Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?

  ;, czyli np. administracyjnej przez komornika w oparciu o przepisy kodeksu cywilnego, ale wówczas, gdy sąd rozstrzygnął o zbiegu egzekucji i wyznaczył komornika do dalszego prowadzenia (...)

 • Skarga na przewlekłość postępowania egzekucyjnego

  sporządzenia projektu planu podziału warunkowane jest złożeniu na rachunek depozytowy sądu sumy ulegającej podziałowi. Jeżeli do tego doszło skargę należy złożyć na komornika do (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  zmianę sposobu zabezpieczenia proponując np. inny przedmiot na zabezpieczenie czy złożenie kwoty pieniężnej do depozytu sądowego. Ostatecznie jednak do prokuratora i sądu zależy decyzja, (...)

 • Porada prawna na temat o��wiadczenie do komornika

  Nie szukaj dłużej informacji na temat o��wiadczenie do komornika, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo wyboru innego komornika niż właściwy

  apelacyjnego. Wierzyciel może więc wybrać komornika innego niż ten, w którego rewirze ma miejsce zamieszkania bądź siedzibę dłużnik. Kierując wniosek o wszczęcie egzekucji do komornika (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  października do 30 września następnego roku kalendarzowego. Jednak, wyjątkowo, pierwszy okres, na jaki jest przyznane prawo do świadczenia, jest dłuższy, gdyż rozpoczął się 1 kwietnia 2016 (...)

 • Podział kwot w dwóch egzekucjach alimetatyjnych

  sądu rejonowego. Do rozpoznania skargi na czynności komornika właściwy jest sąd, przy którym działa komornik. Jeżeli do prowadzenia egzekucji został wybrany komornik poza właściwością (...)

 • Lista otwieranych zawodów. Zobacz, jak na tym zyskasz

  prawa uprawniające do przystąpienia do egzaminu notarialnego. Aplikacja notarialna skrócona zostaje z 2 lat i 6 miesięcy do 2 lat, a likwidacji ulega cześć testowa egzaminu (...)

 • Właściwość komornika a miejsce zamieszkania.

  komornik sądu w miejscowości, w której nie mieszkam. Czy mogę wnieść o przeniesienie postępowania egzekucyjnego do komornika w moim miejscu zamieszkania? Jeśli tak to do kogo kierować (...)

 • Egzekucja z rachunków bankowych

  należności, a w razie zachodzących przeszkód zobowiązanie do zawiadomienia komornika w terminie siedmiu dni o przeszkodzie do przekazania zajętej kwoty. Nadto w zawiadomieniu skierowanym (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu). § 2.  Do niezbędnych kosztów procesu prowadzonego przez stronę osobiście lub przez pełnomocnika, który nie jest adwokatem, radcą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane