Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opodatkowanie liniowym podatkiem a prawo do ulg

  wydatki ponosiłem w roku 2003 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) i 2004 (podatek liniowy). Może Pan skorzystać z ulgi, lecz wyłącznie odliczając poniesione wydatki od innych przychodów niż (...)

 • Sankcje za niestawiennictwo bezrobotnego na wezwanie urządu pracy

  nie powiadomiła w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, traci status bezrobotnego na okres 3 miesięcy, licząc od dnia niestawienia się w powiatowym (...)

 • Postępowania karne będą tłumaczone na język ojczysty

  Osoba zatrzymana w innym kraju otrzyma prawo do tłumacza podczas policyjnego przesłuchania, rozprawy w sądzie czy w czasie rozmów z obrońcą. Parlament Europejski przyjął (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ściągnięcie zaległości podatkowych

  ściągnięcie zaległości podatkowych? Postępowanie egzekucyjne w administracji jest postępowaniem normatywnie uregulowanym przepisami ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. (...)

 • Odbarwiali olej opałowy - kolejna realizacja CBŚ

  bankowych i w gotówce na sumę ponad 1 miliona złotych, samochody o łącznej wartości około 200 tys. złotych, 104 tys. litrów paliwa oraz kamienicę w Lublinie.Źródło: (...)

 • Ograniczenia prawa własności wynikające z prawa budowlanego

  wniosku, rozstrzyga, w drodze decyzji, o niezbędności wejścia do sąsiedniego budynku, lokalu lub na teren sąsiedniej nieruchomości. W przypadku uznania zasadności wniosku inwestora, (...)

 • Ważne powody odstąpienia od umowy zlecenia

  Co to znaczy ważne powody w rozumieniu art. 746 kc? Czy chodzi o ważność w sensie ważności, nieważności prawnej czy wagi problemu (powody ważne i mało ważne)? Jakie powody uznać (...)

 • Roszczenia o zachowek

  ). Jeżeli uprawnieni do zachowku nie chcą korzystać ze swego prawa, mogą po prostu nie kierować żadnych roszczeń wobec spadkobiercy testamentowego. Roszczenia z tytułu zachowku przedawnieją (...)

 • Kupno mieszkania z konkubentem

  , jeżeli ta osoba będzie finansowała zakup mieszkania może w przyszłości powstać problem, czy środki przekazane na ten cel nie stanowiły darowizny na rzecz drugiego z konkubentów. (...)

 • Cudzoziemiec w przetargu na sprzedaż nieruchomości

  ? Przepisy dotyczące przetargu zawarte w ustawie o gospodarce nieruchomościami nie zawierają żadnych informacji o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców, nie przewidują (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane