Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jaka będzie Konstytucja dla Nauki?

  inicjatywy doskonałości, nowa klasyfikacja dziedzin i dyscyplin dostosowana do standardów zagranicznych, odejście od „punktozy” – ważniejsza jakość niż ilość (...)

 • Będą doktoraty wdrożeniowe

  ". Nowa ścieżka kariery akademickiej powinna zwiększyć zainteresowanie badaniami stosowanymi i pracami wdrożeniowymi w środowisku naukowym. Program powinien przyczynić się do zacieśnienia współpracy

 • Prawo celne - Kodeks celny

  stwierdzeniem jego prawomocności. 2. Jeżeli w terminie 3 miesięcy od dnia doręczenia, o którym mowa w ust. 1, zostanie wydana nowa decyzja w tej sprawie, to: 1) różnica pomiędzy zabezpieczeniem, (...)

 • Porada prawna na temat nowa habilitacja wymogi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nowa habilitacja wymogi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie wymogi muszą spełniać wprowadzane na rynek produkty? - bezpieczeństwo produktów

  nie - to pamiętaj, że musi spełniać wymogi wskazane przez ustawę o ogólnym bezpieczeństwie produktów; zgodność produktu z wszystkimi normami i regulacjami (unijnymi i polskimi) nie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  .   Art. 119. Prezes Rady Ministrów określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe wymogi, jakim powinno odpowiadać zgłoszenie wzoru przemysłowego, oraz szczegółowy zakres i tryb

 • Kredyt konsumencki na nowych zasadach

  procentowej oraz wszelkich opłatach stanowiących całkowity koszt kredytu.   Harmonizacja obejmie wymogi informacyjne przed zawarciem umowy i informacje umowne. Łatwiej będzie obliczyć całkowity (...)

 • Ustawa o biokomponentach i biopaliwach ciekłych

  paliwowych, są obowiązani do zamieszczania czytelnych informacji o dostępności biopaliw ciekłych na tych stacjach. Kto skontroluje jakość i wymogi dotyczące biopaliw? Kontrolę w zakresie:  jakości

 • Przeciwdziałanie nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej

  złożeniem zawiadomienia do UOKiK należy również sprawdzić, czy spełnione są ustawowe progi obrotów, powyżej których sprawa może być rozpatrywana, a także inne wymogi. Trzeba (...)

 • Zmiana formy prawnej spółki - wierzyciela a sukcesja procesowa po uzyskaniu tytułu egzekucyjnego

  ;łka przekształcona nie musi przeprowadzać od nowa postępowania mającego na celu wydanie tytułu egzekucyjnego. Jednak klauzula wykonalności na tytule egzekucyjnym musi uwidaczniać aktualną firmę

 • Nowelizacja ustawy o ochronie praw lokatorów

  Jestem właścicielem kamienicy i mam wątpliwości odnośnie stosowania znowelizowanej ustawy o ochronie praw lokatorów. Nowa ustawa reguluje m.in. kwestię podwyżki, w wyniku której wysokość czynszu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • koszta kredytu zero procent

  Zachowanie wielu banków jest nieetyczne!! Kredyty 0% to nic więcej jak oszustwo, z całą masą paragrafów napisanych drobnym druczkiem, i nagabywanie (...)

 • mobbing?

  Mam umowę przedłużaną co pewien czas ( obecnie do końca lipca). Pracuję w ochronie z bronią. Od pewnego czasu szef wszystkie służby wystawia mi (...)

 • Rozwód kościelny - PILNE!!!

  Czy może mi ktoś pomóc w sprawie unieważnienia małżeństwa kościelnego? Jeszcze mam jedno pytanie: Czy jeżeli rozwód cywilny miałam 3 lata temu, (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane