Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niewypłacanie wynagrodzenia a obowiązek pracodawcy

  wynagrodzenia przez tak krótki okres nie może być traktowane jako ciężkie naruszanie podstawowych obowiązków pracodawcy i na tej podstawie nie można rozwiązać stosunku pracy bez wypowiedzenia. (...)

 • Egzekucja zapłaty z ustnej umowy

  której wynika zobowiązanie do świadczenia wartości przekraczającej 2 tysiące złotych, powinna być stwierdzona pismem. W razie niezachowania formy pisemnej w sporze przed sądem nie (...)

 • Okres przedawnienia wykroczenia

  Czy okres przedawnienia wykroczenia biegnie do momentu wydania wyroku w I, czy w II instancji? Czy jeśli sąd II instancji nie zdąży wydać wyroku, to wyrok się przedawni? Prawo wykroczeń (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana adresu firmy a zmiana umowy o pracę

  oni rozwiązać dotychczasową umowę o pracę. zmiana nazwy, adres, umowa o pracę, zmiana adresu a umowa o pracę, pracodawca

 • Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji a pojęcie tajemnicy przedsiębiorstwa

  niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Ustawa zobowiązuje pracownika do nie ujawniania i nie wykorzystania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa pracodawcy (...)

 • Kontakty dziadków z wnukiem

  . Rodzice są również zobowiązani do troski o fizyczny i duchowy rozwój dziecka i przygotować je należycie do pracy dla dobra społeczeństwa odpowiednio do jego uzdolnień. W (...)

 • Powierzenie stanowiska dyrektora szkoły

  . Powierzenie przez organ prowadzący stanowiska dyrektora szkoły lub placówki może nastąpić, jeżeli organ sprawujący nadzór pedagogiczny nie zgłosi, w terminie 14 dni od przedstawienia kandydata (...)

 • Umowa o pracę i umowa zlecenia a ZUS

  innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia. Zgodnie jednak z art. 9 ust. 1 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, (...)

 • Wyłączność twórcy na korzystanie z utworu

  utworu i rozporządzania nim na wszystkich polach eksploatacji oraz do wynagrodzenia za korzystanie z utworu. Jak słusznie wskazuje Andrzej Matlak w publikacji zatytułowanej „Piśmiennictwo

 • Opodatkowanie liniowym podatkiem a prawo do ulg

  wydatki ponosiłem w roku 2003 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) i 2004 (podatek liniowy). Może Pan skorzystać z ulgi, lecz wyłącznie odliczając poniesione wydatki od innych przychodów niż (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane