Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  wzajemnych, gier na automatach oraz gier na automatach o niskich wygranych - przez co rozumie się zachęcanie do udziału w nich, przekonywanie o ich zaletach, informowanie o miejscach, w (...)

 • Uregulowanie kwestii majątkowych po rozwodzie

  uzyskanych w drodze darowizny, to zgodnie z art. 33 pkt 3 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, stanowi on własność jednego z małżonków. Chodzi tutaj o obiektywne pochodzenie przedmiotu, a nie o (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  , dodatkowego prawa ochronnego bądź prawa ochronnego, a także o złożonych wnioskach o udzielenie prawa ochronnego na wzór użytkowy (art. 38), w sprawach wynalazków i wzorów użytkowych (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie o wykonaniu instalacji elektrycznej wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie o wykonaniu instalacji elektrycznej wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Oświadczenie woli składane drogą elektroniczną

  informację - odbiorca informacji (np. poinformowanie o mającym nastąpić przeglądzie instalacji elektrycznej w budynku).Kwestia formy oświadczenia woli uregulowana jest w art. 61 Kodeksu (...)

 • Ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych

  działalności gospodarczej nie rozwiązuje umowy, o której mowa w art. 6, w terminie, o którym mowa w art. 12, podlega grzywnie do 30 000 złotych. Art. 39. Kto występuje do biura o ujawnienie (...)

 • Umowa najmu lokalu

  wewnętrznej strony drzwi wejściowych, jak również drobne naprawy instalacji i urządzeń technicznych, zapewniających korzystanie ze światła, ogrzewania lokalu, dopływu i odpływu wody. Umowa (...)

 • Zajmujesz się akwizycją? Sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

  nie został poinformowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy, może on złożyć takie oświadczenie akwizytorowi w terminie 10 dni od momentu w którym dowiedział się o przysługującym (...)

 • Ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych

  maja 1996 r. o rezerwach państwowych oraz zapasach obowiązkowych paliw (Dz. U. z 2003 r. Nr 24, poz. 197, ze zm.); Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. (...)

 • Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę

  dołączyć załączniki? 2. Projektuję modernizację sieci elektrycznej i o takie pozwolenie wystąpiłem. Podobno w prawie budowlanym nie występuje takie określenie i muszę występować o (...)

 • Jak uzyskać pozwolenie na budowę?

  . Oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane : obecnie prawo do dysponowania nieruchomością nie musi być wykazywane, wystarczy złożenie oświadczenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zgoda wspólnoty na remont (przebudowę) mieszkania

  Mam zamiar zrobić remont mieszkania w budynku należącym do wspólnoty (jestem jej członkiem). Remont obejmuje wyburzenie ścian działowych, postawienie (...)

 • umowa ustna

  Umowa ustna o wykonanie prac budowlanych Jaki czas po wykonaniu usługi można dochodzić roszczeń-i czy można zmienić cenę wcześniej ustaloną przez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane