Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  . Czy JPK_VAT powinien uzgadniać się z danymi zawartymi w deklaracji VAT? Zarówno JPK_VAT, jak i deklaracja VAT powinny być odzwierciedleniem ewidencji zakupów i sprzedaży (...)

 • VAT do zmiany

  – W kierunku jednolitego unijnego obszaru VAT Pytania i odpowiedzi na temat proponowanych narzędzi służących do zwalczania oszustw związanych z VAT Plan działania w sprawie (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  opłatą lub używanych dla celów gospodarczych, przemysłowych lub do połowów, b) używanych do ratownictwa lub do udzielania pomocy na morzu, lub do połowów przybrzeżnych, z (...)

 • Porada prawna na temat nowe druki vat 7 2011 do pobrania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowe druki vat 7 2011 do pobrania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Reforma stawek VAT!

  określają bowiem właściwą klasyfikację towaru wg CN i tym samym ułatwią prawidłowe przyporządkowanie stawki VAT do danego grupowania CN (do danego towaru). Baza WIS Dla zapewnienia (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ryczałtu, tak aby odpowiadały realnemu obciążeniu podatkiem VAT na zasadach ogólnych. Podejmowana przez podatników działalność gospodarcza zmierza bowiem co do zasady do (...)

 • Uproszczenie VAT-u

  , gdy okresem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy.Prostsze rozliczenia VAT magazynów konsygnacyjnych Te nowe w Polsce regulacje mają zachęcić do importowania towarów bezpośrednio (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  organowi podatkowemu lub organowi kontroli skarbowej (Dz.U. z 2010 r. nr 249; poz. 1661). Nowe stawki VAT 1 stycznia 2011 roku zaczną obowiązywać nowe stawki podatku VAT: (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  celowości i zakresu wydania nowych wyjaśnień co do sposobu uzupełniania plików JPK_VAT. 3.   Rozbudowanie schemy JPK_VAT, zmiana funkcji schemy JPK_VAT. W związku (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  , jaki obowiązywał od wejścia Polski do Unii Europejskiej do czasu ostatniej, niedawnej nowelizacji ustawy o VAT. Omówione zostaną również niektóre nowe zasady, obowiązujące (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Rejestracja VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym

  zaznaczyć, że wykreślenie podatnika z rejestru VAT jest jednoznaczne z wykreśleniem go z rejestru podatników VAT UE. Wykreślenie podatnika z rejestru VAT UE z urzędu Powyżej wskazano (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  nr 3 do ustawy o VAT, stawka podatku, co do zasady, wynosi 7% (ale w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2016 r. na podstawie art. 146a pkt 2 ustawy o VAT (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  . VAT-7 lub VAT-7K). Nie wpłaca zatem do urzędu skarbowego kwot z tytułu VAT należnego i nie uzyskuje prawa do odliczenia (zwrotu) podatku naliczonego. Jeżeli jesteś takim (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  Od kiedy obowiązują nowe przepisy wykonawcze do ustawy o VAT?28 listopada 2008 r. Minister Finansów wydał szereg rozporządzeń wykonawczych do zmienionej ustawy o VAT. (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  usług oraz ustawy o transporcie drogowym Jakie zmiany niesie za sobą nowela ustawy o podatku VAT? Ustawa nowelizacyjna z 2010 roku dodała do ustawy o podatku VAT dwa kluczowe dla omawianego (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  skorzystać z prawa do błędu bez ponoszenia kary administracyjnej. W to miejsce ustawa przewiduje jedynie pouczenie. Warunkiem skorzystania z prawa do błędu jest naprawienie takiego przewinienia. (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  5.000 zł podatku VAT. Pomimo wejścia w życie nowych regulacji podatnik nie ma prawa do dokonania dalszego odliczenia VATdo zwiększenia limitu do kwoty 6.000 zł.   Nie (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  jest dla naczelnika urzędu skarbowego podstawą do wykreślenia cię z rejestru jako podatnika VAT oraz VAT UE. Spis z natury dla celów VAT i deklaracje VAT przy zakończeniu (...)

 • Jak przeprowadzana jest kontrola rodzaju paliwa?

  ;przeprowadzonej kontroli rodzaju paliwa znajdującego się w zbiorniku kontrolowanego środka przewozowego sporządza się protokół, którego wzór określa załącznik do rozporządzenia (...)

 • Konsultacje ws. opodatkowania zbycia nieruchomości komercyjnych

  projektu budynku, prawa autorskie i prawo ochronne na zastrzeżone znaki towarowe,  prawa z licencji do oprogramowania wykorzystywanego do obsługi nieruchomości,  prawa do domen (...)

 • Jak potwierdzić tożsamość smartfonem?

  zabezpieczające dane w twoim telefonie. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Więcej informacji na temat bezpieczeństwa danych i działania mTożsamości można przeczytać (...)

 • Opodatkowanie VAT zbycia nieruchomości komercyjnych

  . 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT, opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług podlega odpłatna dostawa towarów, rozumiana w świetle art. 7 ust. 1 ustawy o VAT jako przeniesienie (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  do robót budowlano-montażowych oraz remontów i robót konserwacyjnych związanych z budownictwem mieszkaniowym i infrastrukturą towarzyszącą. Zatem stosowanie obecnie obniżonej stawki VAT (7%) (...)

 • Sprzedaż nieruchomości a VAT - stan prawny na 31.12.2010

  społecznego: domy jednorodzinne do 300 m.kw., mieszkania o powierzchni do 150 m.kw., do 31.12. 2010 r. - preferencyjna stawka VAT = 7%, od 01.01. 2011 r. - preferencyjna (...)

 • Przedłużone stawki VAT

  art. 146aa ust. 1 ustawy o VAT. Przyjęte rozwiązanie umożliwi podatnikom wcześniejsze podjęcie odpowiednich działań związanych z przygotowaniem się do zmiany wysokości stawek podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nowe druki vat 7 2011

  Od kiedy należy korzystać z nowych druków VAT 7? Czy jest to obowiązek od 1 stycznia czy może jednak w grę wchodzi okres rozliczeniowy?? Minister (...)

 • DRUK VAT 7(12) DARMOWY DO ŚCIĄGNIĘCIA ZA 2011R

  BEZPŁATNIE DO POBRANIA NA: http://www.isk.infor.pl/druki,51,898,VAT-7.html Witam, chciałam się dowiedzieć gdzie mogę znaleźć interaktywne nowe (...)

 • Jak z tym VAT -em, będzie drożej?

  Wchodzą w życie nowe stawki vat, co zdrożeje bardzo, a co tylko trochę? Bo wiadomo , że wszytko pójdzie w górę. Jak to będzie wyglądać? Na co (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane