Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks cywilny

  przepisy.  Art. 38. Osoba prawna działa przez swoje organy w sposób przewidziany w ustawie i w opartym na niej statucie. Art. 39. § 1. Kto jako organ osoby prawnej zawarł umowę (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  jednostkami.5. Zawarcie umów w sprawach, o których mowa w ust. 1-4, wymaga uprzedniej zgody wojewody w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność (...)

 • Samowolna budowa

  budynku na granicy z sąsiadem chcę załączy pisemne oświadczenie sąsiada, że na taką budowę nie wyraził zgody. Mam uzasadnione powody uważać, że takiej (...)

 • Porada prawna na temat oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie wyrażenie zgody sąsiada na budowę w granicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  niezachowania owych przepisów w świetle obecnych postanowień, usytuowanie budynku Pani sąsiada należało będzie uznać za prawidłowe. Bardzo prawdopodobne, iż sąsiad Pani uzyskał pozwolenie (...)

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  charakterze biegłego lub tłumacza; można jednak zwrócić się o wyrażenie przez te osoby zgody na złożenie zeznań albo na wystąpienie w charakterze biegłego lub (...)

 • Co możesz robić na swojej działce bez zgody sąsiada - opinia prawna

  budowę itp). Na sąsiada posesji stoi wybudowany budynek, który do chwili obecnej nie jest zamieszkany. W granicy naszych działek wybudowałem własnym kosztem, za zgodą jednak (...)

 • Zgoda sąsiada na rozbudowę budynku

  pozwalającej na utrzymanie jego odpowiednich parametrów. Problem jednak w tym, że sąsiad nie wyraża na to zgody, organ budowlany uwarunkował zaś wydanie pozwolenia na rozbudowę (...)

 • Budynek gospodarczy a odległość od sąsiada

  przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy, o której mowa w pkt 1, mierzy się (...)

 • Odbiór domu wybudowanego niezgodnie z pozwoleniem

  czynienia z samowolą budowlaną. W trakcie robót budowlanych dokonano bowiem istotnego odstępstwa od pozwolenia na budowę, polegającego na usytuowaniu domu zbyt blisko granicy (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  nakładów koniecznych na przedmioty majątkowe przynoszące dochód. Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  ustawę.§ 4. W sprawach określonych w § 1 i 2 sądy w nich wskazane orzekają na rozprawie i na posiedzeniu jednoosobowo.§ 5. W sprawach określonych w § 3 (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  w chwili powołania zarządcy sukcesyjnego przysługuje udział w przedsiębiorstwie w spadku. Powołanie zarządcy sukcesyjnego albo wyrażenie zgody na powołanie zarządcy (...)

 • Granice przestrzenne prawa własności

  Budynek sąsiada postawiony jest w granicy działki. Sąsiad postanowił ocieplić ściany budynku. Ściany budynku, która leży w granicy działki nie można ocieplić bez wejścia (...)

 • Wymagane odległości między budynkami

  budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Odległość od granicy mierzy się w poziomie od najbliższej (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  . Może żądać zwrotu wydatków i nakładów, które poczynił ze swojego majątku osobistego na majątek wspólny. Nie można żądać zwrotu wydatków (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  dotychczasowe cele, na żądanie właściciela lub użytkownika wieczystego nieruchomości nabywa się tę część w drodze umowy na rzecz Skarbu Państwa lub na rzecz jednostki samorządu (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  pracowników). Podklasę działalności należy określić m.in. w  celu ustalenia właściwej procedury (czy wymagane jest zezwolenie na pracę sezonową, czy zezwolenie na (...)

 • Ustawa o księgach wieczystych i hipotece

  wydatków na przywrócenie nieruchomości do stanu poprzedniego. W wypadku takim zapłata odszkodowania może być dokonywana w ratach płatnych w miarę przywracania (...)

 • I - KODEKS CYWILNY - Część ogólna

  jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on (...)

 • Pozwolenia na budowę a rozbudowa

  . Sąsiedzi znajdują się w strefie oddziaływania inwestycji, a w związku z tym muszą brać udział w postępowaniu, w innym wypadku postępowanie, a w konsekwencji decyzja (...)

 • Spory z sasiadem

  . Zgodnie z jego postanowieniami budynki na działce budowlanej sytuuje się od granicy z sąsiednią działką budowlaną w odległości nie mniejszej niż: 1) 4 m - w przypadku budynku (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  , jeśli jest przywożona w ilościach wskazujących na niehandlowy charakter przywozu (tj. na własne potrzeby). Przywóz żywności na własny użytek Ze względu na ryzyko (...)

 • Umowa między sąsiadami

  ocieplenia), w zamian za zgodę sąsiada na rozbudowę mojego budynku w odległości 1,5 m od jego ściany. Czy w świetle prawa jest możliwe skuteczne sformułowanie i zawarcie (...)

 • Budowa ogrodzenia

  30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie sprzeciwu. Na wybudowanie ogrodzenia nie jest wymagane uzyskanie zgody sąsiada. Istnieje jednak zasada, że budować należy (...)

 • Procedury budowlane

  ; brak procedury, budowie kanałów technologicznych, w rozumieniu art. 4 pkt 15a ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, w pasie drogowym w ramach przebudowy tej drogi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • pszczoły sąsiada

  mam domek letniskowy na nieruchomości ktora graniczy z zabudowaniami osoby zajmującej się pszczołami, podczas ostatniej wizyty na dzialce okazało (...)

 • samowola budowlana

  zacząłem budowę budynku w obecnej chwili wybudowałem do zera bez prawomocnego pozwolenia wszystko jest zgodnie z przepisami i projektem, życzliwość (...)

 • plan budowy kanalizacji koliduje z moim planem budowy domu

  Witam, jesteśma razem z żoną wlaścicielami działki. Działka jest w połowie z prawem do zabudowy a w połowie nieuzytek rolny. Moi rodzice przepisali (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane