Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  terminu jest nieważne.§ 2. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku nie może być odwołane.§ 3. Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu (...)

 • Kodeks cywilny

  zawartą w chwili otrzymania przez składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu, a jeżeli dojście do składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane (...)

 • Darowizna na rzecz syna

  oświadczenia stron: darczyńcy o przekazaniu określonej kwoty pieniężnej na rzecz obdarowanego oraz obdarowanego o przyjęciu przedmiotu darowizny. Pamiętajmy o podpisach (...)

 • Porada prawna na temat oświadczenie o przyjęciu darowizny wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie o przyjęciu darowizny wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe

  postępowania o stwierdzenie praw do spadku. W myśl art. 641 § 1 kpc oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku powinno zawierać: imię i nazwisko spadkodawcy, datę i miejsce (...)

 • Podatek od spadków - do końca 2006 roku

  przysługuje roszczenie o spełnienie tych obowiązków. O możliwości odliczenia przesądza więc sama możliwość wystąpienia z roszczeniem (np. żądania zachowku przez uprawnionego); obowiązek (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  pozostaje w związku z działalnością tego zakładu lub oddziału.Art. 34. Powództwo o zawarcie umowy, ustalenie jej treści, o zmianę umowy oraz o ustalenie istnienia umowy, (...)

 • Zawarłeś umowę pod wpływem błędu? Uchyl się od skutków prawnych!

  może domagać się od sądu doprowadzenia do obowiązywania czynności prawnej o takiej treści, jakiej życzyłby sobie błądzący, gdyby nie popełnił błędu. Oświadczenie o uchyleniu (...)

 • Podatek od spadku - Co jest opodatkowane? Jak ustalić wysokość opodatkowania?

  , obowiązek podatkowy powstaje z chwilą sporządzenia pisma. Warto przy tym przypomnieć, iż oświadczenie o przyjęciu spadku można złożyć przed sądem lub notariuszem w ciągu sześciu (...)

 • Darowizna zmniejszy roczny podatek o kilkaset złotych

  również dane identyfikujące darczyńcy i oświadczenie obdarowanego o przyjęciu darowizny. Uwaga, dokonując wyceny darowizny rzeczowej należy mieć na uwadze, że jeśli (...)

 • Odrzucenie spadku - koszty postępowania

  odrzuca spadek. Od wniosku o stwierdzenie nabycia spadku pobiera się opłatę 50 zł, a za wniosek o odebranie oświadczenia o przyjęciu/odrzuceniu spadku również 50 zł. Jeżeli (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  , powinni byli złożyć przed sądem oświadczenie o odrzuceniu spadku. Chodzi bowiem o to, iż jeżeli zostanie złożone oświadczenie o odrzuceniu spadku przez spadkobiercę, (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  ;Przez prezenty o małej wartości, o których mowa w ust. 3, rozumie się przekazywane przez podatnika jednej osobie towary: 1) o łącznej wartości nieprzekraczającej w roku podatkowym (...)

 • Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką

  notariusza i przed nim złożyć oświadczenie woli o darowaniu własności nieruchomości przez darczyńcę oraz oświadczenie woli o przyjęciu własności nieruchomości przez (...)

 • Nie każdą darowiznę odliczysz w PIT

  chcemy skorzystać z odliczenia, to musimy w załączniku PIT/O podać jej kwotę oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności jego nazwę i adres. Darowizny rzeczowe (...)

 • Jak odliczyć od dochodu darowiznę na rzecz organizacji pożytku publicznego działającej w UE?

  – jeśli jest to darowizna inna niż pieniężna – dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny, oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu (art. 26 ust. 1 (...)

 • Zbycie przedmiotów nabytych w drodze spadkobrania

  spadku. Oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku można również złożyć u notariusza; kosztuje to 20 zł. Sąd wydając postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku stwierdza, (...)

 • Darowanie samochodu w trakcie rozwodu

  obdarowanego o przyjęciu darowizny może być złożone w dowolnej formie. Jednak brak formy aktu notarialnego nie powoduje nieważności darowizny, jeśli przedmiot darowizny (...)

 • PIT 2012. Darowizna zmniejszy podatek

  darowizny przekazane na cele: 1) pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób;1a) wspierania rodziny i systemu (...)

 • PIT 2013. Darowizna zmniejszy podatek

  darczyńcy, wartość przekazanej darowizny oraz oświadczenie obdarowanego o jej przyjęciu. Zebranej dokumentacji nie musimy składać razem z PIT za rok 2013. Okaże się ona przydatna (...)

 • Dochodzenie roszczeń ze spadku

  którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. Oświadczenie to może zostać złożone przed sadem lub przed notariuszem. Nie złożenie oświadczenie w przypisanym (...)

 • Podatek od spadku przy nabyciu kamienicy

  spadkobierca złożył oświadczenie o przyjęciu spadku, termin biegnie od chwili złożenia oświadczenia. Mając na względzie powyższe kwestie, należy stwierdzić, spadkobierca jest (...)

 • Treść oświadczenia woli o odwołąniu darowizny

  Czy treść oświadczenia woli o odwołaniu darowizny powinna zawierać jakąś określoną treść? Tzn. jest gdzieś wzór takiego oświadczenia? Czy też można napisać je w dowolnej formie? (...)

 • Darowizna nieruchomości dla małoletniego

  dokonania darowizny nieruchomości konieczne będzie wcześniejsze uzyskanie zgody sądu rodzinnego. Jeżeli natomiast małoletni ukończył 13 rok życia, będzie on mógł samodzielnie złożyć (...)

 • Które stawki taksy notarialnej się zmniejszą, a które wzrosną?

  czynności 30 zł, natomiast przy czynnościach zawierających umocowanie do dokonania więcej niż jednej czynności - 100 zł; oświadczenie o przyjęciu (...)

 • Zapis windykacyjny - czyli można już zapisać konkretną rzecz konkretnej osobie

  ogłoszenia testamentu zapisobiorca może złożyć oświadczenie o odrzuceniu zapisu – jeśli tego nie uczyni, będzie on ważny i będzie wywoływał skutki prawne. Może być także uznany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Sprzedaż mieszkania włsnościowego odziedziczonego w spadku

  Witam. Odziedziczyłam w spadku mieszkanie własnosciowe po babci, w którym jestem zameldowana od urodzenia. Czy chcac sprzedac mieszkanie do 5 lat tez (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane