Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pomoc regionalna na wspieranie nowych inwestycji oraz tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją

  inwestycji oraz tworzenie nowych miejsc pracy związanych z nową inwestycją, w formie poręczeń i gwarancji (Dz. U. 2006 r., Nr 214, poz. 1572); Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o postępowaniu w sprawach

 • Wspieranie nowych inwestycji

  wspieraniu nowych inwestycji Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji wprowadza nowy mechanizm udzielania przedsiębiorcom wsparcia w podejmowaniu nowych inwestycji na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Ostrzejsza walka z dopalaczami

  Ministrowi umieszczenie ich w wykazie nowych substancji psychoaktywnych. Wykaz nowych substancji psychoaktywnych będzie mógł przy tym zawierać nie tylko nowe substancje psychoaktywne, ale (...)

 • Porada prawna na temat nowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura pomostowa - kto może przejść na emeryturę pomostową?

  ;lnych warunkach, która jest wymieniona w nowych wykazach prac, jeśli: 1 stycznia 2009 r. masz okres pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, wymienionej w nowych

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  ;lnych warunkach, która jest wymieniona w nowych wykazach prac, jeśli: 1 stycznia 2009 r. masz okres pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, wymienionej w nowych

 • Podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. bez zmiany umowy spółki

  wprowadzania nowych inwestorów do sp. z o.o. jako wspólników bez zmiany postanowień jej umowy. W tym zakresie dla usunięcia rozbieżności w orzecznictwie należałoby postulować (...)

 • Ostrzejsze kary za handel dopalaczami i za ich posiadanie

  załącznik do rozporządzenia, a nie do ustawy, co znacznie przyspieszy delegalizowanie kolejnych dopalaczy. Po zmianach proces wpisywania nowych substancji na listę związków zakazanych (wykaz (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  przedsiębiorstw w celu wzmocnienia nowych zasad dotyczących przejrzystości i rozstrzygania sporów. Ustanowienie obserwatorium UE w celu monitorowania wpływu nowych przepisów: Obserwatorium

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  innowacyjna, według nowych przepisów, to działalność związana z przygotowaniem i uruchomieniem wytwarzania nowych lub udoskonalonych materiałów, wyrobów, urządzeń, usług, procesów lub (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  wymaga zmiany statutu i następuje w drodze emisji nowych akcji lub podwyższenia wartości nominalnej dotychczasowych akcji.§ 2. Objęcie nowych akcji może nastąpić w drodze: 1) złożenia (...)

 • Odmowa przyjęcia nowych warunków pracy

   § 3 Kodeksu pracy. Przepis ten przewiduje dorozumiane przyjęcie nowych warunków określonych wypowiedzeniem, gdy pracownik nie składa oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  świadczenie nie będzie niższe niż 1000 zł.  Czy z emerytury w wieku 60/65 lat będą mogły skorzystać tylko osoby, które ukończą go po 30 września 2017 r., czyli po wejściu w życie nowych

 • Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  metod - jednoczesne podwyższenie wartości dotychczasowych udziałów i ustanowienie nowych.   Nowe udziały i prawo pierwszeństwa.   Ustanowienie nowych udziałów wymaga (...)

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika

  prawa pierwszeństwa w objęciu nowych udziałów i nie skorzystał on z tego praw, wówczas nie ma podstaw do stwierdzenia, iż jego prawa zostały uszczuplone. Spółka z o. o. jest spółką kapitałową, (...)

 • Nowe rodzaje narkotyków. Wymagają od UE reakcji prawnej

  pobudzających. W ubiegłym roku wykryto ponad 70 nowych używek, z których niektóre można nabyć legalnie.   Globalizacja i technologie przekazywania informacji są ważnymi wyznacznikami zmian (...)

 • Jakich wydatków dotyczy zwrot VAT za materiały budowlane?

  wentylacyjnych, spalinowych i dymowych;  instalacji i urządzeń grzewczych.  Wykonanie nowych instalacji gazowych.  Wykonanie nowych instalacji wykorzystujących alternatywne (...)

 • Zmiana wysokości wynagrodzenia w jakim trybie? - opinia prawna

  zasadnicze możliwości zakwestionowania nowych warunków pracy i płacy. Po pierwsze propozycja nowych warunków pracy i płacy może być oczywiście przez pracownika odrzucona. Pracownik powinien (...)

 • Zmniejszenie wynagrodzenia przez pracodawcę - opinia prawna

  zainteresowanych. Jeżeli pracownik nie akceptuje nowych warunków płacowych jakie ma możliwości odmowy przyjęcia nowych warunków i związane z tym konsekwencje. Porada prawna Wprowadzenie nowych (...)

 • Prawo lotnicze

  życie nowych przepisów. Jeżeli jednak wstrzymają się z podejściem do egzaminu do chwili wejścia nowych przepisów, osoby te będą mogły złożyć wniosek o wydanie UAVO VLOS do (...)

 • Dane już lepiej chronione

  stosowanie nowych przepisów o ochronie danych w całej UE. Zob. też: Zestawienie informacji: Jednolity rynek cyfrowy dla wszystkich Europejczyków Zestawienie informacji: Terminarz &ndash

 • Komisja apeluje o otwarcie rynków pracy

  osób żyjących i pracujących w innym kraju UE   Źródło: Komisja Europejska - http://ec.europa.eu praca w innym kraju UE, ograniczenia dostępu, europejskie rynki pracy, obywatele nowych

 • Skorzystaj z programu PHARE 2003!

  dofinansowanie mogą ubiegać się nie tylko firmy wprowadzające nowe technologie, ale również projekty z dziedziny: nowych materiałów, nanotechnologii, biotechnologii, chemii, technologii IT, nowych (...)

 • Reforma edukacji

  trwają prace nad przygotowaniem nowych rozwiązań mających na celu podniesienie jakości wsparcia udzielanego uczniom w procesie kształcenia i wychowania. Ma to się odbyć w oparciu o rzetelną i trafną

 • Czy mam prawo ubiegać się o zapłatę za moje udziały w spółce?

  dowodowych. Dodatkowo podkreślić należy, że dla przystąpienia do spółki nowych wspólników konieczna jest zgoda wszystkich dotychczasowych wspólników, która (...)

 • Gospodarka bez odpadów?

  recyklingu (komunikat prasowy z 23 lutego 2018) Rada i Parlament osiągnęły wstępne porozumienie co do nowych przepisów UE w sprawie odpadów (komunikat prasowy z 18 grudnia 2017) Przejdź (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Uważaj na nieuczciwych aktywizytorów

  Witam. Nieuczciwi akwizytorzy namawiają do kupowania sprzętu do odbioru telewizji cyfrowej i zawierania nowych umów abonenckich. Straszą, że bez (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Przecena nowych mieszkań!

  Słyszałem, że w lipcu i sierpniu mają drastycznie spaść ceny nowych mieszkań. Czy myślicie, że pociągnie to za sobą wzrost oprocentowywania (...)

 • zgłoszenie zamieszkania nowych lokatorów

  Witam serdecznie mam pytanie, zamieszkałam 3 tygodnie temu w mieszkaniu brata mojej mamy - spółdzielcze lokatorskie (nie wykupione)Wujek od ponad 20 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane