Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i na jakich zasadach ma obowiązek zapewnienia odpowiednich poziomów odzysku odpadów opakowaniowych i poużytkowych?

  ;   opony nowe pneumatyczne z gumy, do pojazdów transportu bliskiego i maszyn w rodzaju stosowanych w budownictwie i przemyśle  25.11.14-06.00    opony nowe (...)

 • Gospodarka bez odpadów?

  recyklingu, co jest drogą do stworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Nowe przepisy wejdą w życie 20 dni po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Nowe przepisy (...)

 • Zmiany w opłatach produktowych i opłatach depozytowych

  rolniczych i leśnych 25.11.14-04         opony nowe pneumatyczne z gumy, do pojazdów transportu bliskiego i maszyn w rodzaju stosowanych w budownictwie i przemyśle

 • Porada prawna na temat nowe

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dane już lepiej chronione

  nie naruszano poufności komunikacji internetowej Europejczyków. Nowe przepisy będą odnosić się zarówno do tradycyjnych operatorów telekomunikacyjnych jak i usług internetowych

 • Mniej wolności i prywatności dla większego bezpieczeństwa...

  handlowych, nowe przepisy będą mieć również pełne zastosowanie do sprzedaży online; Likwidację obecnych systemów rejestracji: Nowe przepisy zakładają wycofanie obecnie (...)

 • Cyfrowe propozycje Komisji Europejskiej

  tendencyjnym procesem decyzyjnym. Nowe technologie nie powinny jednak oznaczać nowych wartości. Do końca 2018 r. Komisja opracuje kodeks etyki dotyczący rozwoju SI. Będzie on zgodny z Kartą praw podstawowych

 • Więcej pieniędzy i mianowań dla urzędników

  nowe zadania nałożone na Archiwum Akt Nowych w Warszawie, w związku z przejęciem archiwum po zlikwidowanym Ministerstwie Skarbu Państwa; ministra sprawiedliwości – na nowe zadania przy (...)

 • Jaka będzie Konstytucja dla Nauki?

  doktorskie, stypendia dla każdego doktoranta, nowe rozwiązania mające na celu podniesienie jakości rozpraw doktorskich. CZYTAJ WIĘCEJ  Pracownicy uczelni Stabilność zatrudnienia oraz nowe

 • Transgraniczne postępowania upadłościowe w UE

  transgranicznym. Jednocześnie nowe przepisy przewidują także mechanizmy zabezpieczające interesy lokalnych wierzycieli. Zbiorowe postępowania upadłościowe. Nowe przepisy wprowadzają ramy dla (...)

 • Budowa autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy - Toruń

  autostrady wyniesie ok. 11, 7 mln euro, dodatkowo za 191 mln euro zostaną zbudowane dwa mosty na Wiśle i jeden most na Drwęcy - dodał.   Inwestycja obejmuje budowę odcinka Nowe Marzy - Lubicz (51,72 (...)

 • Zmiany zasad udzielania ulg w spłacie niepodatkowych należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym i publicznoprawnym

  ulgi. Z kolei, nowe brzmienie art. 64 ust. 2 ma na celu stworzenie podstaw prawnych dla zobowiązanych prowadzących działalność gospodarczą w zakresie możliwości uzyskiwania preferencji w odniesieniu (...)

 • ROK NA DROGACH - podstawowe informacje na temat realizowanych inwestycji

  zagadnień ochrony środowiska.   Zmiany organizacyjne w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad   W maju br. powołano nowe kierownictwo GDDKiA. Dla zapewnienia sprawnej realizacji

 • Nadchodzą zmiany w procedurach podatkowych

  publicznej. Wznowienie postępowania Do katalogu przesłanek umożliwiających wznowienie postępowania podatkowego dołączą 3 nowe. Postępowanie będzie wznawiane także w przypadkach, gdy: ratyfikowana (...)

 • Zasady prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej obowiązujące od 1 stycznia 2004r. do 1 października 2008 r.

  " ewidencji (nie później niż do dnia 30 czerwca 2009 r.) po uzupełnieniu danych wymaganych przez nowe przepisy, do czego indywidualnie wezwie każdego przedsiębiorcę organ ewidencyjny. Pamiętaj, że: organ

 • Waloryzacja kontraktów drogowych

  środków budżetowych.   Kogo obejmą nowe zasady? Nowe zasady zostaną w pierwszej kolejności wprowadzone do postępowań przetargowych będących w toku, które są obecnie na (...)

 • Ostrzejsza walka z dopalaczami

  rodzinie, teologia lub filozofia. Rozwiązanie takie podyktowane jest potrzebą ujednolicenia przepisów w obszarze dotyczącym szkoleń certyfikujących. Kiedy nowe przepisy wejdą w życie? Ustawa (...)

 • Jakie będą stawki opłat produktowych w 2006 r.?

  rolniczych i leśnych  0,10  25.11.14-06.00  opony nowe pneumatyczne z gumy, do pojazdów transportu bliskiego i maszyn w rodzaju stosowanych w budownictwie i przemyśle  0,10 

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  stopnia kształcenie zawodowe może być realizowane z wykorzystaniem podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego przed 15 lutego 2017 r. Do kształcenia zawodowego sukcesywnie dopuszczane są nowe

 • Oświata po zmianach

  uwzględnianie indywidualnych potrzeb edukacyjnych uczniów. Nowe przepisy zmieniają również zasady przyznawania stypendiów za wyniki w nauce osiągnięcia sportowe, uzależniając (...)

 • Nowe zasady ustalania taryf dla gazu ziemnego

  Nowe rozporządzenie Od początku kwietnia obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Energii dotyczące taryf dla gazu ziemnego, które dostosowuje dotychczasowe zasady kalkulacji taryf do potrzeb

 • E-akta - o czym trzeba pamiętać?

  będzie przechowywana 10 lat. Pracodawcy w określonych sytuacjach będą przesyłać do ZUS nowe imienne raporty miesięczne pracowników i zleceniobiorców. W raportach znajdą się dane potrzebne (...)

 • VAT do zmiany

  szczególnie ważne w przypadkach nadużyć finansowych w sektorze handlu elektronicznego. Sieć Eurofisc również uzyskałaby nowe uprawnienia do koordynowania transgranicznych dochodzeń. Wspó

 • Konstytucja Biznesu już niedługo...

  ) uprawniającego przedsiębiorcę zagranicznego do wykorzystywania lokalu na potrzeby siedziby głównej przedstawicielstwa. Nowe regulacje mają wejść w życie 1 marca 2018 r. Projekt ustawy o Rzeczniku (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  poziomie. Od stycznia 2016 r. powołano 220 nowych komorników, przy czym tylko w 2017 r. – 62. Liczby te przeczą narracji, jakoby nowe przepisy, miały spowodować falę odejść z zawodu.  

 • Łatwiej wyciąć drzewa i krzewy

  wysokość kary za usunięcie drzew i krzewów bez zezwolenia Nowe przepisy przesądziły, że administracyjna kara pieniężna za usuniecie drzewa i krzewu niezgodnie z przepisami wynosi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • ulga mieszkaniowa/spłata kredytu na zakup zbywanej nieruchomości

  Witam Wszystkich Proszę o pomoc w nastepujacej sprawie: Mieszkanie kupione w 2006r, zakup był finansowany z kredytu hipotecznego. Sprzedaż nastąpiła (...)

 • co z alimentami gdy była żona wychodzi ponownie za maz

  mam pytanie gdyż rozstałem sie z zona płace wysokie alimenty na dwie córki żona wyszła ponownie za mąż czy w związku z tym musze nadal placic (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane