Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wysokość odprawy przysługującej zwolnionemu pracownikowi

  ?  W zgodzie z art. 8 ustawy o zwolnieniach grupowych, pracownikowi, w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach grupowego zwolnienia, przysługuje odprawa pieniężna (...)

 • Znajomość regulaminu pracy

  obowiązek ustalenia warunków wynagradzania w regulaminie wynagradzani. Kodeks pracy mówi, że regulamin wynagradzania wchodzi w życie po upływie dwóch tygodni od dnia podania go do wiadomości (...)

 • Święto a ekwiwalent pieniężny za urlop

  święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Nie mamy tutaj wobec tego do czynienia z urlopem (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie do krusu o nie pracowaniu w gospodarstwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot bonifikaty - przedawnienie

  ? Zgodnie z ustawą z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny roszczenia majątkowe (a do takich należy roszczenie zwrotu udzielonej bonifikaty) przedawniają się. Przepisy przywoływanej ustawy stanowią: Art

 • Prawo do zachowku

  w postaci uczynionej przez spadkodawcę darowizny, bądź w postaci powołania do spadku, bądź w postaci zapisu. Uprawniony ma wtedy roszczenie o zapłatę sumy pieniężnej (...)

 • Konkubinat a władza rodzicielska nad dzieckiem

  rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom. Jeżeli rodzice w chwili urodzenia dziecka pozostają ze sobą w związku małżeńskim istnieje domniemanie ojcostwa męża matki. W przypadku, (...)

 • Opodatkowanie liniowym podatkiem a prawo do ulg

  wydatki ponosiłem w roku 2003 (ryczałt od przychodów ewidencjonowanych) i 2004 (podatek liniowy). Może Pan skorzystać z ulgi, lecz wyłącznie odliczając poniesione wydatki od innych przychodów niż (...)

 • Sankcje za niestawiennictwo bezrobotnego na wezwanie urządu pracy

  nie powiadomiła w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa, traci status bezrobotnego na okres 3 miesięcy, licząc od dnia niestawienia się w powiatowym (...)

 • Ruszają prace nad nowelizacją ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uprzejmie informuje, że w dniu 20 grudnia 2008 r. weszła w życie ustawa z dnia 7 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o świadczeniu (...)

 • Postępowania karne będą tłumaczone na język ojczysty

  Osoba zatrzymana w innym kraju otrzyma prawo do tłumacza podczas policyjnego przesłuchania, rozprawy w sądzie czy w czasie rozmów z obrońcą. Parlament Europejski przyjął (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane