Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu a firma cateringowa

  się na czas oznaczony nie dłuższy niż 2 lata). Nie ma tu znaczenia, że organizuje Pani "tylko" piknik rodzinny. Liczy się fakt, iż w ramach swej działalności będzie Pani sprzedawać (...)

 • Powierzenie stanowiska dyrektora szkoły

  . Powierzenie przez organ prowadzący stanowiska dyrektora szkoły lub placówki może nastąpić, jeżeli organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie zgłosi, w terminie 14 dni od przedstawienia kandydata (...)

 • Wystawienie faktury na innego nabywcę

  Wystawca, producent towaru, bez wiedzy i wbrew woli kupującego, wpisał w fakturze jako nabywcę złego kupującego, który ją pokwitował, odebrał i nadal ją posiada. Faktura ta była wystawiona w (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat za przekroczenie prędkości nałożony przez straż miejską

  drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Jednakże w gminach lub miastach, które utworzyły straż gminną ( miejską ) kontrola ruchu drogowego może być (...)

 • Sprzedaż działki będącej w użytkowaniu wieczystym

  wieczystego konieczna jest umowa w formie aktu notarialnego oraz wpis do księgi wieczystej. Wpis jest czynnością warunkującą przeniesienie tego prawa. Przed zawarciem umowy warto uzyskać wypis (...)

 • Wybór rodzaju ubezwłasnowolnienia

  chorego korzystnie dla niego uregulowanej sytuacji faktycznej. W sprawie o ubezwłasnowolnienie sąd musi więc w każdej konkretnej sprawie ocenić, który z rodzajów ubezwłasnowolnienia (...)

 • Zabezpieczenie roszczenia w powództwie adhezyjnym

  przygotowawczego może zostać złożony wniosek o zabezpieczenie roszczenia, o którego zasadności rozstrzyga prokurator.Zgodnie z art. 70 tej ustawy w zakresie nieuregulowanym przepisami (...)

 • Środki na sfinansowanie zamówienia publicznego

   przez wykonawcę lub inny podmiot. Nie ma też znaczenia dla obowiązku udzielenia zamówienia w drodze przetargu fakt, że zamówienie będzie opłacane w całości czy w (...)

 • Roszczenie o wypłatę części nagrody jubileuszowej

  tej zmiany, jeżeli postanowienia katu ustalającego zasady wynagradzania (regulamin, zakładowy zbiorowy układ) nie zawierają odmiennych postanowień. W takiej sytuacji pracownikom nie przysługuje

 • przekształcenie sp. cywilnej w sp.z o.o.

  Czy w sytuacji, kiedy wspólnicy spółki cywilnej, w związku z najnowszymi zmianami, podjęli decyzję o przekształceniu spółki w sp. z o.o. są zobowiązani do zgromadzenia (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane