Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Definicja czasu pracy

  Pracownicy fizyczni pracują przy obsłudze maszyn. Obowiązuje ich 3-zmianowy rozkład czasu pracy, 8 godzin na dobę, 40 godzin tygodniowo. Czy ośmiogodzinna norma dobowa czasu (...)

 • I znowu zmiany w prawie pracy. Co zmieniło się z dniem 1 stycznia 2004 r. w kodeksie pracy?

  odpowiadające rodzajowi pracy. Kodeks pracy wskazuje teraz, że umowa o pracę powinna: określać strony umowy, rodzaj umowy, datę zawarcia umowy, warunki pracy i płacy, rodzaj pracy, (...)

 • System równoważny czasu pracy

  czasu pracy do dwunastu godzin, przy czym w przyjętym okresie rozliczeniowym przeciętna tygodniowa norma czasu pracy nie może przekraczać czterdziestu godzin. Przedłużony (...)

 • Porada prawna na temat norma dobowa czasu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat norma dobowa czasu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks pracy

  pracy,  2) miejsce wykonywania pracy,  3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia,  4) wymiar czasu (...)

 • Zmiana czasu pracy

  pracowników w sposób w danym zakładzie pracy przyjęty. czas pracy, zmiana, harmonogram, równoważny system czasu pracy, dobowa norma czasu pracy

 • Przerywany czas pracy

  pracy przerywanego czasu pracy dla kierowców, z którym pracownik został zapoznany. Pracownikowi - Kierowcy nie zmieniono warunków pracy i skierowano do pracy jako kierowca (...)

 • Wymiar urlopu osoby niepełnosprawnej

  dotyczy to wyłącznie urlopu przysługującego tym pracownikom, których dobowa norma czasu pracy wynosi 8 godzin. Natomiast liczbę dni urlopu przysługującego pracownikom, których (...)

 • System równoważnego czasu pracy

  dniach lub dniami wolnymi od pracy. W przypadku ogólnego równoważnego czasu pracy norma dobowa może być przedłużona do 12 godzin, norma okresowa zaś (...)

 • Dyżury lekarza radiologa

  czasu pracy niektórych pracowników ZOZ - GPP-302-4560-154/08/PE). czas pracy, lekarz, radiolog, opt out, norma, pracownik, pracodawca, szpital, zakład opieki zdrowotnej, (...)

 • Urlopy i zwolnienia

  = 160 godzin; 26 dni x 8 godzin = 208 godzin). Gdy pracownika obowiązuje niższa dobowa norma czasu pracy jego dzień urlopu odpowiada tej niższej normie (np. 7 godzin w przypadku (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy, w wymiarze godzinowym, odpowiadającym dobowemu wymiarowi czasu pracy pracownika w danym dniu, z zastrzeżeniem (...)

 • Godziny nadliczbowe a dzień wolny o pracę

  Pracownik jest zatrudniony w zakładzie, gdzie obowiązuje go 8-godzinna norma dobowa i 40-godzinna norma tygodniowa czasu pracy. W dniu 9 sierpnia br. pracownik (na wniosek) wykonywał (...)

 • Czas pracy po zmianach

  czasu pracy. 60 minutowa przerwę w pracy wprowadza się w układzie zbiorowym pracy lub regulaminie pracy albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem (...)

 • Urlop wypoczynkowy - najważniejsze zasady

  obowiązuje niższa dobowa norma czasu pracy, to jego dzień urlopu odpowiada tej niższej normie (np. 7 godzin w przypadku pracownika niepełnosprawnego – 20 dni x 7 godzin = (...)

 • Czas pracy kierowców a odpoczynek

  kierowcy wynosi co najmniej 6 godzin.  Dobowa norma czasu pracy kierowców to co do zasady 8 godzin. Do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym mogą być stosowane rozkłady (...)

 • Dwie umowy o pracę z różnymi pracodawcami

  dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy.  Jeżeli (...)

 • Urlop wypoczynkowy a dyżur lekarza

  następnego? Oczywiście tak. Zgodnie z przepisem art. 154[2] Kodeksu pracy, urlopu udziela się w dni, które są dla pracownika dniami pracy, zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu (...)

 • Czas pracy lekarzy - pracowników zakładów opieki zdrowotnej

  , w których dopuszczalne jest przedłużenie wymiaru czasu pracy do 12 godzin na dobę. Nie może zostać przedłużony dobowy wymiar czasu pracy lekarzy zatrudnionych w komórkach (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca

  , której przekroczenie uprawnia pracownika do dodatku z tytułu nadgodzin, na poziomie 8 godzin dziennie. nadgodziny, praca w godzinach nadliczbowych, pełny etat, niepełny, wymiar czasu pracy, (...)

 • Wynagrodzenie osób niepełnosprawnych

  etacie) dobowa norma czasu pracy nie powoduje obniżenia wysokości wynagrodzenia wypłacanego w stałej miesięcznej wysokości. Pozostaje więc jedynie zmniejszenie etatu. wynagrodzenie, (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  dobowej normy czasu pracy do 12 godzin, przy zachowaniu przeciętnej czterdziestogodzinnej tygodniowej normy czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym miesiąca. (...)

 • Urlop wypoczynkowy pracownika zatrudnionego na 1/2

  Jestem pracownikiem egzekucji administracyjnej zatrudnionym codziennie na 1/2 etatu. Otrzymałem pismo od Naczelnika na podstawie art. 29 § 3 Kodeksu pracy informujące mnie, że moja norma czasu (...)

 • Wynagrodzenie za godziny nadliczbowe - opinia prawna

  rozkładem czasu pracy, a także w godzinach nadliczbowych przypadających w dniu wolnym od pracy udzielonym w zamian za pracę w niedzielę lub w święto będące dla pracownika dniami pracy (...)

 • Czas pracy kierowcy

  czasu pracy, do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym mogą być stosowane rozkłady czasu pracy, w których jest dopuszczalne przedłużenie wymiaru czasu pracy (...)

 • Przejście zakładu pracy na innego pracodawcę - opinia prawna

  stosunków pracy w okresie poprzedzającym przejście zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę, bowiem norma zawarta w art. 23[1] kodeksu pracy nie chroni pracowników (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane