Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Działalność polegająca na udzielaniu korepetycji

  działalności gospodarczej w zakresie udzielania korepetycji z języka obcego nie wymaga dokonania zgłoszenia jako działalności oświatowej w urzędzie powiatowym. Do rozpoczęcia (...)

 • Weksel in blanco a termin przedawnienia

  rozpoznaniu w obu instancjach na skutek skargi kasacyjnej trafiła do Sądu Najwyższego, który rozważał również tę kwestię. Sąd Najwyższy stwierdził, że Treścią upoważnienia (...)

 • Darowizna w walucie obcej

  ma znaczenia kwota darowizny, gdyż i tak nie będzie się ustalało podstawy opodatkowania. W przypadku darowizny pieniężnej w obcej walucie dla celów podatkowych należy przyjąć (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szantażowanie dłużnika przez wierzyciela

  pisemnej powoduje negatywne skutki w zakresie dowodowym. Otóż w takim przypadku, gdy pomimo wyraźniego nakazu ustawy, brak jest formy pisemnej, nie można powoływać się na dowody ze świadków (...)

 • Czy mogę zatrudnić osobę z umiarkowanym stopniem?

  tygodniowo. Osoba niepełnosprawna nie może być ponadto zatrudniona w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych. Art. 16 tejże ustawy dopuszcza jednak wyjątki. Powyższych reguł nie (...)

 • Ochrona członków związków zawodowych

  Związek zawodowy nie jest reprezentatywny, liczy 400 członków. Ile osób związek może objąć ustawową ochroną, kto i w jaki sposób taką decyzję podejmuje? Zgodnie z art.32 ust.1 pkt 1 ustawy (...)

 • Uprawomocnienie się wyroku zaocznego

  doręczony pozwanemu, to nie zaczął biec termin do wniesienia sprzeciwu, a zatem wyrok nie mógł się uprawomocnić. W takim wypadku należy uznać, że: 1) nie zakończyło (...)

 • Przestępstwo wyłudzenia kredytu

  publicznego, przedkłada podrobiony, przerobiony, poświadczający nieprawdę albo nierzetelny dokument albo nierzetelne, pisemne oświadczenie dotyczące okoliczności o istotnym znaczeniu dla (...)

 • Budowa we Włoszech a VAT

  on opłacony w Polsce. Nie chce wystawić korekty. Materiały nie przekroczyły granicy. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji? Czy wykazać wewnątrzunijne nabycie? Zgodnie z art. (...)

 • Zmiana wyglądu elewacji przez najemcę

  umowa nie uprawniała najemcy do zmiany koloru części elewacji jest on obowiązany przywrócić stan poprzedni. Jeśli tego nie zrobi, można żądać zwrotu kosztów przywrócenia stanu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane