Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skarga kasacyjna w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  sądami administracyjnymi (Dz. U. 2002 r., Nr 153, poz. 1270, ze zm.) skarga kasacyjna, kasacja, NSA, naczelny sąd administracyjny, sąd administracyjny, postępowanie sądowo-administracyjne, WSA

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej. Problematyka zwrotu świadczeń z pomocy społecznej nie jest tożsama z odpłatnością za świadczenia z pomocy społecznej - wyjaśnił NSA. Stąd też - (...)

 • Problem wystawienia przez spółkę z o.o. faktur VAT podmiotom nieistniejącym – opinia prawna (Opinia oparta na starej ustawie o podatku od towarów i usług)

  obowiązku zapłaty podatku należnego wykazanego w takie fakturze. Tak m.in. NSA w wyroku z 18.03.1998 (I SA/Lu 208/97), NSA w wyroku z 20.10.2000r. (I SA/Lu 861/99); NSA w wyroku z 27.04.2000r. (...)

 • Porada prawna na temat nsa

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nsa, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo pomocy w postępowaniu sądowoadministracyjnym

  sądowoadministracyjnym. Aby ujednolicić orzecznictwo Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do NSA o podjęcie uchwały rozstrzygającej tę kwestię.  Część III Analiza słuszności (...)

 • Wydać nie znaczy doręczyć

  , że do powyższej uchwały zgłoszone zostały aż 4 zdania odrębne, których autorzy nie zgodzili się z poglądami większości składu.Uchwała NSA z dnia 14 grudnia 2009 roku, sygn. akt II FPS

 • Skarżenie zasądzonych przez NSA kosztów

  . Organ nie rozpatrzył jego wniosku, lecz skierował go do NSA. NSA odpisał, że sprawa należy do organu. W konsekwencji organ nie odpowiadając na wniosek, przysłał ostateczne wezwanie do zapłaty. (...)

 • Wniesienie skargi kasacyjnej do NSA

  , że akta sprawy zostały przekazane do NSA i stamtąd strona będzie otrzymywała wszelkie wezwania związane z wniesieniem skargi kasacyjnej. NSA nie wystosował do skarżącego żadnego wezwania (...)

 • Uzasadnienie faktyczne decyzji administracyjnej

  zadość wymaganiu uzasadnienia decyzji, wynikającemu z komentowanego przepisu (por. wyrok NSA z 12 marca 1999 r., sygn. akt III SA 5589/98 - LEX nr 44794; wyrok NSA z 6 stycznia 1998 r., (...)

 • Wstrzymanie rozbiórki budynku

  skargi złożyłem wniosek do inspektora budowlaneg I instancji, o wstrzymanie wykonania decyzji rozbiórki do czsu orzeczenia NSA. Jaka jest podstawa prawna do wstrzymania rozbiórki? Co do zasady, decyzje

 • Wykonalność decyzji zaskarżonej do NSA

  kwoty, czekając na rozpatrzenie skargi przez NSA. Zgodnie z ustawą o Naczelnym Sądzie Administracyjnym wniesienie skargi do NSA co do zasady nie wstrzymuje wykonania aktu ( decyzji wojewody (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wierzytelności a decyzje GIODO

  Wielkie uznanie dla Macieja Logan za bezinteresowną pomoc dla innych, zwłaszcza w kwestii Kruka! Gorąco Pozdrawiam :) Panie Macieju znalazłem coś (...)

 • Orzeczenie NSA o mieszkaniu z garażem.

  Przeczytałem w prasie o wydaniu przez NSA orzeczenia w sprawie zakupu mieszkania z garażem. Chodziło tutaj o podatek Vat, który za mieszkanie wynosi (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Co to są koszty uzyskania przychodu?

  Prosze podpowiedzcie mi co to są koszty co jest i na czy polega lub podpowiedzcie jakąś lekture w necie To w niezły sposób przybliza opis KUP. Koszty (...)

 • NSA i śmierć

  co zrobi NSA jeśli jedna ze stron zmarła w międzyczasie? A nie można ustalić adresu spadkobiercy? NSA odroczył bezterminowo rozstrzygnięcie skargi (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane