Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  jazdy, a to prawo jazdy zostało zatrzymane lub uprawnienie do kierowania pojazdami zostało cofnięte - w okresie obowiązywania zatrzymania prawa jazdy lub cofnięcia uprawnienia; (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy odpowiedniej kategorii, za opłatą, o której mowa w art. 10 ust. 1, oraz po uiszczeniu opłaty ewidencyjnej, po zwrocie zagranicznego dokumentu organowi wydającemu prawo (...)

 • Nowe zasady szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów

  osób ubiegających się o prawo jazdy kategorii:  B lub B1 - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii C lub D;  B - jeżeli posiadają prawo jazdy kategorii (...)

 • Porada prawna na temat nowe testy prawo jazdy do sciagniecia za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe testy prawo jazdy do sciagniecia za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiana prawa jazdy

  prawo jazdy kategorii A i B1, 5) prawo jazdy kategorii Va - na prawo jazdy kategorii T z ograniczeniem do kierowania pojazdem wolnobieżnym, 6) prawo jazdy (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  zdasz egzamin praktyczny na prawo jazdy, WORD wyśle do Twojego urzędu informację. Odbierz prawo jazdy. Prawo jazdy będzie gotowe po 9 dniach roboczych od wysłania (...)

 • Nowe testy na prawo jazdy 2011 - sprawdź zmiany

  dotyczą jedynie określonej kategorii na prawo jazdy. Pojawiły się jednak nowe pytania, które znajdą się we wszystkich testach. Nowe pytania egzaminacyjne 1. Samochód (...)

 • CEPiK po zmianach

  ważną zmianą w stosunku do poprzednich przepisów jest doprecyzowanie i zwiększenie zakresu wprowadzanych danych do ewidencji. Do CEP mają trafiać informacje dotyczące ustanowionych (...)

 • Kodeks drogowy - Prawo o ruchu drogowym

  skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy; 2) rozdzielania kolumny pieszych. Art. 26. 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  tego, że sprzedawca płaci należny podatek do budżetu państwa, a nie do własnej kieszeni. Jest to również niezbędny warunek do budowania w naszym kraju uczciwej konkurencji. Czy (...)

 • Kodeks wykroczeń

  , jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je na rzecz różnych podmiotów; 2) obowiązku naprawienia szkody, jeżeli za wykroczenie i za przestępstwo orzeczono je w związku (...)

 • Od 2013 roku nowe kategorie prawa jazdy i wymagania wiekowe dla kierujących pojazdami

  posiadania tych uprawnień będzie miał możliwość uzyskania prawa jazdy na większe motocykle (odpowiednio A2 lub A). Podniesiono także minimalny wiek niezbędny do uzyskania bezpośredniego (...)

 • Fair play w internecie?

  prawa. Dzięki zapewnieniu trwałości branży prasowej nowe prawo będzie sprzyjać pluralistycznym i niezależnym mediom wysokiej jakości, które są niezbędne do utrzymania wolności (...)

 • Gdzie sprawdzić liczbę punktów karnych?

  Informacja ustna udzielana jest za darmo. Gdy chcemy mieć potwierdzenie na papierze, to trzeba zapłacić. Za każde naruszenie przepisów drogowych kierowca może dostać od 0 do (...)

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy

  ścigacz Będzie także nowe prawo jazdy dla początkujących motocyklistów. Kategoria A2 pozwoli prowadzić motocykle z silnikami o mocy do 35 kW. Zmieni się również (...)

 • Czy mogę jeździć po polskich drogach na zagranicznych prawach jazdy.

  Przed paroma laty straciłem prawo jazdy za punkty karne. Jakiś czas po tym wyjechałem za granicę, tam wyrobiłem sobie tamtejsze prawo jazdy. Ostatnio jadać po Polsce (...)

 • Tak zmienią się szkolenia na prawo jazdy

  -prawnik.pl prawo jazdy, szkolenie, kursy, egzamin, testy na prawo jazdy

 • Czym jest informacja publiczna?

  jakich ta informacja występuje np. dokumentów. Dokumenty są przy tym zasadniczymi nośnikami informacji wobec tego prawo wglądu do dokumentu oznacza prawo do dysponowania czy (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  zasobów telekomunikacyjnych do kontrolowania pracowników Nowe możliwości techniczne - nowoczesne technologie ujarzmione przez RODO W wyniku postępu technicznego zamieniliśmy (...)

 • Czy mogę jeździć na ukraińskich prawo jazdach?

  postanowieniami załącznika 6 do niniejszej konwencji oraz  c) każde międzynarodowe prawo jazdy zgodne z postanowieniami załącznika 7 do niniejszej konwencji, jako uprawniające (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  ;w stanie po użyciu alkoholu albo środka działającego podobnie do alkoholu.  Do tych zmian dostosowano również przepis formułujący upoważnienie dla ministra właściwego do (...)

 • Koniec z przekręcaniem liczników w samochodach?

  wykorzystać do innego auta. Będzie to oszczędność w wysokości 1000 zł, ponieważ tyle trzeba zapłacić za indywidualne numery. Jedno okienko dla aut z UE Projekt zmierza również do (...)

 • Zanim zaczniesz ubiegać się o wydanie prawa jazdy, sprawdź jakie musisz dostarczyć dokumenty

  skompletować i złożyć w celu otrzymania dokumentu prawa jazdy?Prawo jazdy jest wydawane, po otrzymaniu za pośrednictwem ośrodka:wniosku,dowodu uiszczenia opłaty za wydanie (...)

 • Problem z rozliczeniem alimentów po zmianie wyroku - opinia prawna

  alimentacyjnego, kieruje do starosty wniosek o zatrzymanie prawa jazdy dłużnika alimentacyjnego. Zwrot zatrzymanego prawa jazdy następuje na wniosek tych samych organów po stwierdzeniu (...)

 • Powstają nowe kategorie praw jazdy

  motocykli - czytamy w uzasadnieniu projektu. Ponadto wprowadzony zostanie jeden unijny wzór prawa jazdy. Do 2033 r. każdy kierowca będzie musiał wymienić krajowe prawo jazdy (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  , gdy jest to niezbędne do ukończenia spraw w toku. § 2. W stosunkach wewnętrznych likwidatorzy są obowiązani stosować się do uchwał wspólników. Likwidatorzy ustanowieni przez sąd powinni (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Sprzedam prawo jazdy, świadectwa i inne dokumenty !

  Załatwie prawo jazdy, świadectwo lub inny dokument 100% legalne ! Po więcej informacji pisać na e-mail: truedocument@gmail.com [cytat] Załatwie prawo (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane