Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Równoważny system czasu pracy

  rozliczeniowym rozliczyć ich czas pracy? Regulamin pracy dopuszcza stosowanie równoważnego czasu pracy dla portierów i sprzątaczek. Portierzy zatrudnieni są na 4/5 etatu i pracują po 8 godzin (...)

 • Jakość w prawie unijnym

  normy lub inne dokumenty pola kontraktowego. To normy powinny powoływać się na dyrektywy (ustawy) w celu rozwinięcia szczegółowego ustawy. Normy muszą mieć jednak charakter fakultatywny (...)

 • Obowiązek stosowania Polskich Norm

  jakiejkolwiek nadrzędności norm europejskich nad Polskimi Normami. Zarówno Polskie Normy jak i normy europejskie nie są powszechnie obowiązującymi normami prawnymi. Tylko pozornie inaczej wygląda (...)

 • Porada prawna na temat normy dla sprzątaczek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat normy dla sprzątaczek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  poprawę działania mechanizmów współpracy. Mapa Drogowa dla Energii z OZE po 2020 r.Komisja Europejska została zobowiazana do przedstawienia w 2018 roku Mapy Drogowej dla Energii (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  przepracowania niepełnej miesięcznej normy czasu pracy lub niewykonania pełnej miesięcznej normy pracy wynagrodzenie wypłaca się proporcjonalnie do ilości czasu pracy lub wykonanej normy (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  liczba dni pracy. Ustala się ją, dzieląc liczbę godzin do przepracowania przez 8 (dobową normę czasu pracy). Pozostałe dni powinny być dla pracownika dniami wolnymi od pracy. Dniami wolnymi od (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  zawierających mięso, mleko, produkty mięsne i przetwory mleczne(inne niż mleko początkowe w proszku, żywność dla niemowląt, specjalna żywność lub specjalna karma dla zwierząt domowych (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  sposób obejść obowiązek surowszego badania zabawek dla najmłodszych. Wyroby takie jak grzechotki są jednak z założenia przeznaczone dla maluchów, dlatego muszą być dla (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  przekracza odpowiednio: 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego, 85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego - w przypadku, (...)

 • Mienie PKP

  " uzyskało z mocy ustawy zarząd powierniczy, który następnie uległ przekształceniu w zarząd poprzez skreślenie użytego w tekście przedwojennym słowa "powierniczy". Dla udzielenia odpowiedzi (...)

 • Koniec marzeń o tanim samochodzie

  podatku ekologicznego, jednak im starszy samochód, ty prawdopodobnie mniej rygorystyczne normy emisji spalin spełnia. Projekt przewiduje następujące normy czystości spalin, które obowiązywały (...)

 • Europa w bezpiecznym ruchu

  między użytkownikami dróg, co mogłoby potencjalnie przynieść ogromne korzyści dla całego systemu mobilności. Transport będzie bezpieczniejszy, bardziej ekologiczny, tańszy oraz bardziej (...)

 • Określono normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej obowiązujące w 2008 r.

  różne normy szacunkowe dochodu, dochód z każdego rodzaju uprawy oblicza się, co do zasady, przy zastosowaniu właściwej dla niej normy, proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których (...)

 • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

  znaczeniu pewnej dziedziny społecznej) i dla niej swoiste, tj. obejmuje to, co jest wytworzone dla organizacji i działania administracji publicznej, a nie zarazem dla innych dziedzin kultury (...)

 • Normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej w 2018 r.

  prowadzone różne uprawy, dla których są ustalane różne normy szacunkowe dochodu, dochód z każdego rodzaju uprawy oblicza się przy zastosowaniu właściwej dla (...)

 • Surowsze normy CO2 dla samochodów osobowych i dostawczych

  dostawczych, a na 2030 r. 35% dla samochodów osobowych i 30% dla samochodów dostawczych. Zachowały się – z pewnymi zmianami – dwie konkretne zachęty na rzecz (...)

 • Jakie wymogi muszą spełniać wprowadzane na rynek produkty? - bezpieczeństwo produktów

  zostać spełnione dla uznania tego produktu za bezpieczny. Regulacje szczegółowe przewidziane są aktualnie np. dla wyrobów włókienniczych i obuwia (w zakresie ich znakowania) (...)

 • NSA o przedawnieniu zobowiązań podatkowych

  doręczania zawiadomienia w trybie art. 70c O.p. Przede wszystkim należy podkreślić, że przepisy dotyczące doręczeń mają m. in. funkcje gwarancyjne dla strony. Tak je należy postrzegać. Strona (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  których wydłużenie tej normy w niektórych dniach okresu rozliczeniowego równoważone jest skróceniem dobowego wymiaru czasu pracy poniżej 8 godzin w innych dniach tego okresu. W poprzednim stanie (...)

 • Aby poprzeć wniosek o referendum lokalne, trzeba podać wiele swoich danych

  prawny w celu odtworzenia normy należącej do jakieś instytucji prawnej, należy wybrać takie jej znaczenie, które prowadzi do odtworzenia normy najpełniej odpowiadającej funkcji tej instytucji. (...)

 • Czas pracy po zmianach

  lub natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia. W przypadku pracy w godzinach nadliczbowych z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy liczba przepracowanych godzin nadliczbowych nie może przekroczyć (...)

 • Czas pracy w ruchu ciągłym - opinia prawna

  wynagrodzenia określonego w ustawie z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. czas pracy, ruch ciągły, normy, wynagrodzenie, dodatek, nadgodziny, praca w nocy

 • Elastyczny czas pracy - dłuższy okres rozliczeniowy oraz zasady jego wprowadzania cz. I

  uzasadnione dla każdego bezstronnego obserwatora. Jest to ostry warunek do spełnienia dla każdego pracodawcy – nie każda potrzeba pracodawcy będzie bowiem obiektywna. Warunek ten jest jednak

 • Prawa konsumenta europejskiego

  ;wnolegle do procesu harmonizacji. Maleje znaczenie narodowych przepisów technicznych, jako bariery dla handlu wewnątrz-wspólnotowego. Przepisy techniczne stanowiące przeszkodę dla (...)

 • NIK sprawdził budowę polskich ekranów akustycznych

  całej inwestycji (2 mld 986 mln zł). Na kontrolowanym odcinku A2 wybudowano 113 przejść dla zwierząt i 42 przepusty dla płazów (na ten cel wydano 366 mln zł). Właściwe nadleśnictwa oraz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

  moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

 • Chcę się rozwieść

  Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

 • Kradzież pracownika

  Witam Państwa, mam niedużą firmę transportową, kilka wozów większych i mniejszych, zatrudniam kilku pracowników. Mam podejrzenie, że jeden z nich (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

  Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane