Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozliczenie odpłatnego zbycia nieruchomości w zeznaniu PIT za 2017 r.

  własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego lub użytkowego oraz prawo do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, prawo wieczystego użytkowania gruntów. Moment nabycia (...)

 • Gruntowne zmiany w gospodarce nieruchomościami

  ; ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze; zmiana wynika z faktu, że w art. 65 ustawy – Prawo lotnicze zawarto zamknięty katalog podmiotów, które mogą być właścicielami

 • Grunty wykorzystywane na cele mieszkaniowe w użytkowaniu wieczystym przejdą na własność

  ; Właściciele mieszkań w budynkach wielorodzinnych uzyskają też mocniejsze prawo do gruntu pod budynkiem – prawo własności. - "Dzięki ustawie od 1 stycznia 2019 roku wszyscy, którzy (...)

 • Porada prawna na temat nowe prawo mieszkaniowe 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe prawo mieszkaniowe 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności?

  przekształcenia prawo użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości trzeba zapłacić?  Zgodnie z nowymi przepisami, osoba, na rzecz której zostało przekształcone prawo (...)

 • Nowe zasady członkostwa w spółdzielniach mieszkaniowych

  ewidencjonowania i rozliczania funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości.  Kiedy nowe przepisy wejdą w życie?  Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. (...)

 • Co przyniesie specustawa mieszkaniowa?

  mieszkaniowa to nowe narzędzie wsparcia mieszkalnictwa w zgodzie z ładem przestrzennym. Wiceminister Artur Soboń podkreślił, że nowe przepisy tworzą wachlarz wszechstronnych narzędzi wspierających (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  podatkowego państwa, na którego terytorium podatnik ponosi wydatki na cele mieszkaniowe.  Za wydatki na cele mieszkaniowe nie uważa się wydatków poniesionych na: nabycie gruntu (...)

 • Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności

  przepisów, przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, w prawo własności, następować miałoby automatycznie (na mocy ustawy). Tym samym (...)

 • Umowa z deweloperem. Zobacz, na co uważać

  przedsiębiorcy stosują się do przepisów obowiązującej od kwietnia 2012 roku ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. W rezultacie zakwestionowano m.in. praktykę (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  marca 2012 obowiązują nowe zasady opodatkowania oszczędności na dziennych lokatach bankowych. Nie można już ominąć tzw. podatku Belki. Od kiedy? Obowiązuje od 31 marca 2012 r. Sprawne (...)

 • Jak osoby samotnie wychowujące dzieci mogą rozliczyć się z PIT?

  Narodowym Funduszu Zdrowia, a następnie o poniesione wydatki na cele mieszkaniowe, tj. wydatki podlegające odliczeniu w ramach ulgi budowlanej, remontowej, o ile osoba samotna nabyła prawo do takich (...)

 • Jak przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności?

  równej udzielonej bonifikacie po jej waloryzacji, jeżeli osoba, na rzecz której zostało przekształcone prawo użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości przed upływem (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo jazdy wydane w państwie członkowskim

 • Katalog celów mieszkaniowych

  , lokal lub pomieszczenie stanowiące własność lub współwłasność podatnika lub do którego podatnikowi przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, prawo do (...)

 • Umowa z deweloperem. Na co zwrócić uwagę?

  ich przestrzeganie Urząd badał także, czy przedsiębiorcy stosują się do przepisów obowiązującej od kwietnia 2012 roku ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. W

 • Emerytura a praca za granicą

  członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób (Dz.U. UE L 103 z 13 kwietnia 2012 r., s. 51). Decyzja ta z dniem 1 kwietna 2012 (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  postanowienia o przysądzeniu własności, przekształcają się odpowiednio w prawo najmu, w prawo odrębnej własności do lokalu albo we własność domu jednorodzinnego.  Zlicytowana nieruchomość (...)

 • Europejskie poświadczenie spadkowe

  z innym państwem, można uznać, iż prawem właściwym nie jest prawo państwa zwykłego pobytu zmarłego, lecz prawo państwa, z którym zmarły był w oczywisty sposób bliżej związany. 

 • Ulga odsetkowa do rozliczenia PIT za 2017 rok

  inwestycję w 2009 r. Wysokość zaciągniętego kredytu na cele mieszkaniowe wyniosła 500.000 zł. W okresie 2009-2016 podatnik spłacał odsetki i odliczał je w ramach ulgi odsetkowej. W 2017 r. podatnik (...)

 • Wspieranie termomodernizacji i remontów

  ekonomicznie). O przyznanie premii remontowej będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem osób fizycznych, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa (...)

 • Jak tanio wykupić mieszkanie spółdzielcze?

  , wkład, umowa przeniesienia własności lokalu mieszkalnego, walne zgromadzenie spółdzielni mieszkaniowej, spółdzielcze prawo

 • Ułatwienie przygotowań do EURO 2012?

  Jaki projekt dotyczy przygotowań do EURO 2012?Projektem ustawy o zmianie ustawy o przygotowaniu finałowego turnieju Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 oraz ustawy o przygotowaniu i

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  oraz przez spółdzielnie mieszkaniowe na rzecz członków lub innych osób, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu  41   

 • Jak wprowadzano GMO do Polski?

  do 12 lat więzienia, tylko kara mandatu i zaorania uprawy, o ile zostanie to dowiedzione". Wynikiem prac PO-PSL jest: Ustawa (PO-PSL) z dnia 9 listopada 2012 r. o nasiennictwie (Dz.U. z 2012 (...)

 • Powrót kas budowlanych - tanie kredyty i premia od państwa

  mieszkaniowe zawarte w tych kasach opiewają odpowiednio na 50 mld zł oraz 201 mld zł. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl kasa budowlana, oszczędności, tani kredyt, kredyt mieszkaniowy, remont, lokal mieszkaniowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Jak długo w BIK

  Wzięłam kredyt w SKOKu dla znajomych, nie spłacili 3 ostatnich rat ( w sumie 380 zł)- spłaciłam je sama ale znalazłam się nawindykacji i "czrnej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Przekształcenie mieszkania spółdzieczego na własnościowe

  W 1999 r. przekształciłam mieszkanie spółdzielcze na własnościowe, podpisując jedynie umowę ze spółdzielnią mieszkaniową i wpłacając oczywiście (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane