Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  z dnia 7 kwietnia 2011 r. (sygn. akt: I SA/Po 98/11) czy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2011 r. (sygn. akt: I SA/Wr 1461/10). Naczelny Sąd

 • Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

  PLN) budzi pytanie co dla Państwa jest ważniejsze zdrowie i życie konsumenta czy informacja o KGO. Pytanie dlaczego brak KGO na towarze ma być powodem dla którego urzędnik będzie decydował (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  Wraz z nowym rokiem zmienią się ograniczenia dotyczące limitów prędkości na autostradach czy drogach ekspresowych. Nowe przepisy będą dotyczyły osób kierujących samochodami (...)

 • Opinia prawna na temat nowe przepisy dla rowerzystów 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe przepisy dla rowerzystów 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Liberalizacja przepisów dotyczących łączenia i podziału spółek

  określonych terminach wynoszących 1 miesiąc dla łączenia spółek i 6 tygodni dla ich podziału (art. 500 § 2 (1) k.s.h. oraz art. 535 § 3 k.s.h.). Kolejna zmianą jest możliwość (...)

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna od dnia 1 marca 2011 r. **** minimalna renta wypadkowa z tytułu całkowitej niezdolności do pracy od dnia 1 marca 2011 (...)

 • NIK: urzędy lepiej przygotowane dla niepełnosprawnych pracowników

  za rekrutację wiedzieli, jakie możliwości i korzyści wiążą się z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych; - organizować więcej staży i praktyk dla osób niepełnosprawnych; - wprowadzać formy (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  przepisy – art. 86a oraz art. 88a. Pomimo, że ustawa ta wchodzi w życie 1 stycznia 2011 roku, wymienione wcześniej artykuły znajda pełne zastosowanie dopiero od 1 stycznia 2013 roku Zgodnie (...)

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  wygaśnie 30 czerwca 2013 roku. Gdyby nie nowe rozporządzenie, istniejące przepisy przyjęte przez Parlament i Radę w 2007 roku wygasłyby do końca czerwca 2010 roku.Adina-Ioana VĂLEAN (ALDE, (...)

 • Nowelizacja rozporządzeń telekomunikacyjnych

  stycznia 2011 r. Likwidacja prefiksu „0" jest zmianą korzystną dla abonentów, pozwala na uproszczenie sposobu wybierania numerów oraz ujednolica sposób wybierania numerów dla (...)

 • Bezpłatne studiowanie na kilku kierunkach. Zmiany od dzisiaj

  Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli studiować bezpłatnie na wielu kierunkach. Od października wchodzą z wżycie najważniejsze przepisy noweli ustawy i uczelniach. Nowe przepisy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • nowe przepisy dla roweżystów

  witam, wchodzą nowe przepisy dając większą swobodę cyklistom. Powstaną dla nich specjalne śluzy i pasy ruchu. Ale za to zmotoryzowani będą karani (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • gminy zbierają chętnych na ławinków

  Słyszałem, że można do gmin zgłaszać swoja kandydaturę na ławnika sądowego! Do kiedy to można uczynić? Jakie trzeba spelnić warunki? Kto może (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane