in. udokumentowane wydatki na części i paliwo), czy też nie uzna go za środek trwały (w takim przypadku ewentualne (...)

 • Sprzedaż używanego środka trwałego

  czasowego powyższej reguły. środek trwały, podatnik VAT, sprzedaż, rzecz używana, odliczenie VAT

 • Wydatki na remont biura

  te przekroczą w ciągu roku kwotę 3.500 zł, to nie będą one zaliczone do kosztów bezpośrednio, a powiększą wartość początkową środka trwałego (będą amortyzowane). remont, ulepszenie, środek (...)

 • Iluminacja świetlna w KŚT

  , środek trwały, ulepszenie, wartość użytkowa, wartość początkowa, narzędzia, przyrządy, ruchomości i wyposażenie pozostałe, oświetlenie

 • Upoważnienie do prowadzenia samochodu firmy

  leasingowanych, można spotkać w praktyce. Na ogół mają one formę pisemnego upoważnienia na dokumencie wielkości dowodu rejestracyjnego. ruch drogowy, środek trwały, samochód, upoważnienie, (...)

 • Amortyzacja budynku częściowo wykończonego

  budynku inna niż lokal będący odrębnym przedmiotem własności. koszty uzyskania przychodów, amortyzacja, odpisy amortyzacyjne, środek trwały, oddanie do użytkowania, budynek, część budynku

 • Odliczanie częściowe podatku VAT

  podatnik nabył środek trwały (wartość niematerialną i prawną) w związku z wykonywanymi przez siebie czynnościami opodatkowanymi i zwolnionymi, ale również jeśli:podatnik nabył środek (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  się również jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, na które środek transportowy jest zarejestrowany.2. Jeżeli środek transportowy stanowi współwłasność dwóch (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Likwidacja sprzętu komputerowego

  Interesuje mnie następujący problem: skoro wprowadzono przepis, w myśl którego osoba fizyczna nie może wyrzucić na śmietnik lodówki, czy pralki, (...)

 • Niekompletny środek trwały ???

  Kontrola służb fiskusa zarzuciła mi, że budynek, który wynajmuję i z tego tytułu osiągam przychód nie jest kompletny z powodu braku decyzji zezwalającej (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • NIE CHCĘ ROZWODU......

  Jakie są sposoby na długoletnie odwleczenie toczącej się sprawy rozwodowej lub nie dopuszczenie do orzeczenia rozwodu. Jestem stroną niewinną rozpadu (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane