Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawidłowe udokumentowanie transakcji WDT

  , czy Pański kontrahent podał Panu ważny numer NIP UE można sprawdzić w systemie VIES (VAT Information Exchange System), czyli Systemie Wymiany Informacji o VAT. Wystawiona przez Pana faktura (...)

 • Brak nr VAT-UE a stawka 0 proc. VAT

  Firma złożyła wnioski o rejestrację VAT-R i VAT-UE 11.04.2006. Potwierdzenie zarejestrowania jako podatnik VAT i numer VAT spółka uzyskała 25.04.2006, a numer VAT-UE 08.05.2006. (...)

 • Numer NIP-UE a faktura VAT

  Czy aby móc wystawić kontrahentowi unijnemu posiadającemu NIP-UE fakturę ze stawką "np", wystawiający fakturę musi być również w posiadaniu NIP-UE? Numerem identyfikacji podatkowej (...)

 • Porada prawna na temat numer nip ue

  Nie szukaj dłużej informacji na temat numer nip ue, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury z innych państw UE

  wewnątrzunijnych Numer NIP-UE a faktura VAT waluty, eksploatacja samochodu, remont samochodu, kurs średni ogłaszany przez Narodowy Bank Polski, książka przychodów i rozchodów, faktury, (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy

  zapoznanie się z następującymi odpowiedziami e-prawnika.pl: Numer NIP-UE a faktura VAT Opodatkowanie transportu międzynarodowego Usługi transportu międzynarodowego a VAT Import towaru (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  innych transakcji. Pomimo tego, że Pan Wiśniewski posiada numer VAT-UE, numer ten został nadany jednie dla nabyć towarów. Pan Wiśniewski zamierza dokonywać również dostaw towarów (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dodanej, i podał ten numer oraz swój numer unijny na fakturze stwierdzającej dostawę towarów (status dostawcy i nabywcy nie ma znaczenia jedynie przy dostawie nowych środków transportu); podatnik (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  VAT UE. NIP UE nadawany jest podatnikowi na podstawie złożonego VAT-R/UE. NIP UE jest to nadany danemu podatnikowi numer NIP poprzedzony prefiksem PL. Polecamy (...)

 • Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

  do ewidencji podlegają:   1) firma przedsiębiorcy;   2) numer identyfikacji podatkowej (NIP);   3) oznaczenie miejsca zamieszkania i adresu

 • PL przed NIP

  ) prawidłowy numer NIP (bez PL), a jedynie na pieczątce miał numer NIP z dodatkiem PL. W takiej sytuacji nie powinno to być kwestionowane przez organy podatkowe, nie ma też konieczności (...)

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  wstępny obywatela UE lub jego małżonka, pozostający na utrzymaniu obywatela UE lub jego małżonka), dołączającymi do obywateli państw UE lub przebywającymi z nimi,  5. przebywają (...)

 • Sprawozdanie o udzielonych zamówieniach tylko do 1 marca

  tego samego postępowania.W jakiej formie wpisać numer ogłoszenia z Dz.U. UE?Numer ogłoszenia należy wpisać w formie "[nr]-[rok]", np.: 12345-2005. W przypadku, gdy zamawiający (...)

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  krajach podatkowy numer identyfikacyjnyalbo chce zgłosić numer osobistego rachunku bankowego (choć nie ma takiego obowiązku).wypełnia rubryki i pola: 01, 02, 03, 04.1 - o ile posiada numer (...)

 • Obowiązek posługiwania się NIP-em z prefiksem PL

  czynności. NIP UE, kod PL, podatnik VAT czynny, podatnik VAT UE

 • E-składka w 2018 r.

  ), Twoje dane identyfikacyjne (NIP, REGON, PESEL, nazwa, imię oraz nazwisko, numer i seria paszportu lub dowodu osobistego), okres rozliczeniowy (miesiąc i rok), numer decyzji/umowy/ tytułu (...)

 • Jakie wymogi dotyczą hipermarketów?

  zamieszkania;  numer w rejestrze przedsiębiorców lub Ewidencji Działalności Gospodarczej;  numer identyfikacji podatkowej (NIP);  wskazanie przedmiotu działalności (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego za pozostały okres, zawierające imię, nazwisko i numer PESEL ojca dziecka albo serię i numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, jeżeli nie nadano numeru PESEL, zaświadczenie (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  Europejskiego i Rady (UE) nr 648/2012 i uchylającą dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2005/60/WE oraz dyrektywę Komisji 2006/70/WE, Dz.Urz. UE L 141 z 05.06.2015, str. 73). Wyłudzenia (...)

 • Kto może świadczyć usługi ochrony osób i mienia?

  oraz numer identyfikacji podatkowej (NIP); określenie zakresu i formy (form) wykonywanej działalności gospodarczej objętej koncesją; datę rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej (...)

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  kontaktach z dużą częścią urzędów będzie miał obowiązek posługiwania się wyłącznie numerem NIP i to ten numer będzie służył tym urzędom do jego identyfikacji. Numer (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  ; również wyposażenie. Spis z natury na dzień likwidacji działalności gospodarczej powinien zawierać: imię i nazwisko właściciela zakładu (nazwę firmy), datę sporządzenia spisu, numer (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego

  polski pracownik będzie czasowo (nie dłużej niż przez 12 miesięcy) wykonywać pracę za granicą - na terytorium jednego z państw UE. Zastosowanie polskich przepisów będzie odbywać się na podstawie

 • Wykreślenie z rejestru podatnika VAT UE

  . Wykreślenie podatnika z rejestru jako podatnika VAT, podatnik VAT UE, transakcje wewnątrzwspólnotowe, numer VAT UE, WE

 • Import towaru z Chin przez Niemcy

  obowiązujących stawek podatkowych jest terytorium państwa, które nadało nabywcy tenże numer identyfikacyjny. Jeżeli usługobiorcą jest podatnik VAT-UE, w analizowanej sytuacji mamy do czynienia (...)

 • Przeciw oszustwom w obrocie całkowicie skażonym alkoholem

  Klasyfikacji Wyrobów i Usług (PKWiU) oraz ilość odebranych wyrobów; imię i nazwisko lub nazwę, adres zamieszkania lub adres siedziby podmiotu odbierającego; numer PESEL lub numer (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • NIP-3

  Witam, w Urzędzie Skarbowym jest podany mój numer konta, na który co roku przychodzą ew zwroty. Chciałbym teraz zmienić ten numer. Jaki dokument (...)

 • numer NIP

  Witam, czy ktoś się orientuje jak można sprawdzić swój nr NIP?

 • Numer Pesel

  nr NIP juz nie jest potrzebny przy rozliczeniu, ponoc jedynym identyfikatorem jest pesel? prawda li to? http://brykczynski.pl/pl/aktualnosci/pesel-identyfikatorem-podatkowym-dla-os%C3%B3b-fizycznych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane