Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy o pracę

  może mieć, oświadczenie zostało złożone w dniu powzięcia wiadomości o nim przez pracownika. Udowodnienie tego faktu jest jednak niezwykle trudne. W takim przypadku przyjmuje się, że oświadczenie (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  . Art. 80. Jeżeli osoba nie mogąca czytać ma złożyć oświadczenie woli na piśmie, oświadczenie powinno być złożone w formie aktu notarialnego. Art. 81. § 1. Jeżeli ustawa uzależnia (...)

 • Kodeks cywilny

  oświadczenie woli złożone drugiej stronie za jej zgodą dla pozoru. Jeżeli oświadczenie takie zostało złożone dla ukrycia innej czynności prawnej, ważność oświadczenia ocenia się według (...)

 • Porada prawna na temat oświadczenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  składający oświadczenie o uznaniu dowiedział się o śmierci dziecka, nie później jednak niż do dnia, w którym dziecko osiągnęłoby pełnoletność. Art. 77. § 1. Oświadczenie konieczne (...)

 • Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Uchyl się od skutków prawnych!

  oświadczenia woli złożonego w innej sprawie pod wpływem błędu może zostać złożone przez przedstawiciela. A co jeśli oświadczenie woli było złożone innej osobie? Jeżeli jednak oświadczenie (...)

 • Komu rezygnację powinien zlożyć odchodzacy członek zarządu?

  bez szczególnych nakładów i starań. Zakłada to uwzględnienie przez składającego oświadczenie woli adresu osoby, do której oświadczenie to jest kierowane, podanego przez (...)

 • W jakiej formie można złożyć oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku?

  dokumencie poświadcza notariusz, który powinien pouczyć spadkobiercę, że oświadczenie wywoła zamierzony skutek prawny, ponieważ oświadczenie takie z podpisem urzędowo poświadczonym (...)

 • Co to jest przyjęcie spadku wprost?

  jakim termine i gdzie należy złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku? Oświadczenie o przyjęciu spadku może być złożone w ciągu 6 miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział (...)

 • Orzecznictwo na temat oświadczenia o potrąceniu

  ;wczas, gdy jednoznacznie potwierdza istnienie skonkretyzowanego długu. potrącenie, oświadczenie, orzecznictwo, sąd, przedsiębiorca, zarzut, postępowanie, upadłościowe, skuteczność, adresat, dotarcie

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa albo przed sporządzeniem przez kierownika urzędu stanu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Unieważnienie uznania dziecka

  Czy jest sposób by po uznaniu dziecka po trzech latach od jego urodzenia, a po po czterech latach po jego uznaniu wnioskować o unieważnienie uznania? (...)

 • Jak od kogos LEGALNIE sciagnac dlug?

  Mam taki oto problem. Dla pewnej osoby (powiedzmy bylego kolegi) wykonalem pewna usluge. Ustalilismy warunki, ja wykonalem ta robote i zgodzilem sie za (...)

 • oświadczenie majątkowe

  Czy w oświadczeniu majątkowym trzeba wykazać wkład pieniężny, który znajduje się u dewelopera (zawarta jest umowa cywilno-prawna, mieszkanie będzie (...)

 • oświadczenie woli

  Witam 3 lata temu sąd zasądził mi 500 zł alimentów, teraz sytuacja byłego męża się polepszyła i pół roku po ustnej zgodzie, przysyła 900zł. (...)

 • Oświadczenie niekaralności?

  Odnośnie tematu, chcialbym wiedziec czy dostane takie oswiadczenie ze nie bylem karany jesli w wieku 17 lat za posiadanie malej ilosci trawki dostalem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane