Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dodatkowy urlop dla osoby niepełnosprawnej

  rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123 poz. 776). Urlop taki nie będzie przysługiwał osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w (...)

 • Zaskarżenie czynności notariusza

  czynności bo nie pasuje mu umowa; twierdzi, że to nie jest umowa najmu okazjonalnego. Czy można w takim przypadku zaskarżyć odmowę notariusza i w jakiej formie odmowa powinna być (...)

 • Składki zdrowotne rolników niekonstytucyjne

  zmianę przepisów. Obecnie składki na ubezpieczenia zdrowotne rolników są finansowane z budżetu państwa, niezależnie od osiąganych przez rolnika przychodów. Wniosek (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Udziały we współautorstwie programu komputerowego

  ;żny powinien być udział poszczególnych współtwórców w prawach autorskich do utworu. W takim przypadku każdy ze współtwórców (...)

 • Roszczenie o wypłatę części nagrody jubileuszowej

  tej zmiany, jeżeli postanowienia katu ustalającego zasady wynagradzania (regulamin, zakładowy zbiorowy układ) nie zawierają odmiennych postanowień. W takiej sytuacji pracownikom nie przysługuje

 • Konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  . Podkreślił także, że choć taki przypadek w ogóle nie powinien mieć miejsca, to jednak nie może on rzutować na dobrą pracę całej inspekcji weterynaryjnej. Materiały z konferencji...  (...)

 • Zakup nowego auta raczej po uchwaleniu nowelizacji

  . Nie wiadomo, w jaki sposób zostaną uregulowane przepisy przejściowe i czy (i w jakim zakresie) nowe zasady obejmą też podatników, którzy nabyli pojazdy przed wejściem w życie (...)

 • Kontakty dziadków z wnukiem

  . Rodzice są również zobowiązani do troski o fizyczny i duchowy rozwój dziecka i przygotować je należycie do pracy dla dobra społeczeństwa odpowiednio do jego uzdolnień. W (...)

 • Podział majątku spółki cywilnej po jej rozwiązaniu

  W jaki sposób wspólnicy powinni podzielić majątek spółki cywilnej po jej rozwiązaniu? Sposób podziału majątku po rozwiązaniu spółki może określać umowa. Jeżeli umowa nie (...)

 • Przechowywanie dokumentów

  Zakupione wyposażenie, które stanowi koszt podatkowy, w całości wpisuję do KPiR na podstawie faktury, jednocześnie wpisuję do ewidencji wyposażenia. Co się dzieje, gdy niszczę dokumenty (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane