Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  . O wszczęciu, odmowie wszczęcia albo o umorzeniu śledztwa zawiadamia się osobę lub instytucję państwową, samorządową lub społeczną, która złożyła zawiadomienie o (...)

 • Czego można żądać od Policji, czyli zatargi z sąsiadem - opinia prawna

  prokurator nadrzędny przychyli się do zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia lub do zażalenia na postanowienie o umorzeniu dochodzenia, uchyla zaskarżone (...)

 • Zmiany w prokuraturach

  postępowania jest wyłączona albo w znacznym stopniu ograniczona. Postanowienia o wszczęciu dochodzenia, odmowie wszczęcia dochodzenia, umorzeniu dochodzenia i wpisaniu (...)

 • Porada prawna na temat o odmowie wszczecia dochodzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat o odmowie wszczecia dochodzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zażalenie na umorzenie dochodzenia

  zażalenia na umorzenie dochodzenia przez wysłanie mi zawiadomienia o umorzeniu dochodzenia? Czy otrzymane z Prokuratury zawiadomienie o umorzeniu dochodzenia należy traktować (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  powtórnego wydania przez prokuratora postanowienia o odmowie wszczęcia lub o umorzeniu postępowania w wypadku, o którym mowa w art. 330 § 2, pokrzywdzony może w terminie miesiąca (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie

  przestępstwa ściganego w tym trybie winna z urzędu wszcząć postępowanie (dochodzenie). Zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa lub dochodzenia przysługuje pokrzywdzonemu (...)

 • II - Kodeks postępowania cywilnego - Sąd. Strony. Koszty

  własnego lub czeku.Oddział 3. Właściwość wyłącznaArt. 38. § 1. Powództwo o własność lub o inne prawa rzeczowe na nieruchomości, jak również powództwo (...)

 • Co jeśli Policja nie chce ścigać przestępstwa?

  postanowienie: o wszczęciu postępowania (śledztwa lub dochodzenia) albo o odmowie jego wszczęcia. Takie postanowienie powinno być wydane "niezwłocznie", tj. bez nieuzasadnionej (...)

 • Prywatny akt oskarżenia

  : sąd uchyli postanowienie o odmowie wszczęcia postępowania i skieruje ponownie sprawę do prokuratora, który wydał bądź zatwierdził postanowienie o odmowie wszczęcia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Proszę o podpowiedz jak scigac ojca ktory uchyla sie od placenia alimentów

  Moja sytuacja jest taka ze ojciec zawsze uchylał sie od placenia alimentów, na poczatku mial firme pozniej ja zlikwidowal (pewnie ja na kogos przepisal) (...)

 • art.160 kk

  mam pytanie, czy ma wiekszy sens saskarżanie decyzji prokuratury o odmowie wszczecia postepowania. wniosek o popełnieniu przestępstwa przez mojego sasiada (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • przywlaszczenie

  Witam, mam taki maly problem a zapewne otrzymam tutaj pomoc. Pozyczylem od brata (brat jest wlascicielem) samochod i go troche zniszczylem (zatarlem silnik) Pojechalem (...)

 • POŚWIADCZENIE NIEPRAWDY PRZEZ URZĘDNIKA...

  Witam. Będę b.wdzięczna, jeżeli ktoś zechciałby mi pomóc i wskazać co mogę zrobić w następującej sprawie: 10 lat temu Powiatowy Inspektor (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane