Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Forma umowy darowizny

  W jakiej formie powinna być zawarta umowa darowizny? Co do zasady oświadczenie darczyńcy o darowiźnie winno być złożone w formie aktu notarialnego. Niemniej jednak umowa darowizny zawarta (...)

 • Dokonanie darowizny przez pełnomocnika

  (bądź udział w nieruchomości) muszą mieć formę aktu notarialnego. Innymi słowy właściciel musi stawić się przed notariuszem, aby złożyć oświadczenie o dokonywanej darowiźnie. (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  . § 1. Do renty ustanowionej za wynagrodzeniem stosuje się odpowiednio przepisy o sprzedaży. § 2. Do renty ustanowionej bez wynagrodzenia stosuje się przepisy o darowiźnie. Art. (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie o darowiźnie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie o darowiźnie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  , która to wcześniej utrzymywała z nami w miarę poprawne stosunki (sporadycznie pomagała mi w obowiązkach przy matce) do czasu kiedy dowiedziała sie o darowiźnie. Wówczas to doprowadziła (...)

 • Jak wypowiedzieć umowę o pracę?

  dopełnić wymagań kodeksu pracy, Jan Kowalski wysyła 1 marca listem poleconym pisemne oświadczenie o rozwiązaniu, wraz z przyczyną i pouczeniem o odwołaniu do Sądu Pracy. Zgodnie z (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  składający oświadczenie o uznaniu dowiedział się o śmierci dziecka, nie później jednak niż do dnia, w którym dziecko osiągnęłoby pełnoletność. Art. 77. § 1. Oświadczenie (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  określoną w skali, o której mowa w art. 27 ust. 1, pomniejszoną o kwotę, o której mowa w art. 32 ust. 3.6. Zaliczkę od przychodów, o których mowa w ust. (...)

 • Przeniesienie pozwolenia na budowę na inną osobę

  należy dołączyć oświadczenie wyrażające zgodę na przejęcie wszystkich warunków zawartych w dotychczasowej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz oświadczenie o (...)

 • Kodeks cywilny

  niej kuratora. § 2. Kurator powinien postarać się niezwłocznie o powołanie organów osoby prawnej, a w razie potrzeby o jej likwidację.  Art. 43. Przepisy o ochronie dóbr osobistych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • darowizna

  Moja babcia darowała mi mieszkanie, ja pokryłam wszelkie koszty z tym związane. Notariusz nic nie wspomniał o schedzie spadkowej, moja babcia jeszcze (...)

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • testament darowizna zachówek

  Witam serdecznie. Babcia z dziadkiem posiadali mieszkanie własnościowe o wartości ok 100 tys zł oraz działkę rekreacyjną(ok 20 tys zł). Mieli troje (...)

 • testament zachówek darowizna

  Witam serdecznie. Babcia z dziadkiem posiadali mieszkanie własnościowe o wartości ok 100 tys zł oraz działkę rekreacyjną(ok 20 tys zł). Mieli troje (...)

 • Konkubinat a podzial majatku

  Żyjac w konkubinacie dokonywalem wielu zakupow i inwestycji, remont mieszkania konkubiny, zakupy sprzetu rtv i agd, kredyty zaciagane przez konkubine (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane