Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  wypowiedzeniu przewidziana została forma pisemna, oświadczenie woli uważa się za założone adresatowi z chwilą prawidłowego doręczenia mu pisma zawierającego to oświadczenie. Dla spełnienia (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  . Art. 80. Jeżeli osoba nie mogąca czytać ma złożyć oświadczenie woli na piśmie, oświadczenie powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Art. 81. § 1. Jeżeli ustawa uzależnia (...)

 • Kodeks cywilny

  oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru. Jeżeli oświadczenie takie zostało złożone dla ukrycia innej czynności prawnej, ważność oświadczenia ocenia się według (...)

 • Porada prawna na temat oświadczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  – jeżeli matka była osobą ubezpieczoną, oświadczenie o śmierci matki – w razie śmierci matki dziecka albo oświadczenie o porzuceniu dziecka przez matkę – w przypadku porzucenia (...)

 • Termin na wybór formy opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej

  formie karty podatkowej i zamierza w 2020 r. wybrać ryczałt, powinien do 20 stycznia 2020 r. złożyć oświadczenie o wyborze tej formy opodatkowania. Jeżeli do dnia 20 stycznia 2020 r. złoży oświadczenie (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  . OŚWIADCZENIE Osoby sprawujące osobistą opiekę nad dzieckiem, spełniające wskazane wyżej warunki, składają w ZUS oświadczenie o zamiarze podlegania odpowiednio ubezpieczeniom emerytalnemu (...)

 • W jakiej formie można złożyć oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku?

  na tym dokumencie poświadcza notariusz, który powinien pouczyć spadkobiercę, że oświadczenie wywoła zamierzony skutek prawny, ponieważ oświadczenie takie z podpisem urzędowo poświadczonym

 • Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Uchyl się od skutków prawnych!

  tworzą pobudkę, pod wpływem której wyrażone zostało oświadczenie woli uznane następnie przez oświadczającego za „błąd”, gdy okazało się, że oświadczenie nie osiągnęło (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  cudzoziemcy otrzymają wizę? Tak. Oświadczenie z adnotacją urzędu będzie przesłanką wydania odpowiedniej wizy. Czy pracodawca może zatrudnić danego cudzoziemca na podstawie oświadczenia po tym, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  składający oświadczenie o uznaniu dowiedział się o śmierci dziecka, nie później jednak niż do dnia, w którym dziecko osiągnęłoby pełnoletność. Art. 77. § 1. Oświadczenie konieczne (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  podstawie art. 90 ust. 11 przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy w ciągu kolejnych 12 miesięcy, jeżeli powiatowy urząd pracy przed rozpoczęciem pracy przez cudzoziemca wpisał oświadczenie o powierzeniu

 • Komu rezygnację powinien zlożyć odchodzacy członek zarządu?

  bez szczególnych nakładów i starań. Zakłada to uwzględnienie przez składającego oświadczenie woli adresu osoby, do której oświadczenie to jest kierowane, podanego przez (...)

 • Co to jest przyjęcie spadku wprost?

  jakim termine i gdzie należy złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku? Oświadczenie o przyjęciu spadku może być złożone w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu

  ;wczas, gdy jednoznacznie potwierdza istnienie skonkretyzowanego długu. potrącenie, oświadczenie, orzecznictwo, sąd, przedsiębiorca, zarzut, postępowanie, upadłościowe, skuteczność, adresat, dotarcie

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa albo przed sporządzeniem przez kierownika urzędu stanu (...)

 • Jak skutecznie doręczyć wypowiedzenie umowy o pracę?

  r., Nr 21, poz. 94, ze zm.), praca, stosunek pracy, wypowiedzenie, rozwiązanie, oświadczenie, doręczenie, zapoznanie się

 • Korekta oświadczenia majątkowego radnego

  uwzględnia również zeznanie o wysokości osiągniętego dochodu w roku podatkowym (PIT) małżonka osoby składającej oświadczenie. W przypadku podejrzenia, że osoba składająca oświadczenie (...)

 • Oświadczenie woli - Co to jest i kiedy oświadczenie woli jest nieważne?

  . - Kodeks cywilny (Dz.U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zm.) wady oświadczenia woli, brak świadomości lub swobody, powzięcie decyzji, wyrażenie woli, oświadczenie woli, przymus

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  sądem opiekuńczym. Oświadczenie o uznaniu musi być złożone przed właściwym organem. Oświadczenie takie składa się przed kierownikiem jakiegokolwiek urzędu stanu cywilnego lub przed sądem (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  . 42 ust. 6 stosuje się odpowiednio.2b. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2a, powinno zawierać dane identyfikacyjne podatnika prowadzącego działalność poprzez położony na terytorium

 • Jak wrócić do nazwiska noszonego przed ślubem?

  należy: przygotować wszystkie potrzebne dokumenty i informacje, zapłacić opłatę skarbową lub konsularną i złożyć oświadczenie.  Gdzie można złożyć takie oświadczenie? Oświadczenie (...)

 • Jak uznać ojcostwo w urzędzie stanu cywilnego?

  którym dowiedziałeś się o jego śmierci, nie później niż do dnia, w którym osiągnęłoby pełnoletność. ##baner## Jak złożyć oświadczenie uznania ojcostwa? W praktyce (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  jest forma szczególna, oświadczenie obejmujące zgodę składa się w tej samej formie. Sąd opiekuńczy ogranicza zarząd sukcesyjny majątkiem osoby, która nie ma zdolności do czynności

 • Jakie są skutki oświadczenia woli złożonego dla pozoru?

  prawa przez nieuprawnionego lub zwolnienie od obowiązku przez niego są skuteczne, mimo że stanowiące ich podstawę oświadczenie woli było nieważne. Nie oznacza to konwalidacji tego oświadczenia, (...)

 • Odrzucenie spadku - Kiedy można i jak odrzucić spadek?

  można złożyć oświadczenie o odrzuceniu spadku? Oświadczenie to może zostać złożone w terminie sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Jak od kogos LEGALNIE sciagnac dlug?

  Mam taki oto problem. Dla pewnej osoby (powiedzmy bylego kolegi) wykonalem pewna usluge. Ustalilismy warunki, ja wykonalem ta robote i zgodzilem sie za (...)

 • oświadczenie majątkowe

  Czy w oświadczeniu majątkowym trzeba wykazać wkład pieniężny, który znajduje się u dewelopera (zawarta jest umowa cywilno-prawna, mieszkanie będzie (...)

 • oświadczenie woli

  Witam 3 lata temu sąd zasądził mi 500 zł alimentów, teraz sytuacja byłego męża się polepszyła i pół roku po ustnej zgodzie, przysyła 900zł. (...)

 • Oświadczenie niekaralności?

  Odnośnie tematu, chcialbym wiedziec czy dostane takie oswiadczenie ze nie bylem karany jesli w wieku 17 lat za posiadanie malej ilosci trawki dostalem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane