Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców  Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  21.04.2005 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 90, poz. 756). Zmiany nie ominęły (...)

 • Zasady odliczania podatku VAT od paliwa

  , poz. 1652), które dotyczyły  ograniczeń w odliczaniu podatku od zakupu, najmu czy też leasingu samochodów, a także w zakresie odliczania podatku VAT od zakupu (...)

 • Porada prawna na temat nowa ustawa o odliczaniu vat od paliwa 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowa ustawa o odliczaniu vat od paliwa 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Leasing w podatku VAT

  odliczania podatku od rat leasingowych, nie może odliczać podatku od paliwa, jeśli samochód nie spełnia wymagań, o których mowa w ustawie o VAT. Niekorzystne (...)

 • Odliczanie podatku VAT od paliwa i części - stan prawny do 22 sierpnia 2005 r.

  zmieniającej ustawę o VAT, na potrzeby art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT (a więc przepisu zabraniającego odliczania podatku od paliwa do samochodów osobowych), (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku nr 14 (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  o VAT (dotyczącego odliczania podatku VAT od paliwa).   Jeżeli przed terminem najbliższego obowiązkowego badania technicznego lub przed upływem 12 miesięcy od (...)

 • ETS o prawie odliczenia VAT-u od paliwa!

  kratką, mogą do końca 2008 roku ubiegać się o zwrot nieodliczonego podatku VAT (w związku ze zmianą od 1 maja 2004 r. przepisów o VAT).Wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (...)

 • Nowe zasady odliczania VAT od paliwa i nowych samochodów

  podatku od towarów i usług obowiązujące od dnia 1 maja 2004r. umożliwiają (-ły) odliczenie podatku, 2) przepisy ustawy o podatku od towarów i usług obowiązujące (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  wyjaśniliśmy w artykule Zasiłek chorobowy 2011: więcej o 59 zł. PODSTAWA PRAWNA: Ustawa z dnia 22 października 2010 r. o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z (...)

 • Odliczanie VAT naliczonego od nabycia samochodu i paliwa

  od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). odliczanie, VAT, podatek należny, podatek naliczony, nabycie, samochód, paliwo, (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  ; art. 96 ust. 4a pkt 4 ustawy o VAT - podmiot albo jego pełnomocnik nie stawia się na wezwania naczelnika urzędu skarbowego;  art. 96 ust. 4a pkt 5 ustawy o VAT - posiadane informacje (...)

 • Reforma stawek VAT!

  – informację o powrocie do wysokości stawek sprzed 2011 r.   Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2017 r., (...)

 • Samochody osobowe a VAT

  zakazującego odliczenia VAT od paliwa nabytego do samochodu nie spełniającego wymogów polskiej ustawy o VAT, a w jej sprawie w grudniu ubiegłego roku w trybie prejudycjalnym (...)

 • Split Payment, na czym polega mechanizm podzielonej płatności

  oraz do zapłaty podatku VAT do urzędu skarbowego. Z rachunku VAT można również zapłacić do urzędu skarbowego dodatkowe zobowiązania w VAT, odsetki za zwłokę w VAT. Co (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  niektórych innych ustaw (Dz. U 2003 r., Nr 202, poz. 1956), Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od (...)

 • Jakie zmiany w podatkach od nowego roku?

  , poz. 1956), Ustawa o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. (...)

 • Nowe zasady odliczania podatku VAT przy zakupie samochodu osobowego

  przypadku samochodów o ładowności mniejszej niż 3,5 t - ustawa podtrzymuje podział na dwie kategorie: samochody od zakupu których można odliczyć całość naliczonego podatku samochody (...)

 • VAT od paliwa powinien zostać? Poprzyj protest!

  Posłowie zaakceptowali rządowy pomysł ograniczeń w odliczaniu VAT od kupowanych aut z kratką oraz paliwa, które je napędza. Jeśli zmiany poprze Senat i podpisze prezydent, (...)

 • Jak przeprowadzana jest kontrola rodzaju paliwa?

  . Próbkę paliwa umieszczoną w dwóch pojemnikach funkcjonariusz SCS dostarcza niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia pobrania próbki (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  zachowawczych, umowy o pracę wygasają z dniem wygaśnięcia uprawnienia do powołania zarządcy sukcesyjnego, chyba że strony uzgodniły wcześniejszy termin rozwiązania umowy o pracę. Jeśli (...)

 • Jaki VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne?

  C-231/94 oraz w wyroku TSUE z dnia 10 marca 2011 r. w sprawach połączonych C-497/09, C-499/09, C-501/09 i C-502/09). Zauważyć jednocześnie należy, że ustawa o VAT dla potrzeb (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  faktur otrzymywanych od małych podatników. Mowa o rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  ;zerowe” deklaracje VAT.    Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2016 r. poz. 710, z późn. zm.; (...)

 • Rozliczanie podatku VAT od usług medialnych

  przepisami ustawy o VAT, obowiązek podatkowy powstaje z chwilą upływu terminu płatności, jeżeli został on określony w umowie właściwej dla rozliczeń z tytułu (zgodnie z art. 19 ust. 13 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odliczanie vat od paliwa w 2011

  Samochód dostawczy o ciężarze poniżej 3500, mający OBT stwierdzający, że jest ciężarowy, będzie obowiązywać zawieszenie w odliczaniu Vat od (...)

 • nowa ustawa o vat - odliczenie od pojazdów

  Witam, czy zmiany w ustawie o podatku VAT dotyczące odliczenia maksymalnie 6 tyś zł oraz zmianach w odliczaniu VAT od paliw, dotyczą tylko samochodów (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • vat 2011 zmiany

  Nowych przepisów w ustawie o VAT jest naprawdę dużo. Do najistotniejszych zmian, jakie ustawodawca wprowadził do sytemu VAT zaliczają się: * Zmiany (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane