Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyczyny pozbawienia władzy rodzicielskiej

  względem dziecka. Uznanie jednak jakiegoś stanu rzeczy za rażące zaniedbanie pozostawione jest do decyzji sądu. Zabezpieczenie swojego majątku jest możliwe przez np. zapisanie w testamencie (...)

 • Zatrudnianie rencistów

  na podstawie umowy o pracę, mające ustalone prawo do emerytury lub renty podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym od dnia nawiązania stosunku pracy do dnia jego ustania. (...)

 • Źle parkujesz? Zapłacisz jeszcze więcej

  strzeżone oraz utrzymywanie takich parkingów. Chodzi o odholowywanie samochodów, które brały udział w wypadkach, zagrażają bezpieczeństwu ruchu drogowego, (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zgłaszanie dopłat i pożyczek do urzędu skarbowego

  do spółki nie zalicza się do przychodów spółki (art. 12 ust. 4 pkt 1 i 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych). zgłaszanie dopłat i pożyczek do urzędu skarbowego, (...)

 • Zwrot bonifikaty na lokal mieszkalny

  Para będąca w konkubinacie nabyła od gminy w udziałach do ½ części lokal mieszkalny w roku 2008. Została im udzielona bonifikata. Jedna z osób pozostających w konkubinacie (...)

 • Zatrzymanie prawa jazdy po przekroczeniu 24 punktów karnych

  przysługuje odwołanie do organu wyższego stopnia (w tym przypadku samorządowe kolegium odwoławcze). Z art. 130 § 2 kpa wynika, że wniesienie odwołania w terminie wstrzymuje wykonanie (...)

 • Cofnięcie pozwu rozwodowego

  , czy zdążymy przed rozprawą? Pozew o rozwód można cofnąć. Może to uczynić powód, czyli ten małżonek, który ów pozew złożył. Jeśli pozew zostanie cofnięty przed rozprawą, to (...)

 • Ugoda z bankiem podczas postępowania egzekucyjnego

  miesięcy temu i do tej poru nie dostałam jakiejkolwiek informacji o kwocie oszacowania. Z mojej pensji komornik ściąga kwotę ok 100zł. Wciąż narastają koszmarne odsetki od niespłaconego (...)

 • Zabezpieczenie roszczenia w powództwie adhezyjnym

  przygotowawczego może zostać złożony wniosek o zabezpieczenie roszczenia, o którego zasadności rozstrzyga prokurator.Zgodnie z art. 70 tej ustawy w zakresie nieuregulowanym przepisami (...)

 • Posiadanie samoistne a zasiedzenie

  warunkiem nabycia własności nieruchomości przez zasiedzenie. Takie działanie może w pewnych okolicznościach świadczyć o woli posiadania nieruchomości „jak właściciel”. A taki (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane