Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo celne - Kodeks celny

  towaru następuje w drodze postanowienia, które może być w każdym czasie uchylone lub zmienione.4. Na postanowienie w sprawie zajęcia towaru przysługuje zażalenie.5. W sprawach o zajęcie (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  wykonanie, w tym również wynagradzanych za pośrednictwem organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.3b. Za zgodą naczelnika urzędu skarbowego, właściwego (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania. W przypadku indywidualnego uzgadniania właściwości towaru konsumpcyjnego domniemywa się, (...)

 • Porada prawna na temat oświadczenie wywozu towaru za granice wzor

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie wywozu towaru za granice wzor, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  charakteru;   2) przez umieszczanie znaku na towarach lub ich opakowaniach wyłącznie dla celów eksportu;   3) przez osobę trzecią za zgodą uprawnionego;   

 • Eksport z kasą fiskalną

  dokumentu potwierdzającego wywóz towaru po­za terytorium Wspólnoty w terminie późniejszym upoważnia podatnika do doko­nania korekty podatku należnego w rozliczeniu za okres rozliczeniowy, (...)

 • Nowelizacja VAT- pozostałe zmiany

  jeżeli zleceniobiorca nie odpowiada za ich efekt wobec osób trzecich Wprowadzono też zmianę, w myśl której umowy zlecenia nie podlegają VAT także wtedy, gdy są wynagradzane za pośrednictwem (...)

 • Zasady obrotu skamielinami i innymi minerałami - opinia prawna

  wywozu zabytków za granicę, ze względu na węższą definicję zabytku w ustawie o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami niż na gruncie konwencji. Konsekwencją tej niezgodności wydaje się (...)

 • Zaostrzony Kodeks karny skarbowy!

  też pomocy w jego zbyciu albo przyjmowania tego towaru lub pomagania w jego ukryciu (art. 91 § 1); usuwania towaru czy środka przewozowego spod dozoru celnego (art. 90 § 1); wywożenia lub (...)

 • Import towarów z Chin

  unijnych wartością celną przywożonych towarów jest wartość transakcyjna, tzn. cena faktycznie zapłacona lub należna za towary wtedy, jeżeli zostały one sprzedane w celu wywozu na obszar (...)

 • Zwrot podatku VAT na granicy - stan prawny do 30 kwietnia 2004 r.

  FREE. Zwrotu podatku dokonuje sprzedawca towaru albo podmiot, który prowadzi taką działalność. Wypłata następuje po przedstawieniu wspomnianego dokumentu wywozu z potwierdzeniem służb celnych, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane