Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Egzekucja kontaktów z dzieckiem

  sytuacji robić? Wykonanie przyznanego w orzeczeniu sądu uprawnienia jednego z rodziców do określonych kontaktów z dzieckiem, może być w razie przeszkadzania tym kontaktom przez (...)

 • Sprzeczność rozwodu z zasadami współżycia społecznego a orzeczenie rozwodu

  traktowania i złośliwego stosunku do współmałżonka lub dzieci albo innych przejawów lekceważenia instytucji małżeństwa i rodziny lub obowiązków rodzinnych”. (...)

 • Przesłanka obawy rychłej śmierci, będąca warunkiem sporządzenia testamentu ustnego

  ). Orzecznictwo Sądu Najwyższego również w tym względzie jest niejednolite W części orzeczeń Sąd Najwyższy przyjmuje, że wystarczy subiektywnie uzasadniona obawa rychłej śmierci (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dowód z kopii kalkowej dokumentu

  ) sąd powinien dążyć do uzyskania w pierwszej kolejności oryginału. Powyższe uwagi można odnieść także do opinii biegłych. Sąd samodzielnie oceni wartość opinii opartej na kopii (...)

 • Zwolnienie lekarskie podczas urlopu wypoczynkowego

  w rzeczywistości urlopu, w okresie kiedy był chory. W takim przypadku wymiar jego urlopu nie zmniejszył się o te dwa dni. zwolnienie lekarskie, choroba, urlop, urlop wypoczynkowy, (...)

 • Od niezapłaconego mandatu do poczucia bezkarności

  , uiści dodatkowo tylko ok. 14 zł, kiedy dojdzie do jego przymusowej egzekucji. W tej sytuacji według ekspertów jednym z możliwych rozwiązań byłoby urealnienie kosztów windykacji. W (...)

 • Forma umowy zbycia akcji spółki akcyjnej

  okaziciela. Kodeks spółek handlowych nie przewiduje szczególnych wymogów co do formy, w jaką winna spełnić umowa stanowiąca podstawę (causa) zbycia (sprzedaży) akcji. Należy zatem (...)

 • Działalność polegająca na udzielaniu korepetycji

  działalności gospodarczej w zakresie udzielania korepetycji z języka obcego nie wymaga dokonania zgłoszenia jako działalności oświatowej w urzędzie powiatowym. Do rozpoczęcia (...)

 • Darowizna w walucie obcej

  ma znaczenia kwota darowizny, gdyż i tak nie będzie się ustalało podstawy opodatkowania. W przypadku darowizny pieniężnej w obcej walucie dla celów podatkowych należy przyjąć (...)

 • Weksel in blanco a termin przedawnienia

  rozpoznaniu w obu instancjach na skutek skargi kasacyjnej trafiła do Sądu Najwyższego, który rozważał również tę kwestię. Sąd Najwyższy stwierdził, że Treścią upoważnienia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane