Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Równoważny system czasu pracy

    rozliczeniowym rozliczyć ich czas pracy? Regulamin pracy dopuszcza stosowanie równoważnego czasu pracy dla portierów i sprzątaczek. Portierzy zatrudnieni są na 4/5 etatu i pracują po 8 godzin (...)

  • Jakość w prawie unijnym

    normy lub inne dokumenty pola kontraktowego. To normy powinny powoływać się na dyrektywy (ustawy) w celu rozwinięcia szczegółowego ustawy. Normy muszą mieć jednak charakter fakultatywny (...)

  • Obowiązek stosowania Polskich Norm

    jakiejkolwiek nadrzędności norm europejskich nad Polskimi Normami. Zarówno Polskie Normy jak i normy europejskie nie są powszechnie obowiązującymi normami prawnymi. Tylko pozornie inaczej wygląda (...)

  • Porada prawna na temat normy dla sprzątaczek

    Nie szukaj dłużej informacji na temat normy dla sprzątaczek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

    poprawę działania mechanizmów współpracy. Mapa Drogowa dla Energii z OZE po 2020 r.Komisja Europejska została zobowiazana do przedstawienia w 2018 roku Mapy Drogowej dla Energii (...)

  • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

    przepracowania niepełnej miesięcznej normy czasu pracy lub niewykonania pełnej miesięcznej normy pracy wynagrodzenie wypłaca się proporcjonalnie do ilości czasu pracy lub wykonanej normy (...)

  • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

    liczba dni pracy. Ustala się ją, dzieląc liczbę godzin do przepracowania przez 8 (dobową normę czasu pracy). Pozostałe dni powinny być dla pracownika dniami wolnymi od pracy. Dniami wolnymi od (...)

  • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

    przekracza odpowiednio: 75 m2 dla lokalu mieszkalnego i 100 m2 dla domu jednorodzinnego, 85 m2 dla lokalu mieszkalnego i 110 m2 dla domu jednorodzinnego - w przypadku, (...)

  • Koniec marzeń o tanim samochodzie

    podatku ekologicznego, jednak im starszy samochód, ty prawdopodobnie mniej rygorystyczne normy emisji spalin spełnia. Projekt przewiduje następujące normy czystości spalin, które obowiązywały (...)

  • Określono normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej obowiązujące w 2008 r.

    różne normy szacunkowe dochodu, dochód z każdego rodzaju uprawy oblicza się, co do zasady, przy zastosowaniu właściwej dla niej normy, proporcjonalnie do liczby miesięcy, w których (...)

  • Jakim prawem działa samorząd terytorialny?

    znaczeniu pewnej dziedziny społecznej) i dla niej swoiste, tj. obejmuje to, co jest wytworzone dla organizacji i działania administracji publicznej, a nie zarazem dla innych dziedzin kultury (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Kochanek i rozwód, a może sepracja?A może nic?

    moj facet ma zone.Zyjemy ze soba od 3 lat, od 2 on z nia nie sypia i chce sie rozwiesc choc generalnie nic w tym kierunku nie zrobil bo jak twierdzi bedzie (...)

  • Chcę się rozwieść

    Jestem z mężem 5 lat po ślubie,mamy dwoje dzieci.Chce się z nim rozwieść. Mieszkamy razem, jednak od 2 lat nic nas nie łączy poza wspólną opieką (...)

  • Kradzież pracownika

    Witam Państwa, mam niedużą firmę transportową, kilka wozów większych i mniejszych, zatrudniam kilku pracowników. Mam podejrzenie, że jeden z nich (...)

  • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

    Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

  • MIESZKANIE WOJSKOWE A ROZWÓD

    Według ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych RP byłej małżonce rozwiedzionej z żołnierzem zawodowym przysługuje lokal zamienny (tzw. rozkwaterowanie). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane