Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  bowiem dwiema alternatywnymi przesłankami utraty prawa do zasiłku chorobowego albo opiekuńczego, na niezależność których wskazuje Sąd Najwyższy w wyroku z 3 marca 2010 r., sygn. akt III UK

 • Emerytura a praca za granicą

  polskimi sądami. Jakie przepisy prawa o unijnej koordynacji świadczeń emerytalno-rentowych obowiązują? Od dnia 1 maja 2010 r. obowiązują nowe rozporządzenia dotyczące koordynacji systemów

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  Wraz z nowym rokiem zmienią się ograniczenia dotyczące limitów prędkości na autostradach czy drogach ekspresowych. Nowe przepisy będą dotyczyły osób kierujących samochodami (...)

 • Porada prawna na temat nowe przepisy 2011 uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe przepisy 2011 uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Fotoradary na drogach. Gdzie je ustawiać?

  wyłączone były urządzenia zainstalowane w pasie drogowym dróg publicznych przed 28 czerwca 2011 r., niebędące w użytkowaniu Inspekcji Transportu Drogowego. Nowe przepisy wprowadzą (...)

 • Przygotuj się na brexit

  , Unia Europejska, przedsiębiorca, import, eksport, handel, wyspy brytyjskie, rynek, praca, pracodawca, podatek, zezwolenie, United Kingdom, UK

 • Dywidenda rzeczowa - praktyczne aspekty podatkowe

  z dnia 7 kwietnia 2011 r. (sygn. akt: I SA/Po 98/11) czy wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 23 lutego 2011 r. (sygn. akt: I SA/Wr 1461/10). Naczelny Sąd

 • Czy na emeryturze można pracować?

  . do 31 grudnia 2010 r. - ponownie osiągnięcie wieku emerytalnego. Obowiązująca od 1 stycznia 2011 r. treść ryzyka oznacza więc, że mimo osiągnięcia wieku emerytalnego, do czasu rozwiązania stosunku

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  10mg/kg. W oleju napędowym do napędu maszyn oraz statków żeglugi śródlądowej poziom siarki musi zostać ograniczony do 20mg/kg i limit ten będzie obowiązywał począwszy od 2011 roku.  

 • Nowe kompetencje KNF. Usprawnią jej działanie?

  wprowadzenie regulacji, które umożliwią współpracę organów nadzoru finansowego na terenie UE oraz przyczynią się do ujednolicenia prawa w tym zakresie. W Unii Europejskiej od 1 stycznia 2011 roku (...)

 • Usługi na rynku UE

  . Dozwolone ograniczenia swobody przepływu usług Zakazy zawarte w art. 56 TFUE nie są zakazami bezwzględnymi. Państwa mogą utrzymywać lub wprowadzać nowe przepisy ograniczające swobodę (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  dłużej pracujemy, tym wyższą będziemy mieli podstawę obliczenia emerytury oraz niższe średnie trwanie życia, a wobec tego otrzymamy wyższą emeryturę.  Czy nowe przepisy uzależniają (...)

 • Będzie nowe Prawo zamówień publicznych

  zamówień publicznych, którego projekt zaakceptowała wcześniej Rada Ministrów. Teraz projektem zajmie się Sejm. Nowe prawo ma wejść w życie w 2021 r. ##baner## Nowe Prawo (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  sierpnia 2019 r. Nowe przepisy ustalają zatem termin składania oświadczeń dot. energii elektrycznej na 13 sierpnia 2019 r. Dotyczy to odbiorców końcowych, z wyjątkiem gospodarstw (...)

 • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych

  105, poz 870); ustawa z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dzieckiem w wieku do 3 lat (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1457); rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 czerwca 2009 r. w sprawie chorób

 • Reforma stawek VAT!

  dla rolników. Również inne przepisy w zakresie VAT posługują się PKWiU, np. niektóre przepisy dotyczące obowiązku podatkowego, stawki 0% (jednostki pływające), procedury

 • Liberalizacja przepisów dotyczących łączenia i podziału spółek

  pozytywnie wpłynąć na konkurencyjność przedsiębiorstw  - komentarz eksperta (GHMW) Nowe przepisy liberalizują wymogi związane z procesami łączeniowymi spółek a także przewidują (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  , zgodnie z wymogiem określonym w art. 14 i 15 dyrektywy 2010/31/UE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Dodatkowo przepisy art. 24 ust. 3 ustawy, wprowadzają możliwość nieprzeprowadzania

 • Masz emeryturę? Możesz stracić 160 zł

  . Wysokość świadczenia przed waloryzacją (w zł) Obecne przepisy (waloryzacja wskaźnikiem 104,8 proc.) Waloryzacja kwotowa o 71 zł Podwyżka świadczenia (w zł) Wysokość świadczenia (...)

 • Tańsze rozmowy, SMS-y i Internet w telefonie

  wygaśnie 30 czerwca 2013 roku. Gdyby nie nowe rozporządzenie, istniejące przepisy przyjęte przez Parlament i Radę w 2007 roku wygasłyby do końca czerwca 2010 roku.Adina-Ioana VĂLEAN (ALDE, (...)

 • Bezpłatne studiowanie na kilku kierunkach. Zmiany od dzisiaj

  Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli studiować bezpłatnie na wielu kierunkach. Od października wchodzą z wżycie najważniejsze przepisy noweli ustawy i uczelniach. Nowe przepisy (...)

 • Uporczywe nękanie - stalking, czyli co grozi stalkerowi?

  uporczywych działań pokrzywdzony targnie się na swoje życie. Wtedy może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 25 lutego 2011 r. o zmianie ustawy (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  ;rych innych ustaw (Dz.U.2011.233.1381), nowe przepisy należy stosować jedynie do postępowań egzekucyjnych wszczętych po dniu wejścia w życie wspomnianego aktu prawnego. Oznacza to, że za moment (...)

 • Nowe Prawo wodne

  ustawy, przeniesienie planowanych dochodów i wydatków budżetowych. Przepisy te weszły w życie z dniem 24 sierpnia 2017 r. Z dniem 31 grudnia 2017 r. mają wejść w życie przepisy, (...)

 • Gotowa konstytucja dla nauki

  wyższym i nauce?  Ustawa – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce zawiera niezbędne z punktu widzenia dokonywanej reformy przepisy zmieniające, (...)

 • Zmiany podatkowe na 2019 r.

  których wysokość w danym roku podatkowym dla tego samego podatnika przekracza kwotę 2 000 000 zł.  Gdy podatnik nie będzie w posiadaniu takiej opinii, zastosowanie znajdą nowe regulacje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Alimenty w polsce.My mieszkamy w Angli.

  Moja zona mieszka ze mna w Anglii.Ma jednak dziecko z poprzedniego malzenstwa w Polsce na ktore placi 600zl alimentow.Tu w Anglii nie pobieramy zadnych (...)

 • alimenty za granicą

  czy ktoś sie orientuje jak przebiegają sprawy alimentacyjne w Wielkiej Brytanii. Planuje wyjechac w raz z synem do Anglii i tam wnieść sprawe o podwyzszenie (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane