Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Małżeństwo a urlop wychowawczy

  okoliczności, o których mowa powyżej. Jeżeli dołączenie dokumentów nie jest możliwe, do wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego pracownik dołącza pisemne oświadczenie w (...)

 • Kodeks pracy (art. 94-206)

  ;Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy. Art. (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania (stan prawny sprzed nowelizacji z dnia 19 grudnia 2006 r.)

  końca okresu, na jaki została zawarta umowa, Pracownicy, która złożyła wniosek o udzielenie urlopu wychowawczego po wypowiedzeniu umowy o pracę, pracodawca udziela tego urlopu (...)

 • Opinia prawna na temat oświadczenie o wykorzystaniu urlopu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oświadczenie o wykorzystaniu urlopu , zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  przedstawieniu, wraz z wnioskiem o udzielenie urlopu, oświadczenia drugiego z rodziców lub opiekunów dziecka o braku zamiaru korzystania z urlopu wychowawczego w okresie (...)

 • Kodeks pracy

  każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia powinno nastąpić na piśmie. § 4.  W oświadczeniu pracodawcy o wypowiedzeniu umowy o pracę (...)

 • Kodeks pracy (art. 1-93)

  . Oddział 2Przepisy ogólne o rozwiązywaniu umowy o pracę Art. 30. § 1. Umowa o pracę rozwiązuje się: 1) na mocy porozumienia stron, 2) przez oświadczenie (...)

 • Co nowego w urlopach macierzyńskich?

  zrezygnować z urlopu macierzyńskiego po wykorzystaniu jego 14 tygodniowej obowiązkowej części, na rzecz pracownika - ojca. W tej sytuacji zobowiązany jest on wykorzystać resztę przysługującego (...)

 • Wypowiedzenie w okresie urlopu wypoczynkowego

  2006. Czy w czasie trwania urlopu wypoczynkowego mogą wręczyć mi wypowiedzenie? Jak dotrzymać terminów składania wniosków o urlop wychowawczy i wypoczynkowy, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka (...)

 • Zmiany w prawie pracy dotyczące urlopu i zasiłku macierzyńskiego

  powrocie z urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego.Żłobki w miejscu pracy Ponadto zmiana ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym (...)

 • Urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim

  powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, złożenie wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego, a po jego wykorzystaniu, wnoszenie o udzielenie urlopu wychowawczego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Praca na urlopie macierzyńskim

  Czy można pracować na zlecenie na urlopie macierzyńskim? (Arabella) Urlop macierzyński przysługuje kobiecie, która ma urodzić dziecko. Poród ma (...)

 • Urlop ojcowski

  Witam wszystkich, jak to jest z urlopem ojcowskim? W pracy mojego męża poinformowano go, że może wziąć taki urlop zawsze wtedy, kiedy przedstawi (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane