Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wycofanie samochodu z majątku spółki jawnej

  27.08.2005 r. nowy samochód osobowy, przyjęty w tym dniu do ewidencji środków trwałych z wartością początkową: kwota zakupu brutto pomniejszona o możliwy do odliczenia w (...)

 • Opuszczenie mieszkania po podziale majątku

  ). Podobna sytuacja odnosi się do syna (zakładamy, że syn jest pełnosprawny i że może samodzielnie się utrzymać, tak, że na rodzicu nie ciąży w tym zakresie obowiązek alimentacyjny). (...)

 • Rozliczenie osoby mającej różne źródła przychodów

  ? Czy w formularzu uwzględnia się dochody uzyskane w formie umowy zlecenie oraz umowy o pracę nakładczą? Osoba fizyczna osiągająca przychody objęte podatkiem od przychodów ewidencjonowanych, (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Forma wezwania do zapłaty

  bezskutecznym upływie w zasadzie jedyną możliwością pozostanie wystąpienie na drogę cywilnoprawną z powództwem o zapłatę. Wezwanie do zapłaty nie wymaga szczególnej (...)

 • Sadzenie drzew i krzewów przy granicy działki

  warunkiem, że będą to gatunki i formy słabo rosnące 5. 1 metr – w przypadku drzew ozdobnych, o ile ich wysokość nie przekroczy 2 metrów (w odległości (...)

 • Udostępnianie przez uczelnię informacji rodzicom

  fałszywym zaświadczeniem? Czy może lepiej, żeby sąd zwrócił się z tym zapytaniem do uczelni? Trudno w ustawie o ochronie danych osobowych znaleźć podstawę do udostępnienia (...)

 • Gospodarowanie lasami państwowymi

  to iż jest on przedsiębiorcą nie będzie chroniło prawo prawo ochrony konsumenta. Dyrektor regionalny może uchylać zarządzenia i decyzje (z wyłączeniem decyzji administracyjnych w sprawach (...)

 • Właściwość prokuratury

  Okręgowej? Nie występuje w kodeksie postępowania karnego instytucja wyłączenia całej jednostki prokuratury. Wyłączeniu bowiem podlegają poszczególni prokuratorzy. Oczywiście w ten (...)

 • Stanowisko pracy po urlopie wychowawczym

  dopiero z upływem tego okresu. A zatem fakt, że jest Pani w trakcie okresu wypowiedzenia także nie uzasadnia zmiany stanowiska, jeżeli zmiana ta nie odpowiada w/w przesłankom. (...)

 • Wyłączenie od głosowania we wspólnocie

  będący dłużnikiem i stroną zainteresowaną w przegłosowaniu tej uchwały ma prawo do oddania w tej sprawie głosu? Dodam, że Wspólnota oddaje głosy według udziałów a dłużnik ma (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane