Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Miejsce złożenia i treść wniosku o zmianę nazwiska

  Gdzie należy złożyć wniosek o zmianę nazwiska i co taki wniosek powinien zawierać? Wniosek taki, w formie pisemnej, składa się osobiście do kierownika urzędu stanu cywilnego właściwego (...)

 • Mandat od fiskusa można uchylić

  W ciągu 7 dni po przyjęciu mandatu od fiskusa można złożyć wniosek o jego uchylenie. Ukarany podatnik musi udać się w tym celu z wnioskiem do sądu rejonowego. Postępowanie mandatowe (...)

 • Przedawnienie wyroku sądu

  W roku 2003 zapadł wyrok nakazujący zapłatę określonej kwoty wraz z odsetkami. W ciągu kolejnych lat egzekucja okazała się bezskuteczna (dłużnik zatrudniony na umowę o prace na minimum, (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań

  przestępstwa ściganego na wniosek, wniosek ten może być cofnięty  w postępowaniu przygotowawczym za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu - do rozpoczęcia (...)

 • Ryszard Bugaj: nie spieszmy się z przystąpieniem do strefy euro

  w dążeniu do przystąpienia do strefy euro nie jest wskazany: „Ile czekać? Przynajmniej tak długo, by osiągnąć względny poziom zaawansowania rozwojowego, jaki miały w (...)

 • Termin na dokonanie wpisu do KW przez sąd

  , które przewidują przepisy regulujące postępowanie wieczystoksięgowego odnoszą się do postępowania przynaglającego prowadzonego przez sąd z urzędu w sytuacji, gdy właściciel nie (...)

 • Zgodny wniosek o orzeczenie separacji

  czym do sądu należy wnieść wniosek, a nie - jak w procesie - pozew. Orzekając separację na podstawie zgodnego żądania małżonków, sąd nie orzeka o winie rozkładu pożycia. (...)

 • Autostrada w remoncie? Nie płać za przejazd!

  remontowanym odcinkiem autostrady. Na biurko szefa Komisji Infrastruktury trafił projekt o zmianie ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym. Artykuł 37a dokumentu (...)

 • Odwołanie darowizny z powodu niewdzięczności

  zdolności do czynności prawnych, przebaczenie jest skuteczne, gdy nastąpiło z dostatecznym rozeznaniem. Darowizna nie może być odwołana po upływie roku od dnia, w którym uprawniony (...)

 • Handel samochodami a marża

  . Do obliczenia marży biorę tylko umowę kupna-sprzedaży samochodu (nie biorę pod uwagę żadnych opłat). Jeżeli samochód jest jeszcze nie sprzedany, to do inwentury biorę wartość (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane