Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  tylko swojego nr PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną lub nr KRS lub NIP jeżeli jest osobą prawną. Natomiast zgodnie z senacką poprawką obowiązek ustalenia nr PESEL lub KRS pozwanego (...)

 • Zakup i sprzedaż towaru przed rejestracją VAT

  drodze decyzji na podstawie zgłoszenia identyfikacyjnego osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej, będącej podatnikiem lub płatnikiem – NIP-2. Zaś identyfikator (...)

 • Zgłoszenie spółki do urzędu skarbowego

  podatkowej (NIP) do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS). Wynika on z art. 82 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. – Przepisy wprowadzające ustawę o swobodzie gospodarczej (Dz.U. nr 173, poz. 1808). Przedsiębiorcy

 • Porada prawna na temat nip

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP spółki (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP

  , wydaje duplikat decyzji o nadaniu NIP. Natomiast zgodnie z art. 13 ust. 3 ustawy, na wniosek zainteresowanego naczelnik urzędu skarbowego obowiązany jest do potwierdzenia faktu nadania NIP podmiotowi

 • PL przed NIP

  dokumentów. Dla zupełnej jasności sytuacji podatnik mógłby rozważyć wyrobienie dwóch pieczątek – z NIP PL, której używałby przy transakcjach wewnątrzwspólnotowych, (...)

 • Niewłaściwy numer NIP

  powystawiać noty korygujące do faktur otrzymanych, gdyż faktury z błędnym numerem NIP mogą być kwestionowane przez organy podatkowe w zakresie możliwości odliczania VAT w nich zawartego. Oczywiście (...)

 • Kasy fiskalne w taksówkach

  ewidencjonowania usług przewozu osób i ładunków taksówkami osobowymi i bagażowymi określa załącznik nr 2 do tego rozporządzenia. Przedstawiają się one w następujący sposób:od dnia 1.10.2002 r. podatnicy, (...)

 • Stowarzyszenie - REGON, NIP, likwidacja

  ;asekuracyjnie już przy rejestracji stowarzyszenia ubiegać się o REGON, jak i NIP (tego drugiego nie uzyska bez pierwszego). Polecamy również: Nadanie NIP-u przez Urząd SkarbowyStowarzyszenie (...)

 • Zatrudnienie pracownika a zgłoszenie bez NIP

  zgłosić do 7 dni w ZUS. Czy może spółka zawrzeć umowę bez przyznanego jeszcze NIP? Spółka może zawrzeć umowę o pracę, zanim zostanie jej nadany NIP i taka umowa będzie ważna. Jednakże (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • NIP

  Wypełniając formularz NIP-3 (w celu zgłoszenia identyfikacyjnego) dochodzimy do części E pt. "Dane podmiotu za pośrednictwem którego przekazywany (...)

 • NIP-3

  Witam, w Urzędzie Skarbowym jest podany mój numer konta, na który co roku przychodzą ew zwroty. Chciałbym teraz zmienić ten numer. Jaki dokument (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Zakończenie działalności gospodarczej - ryczałt

  Mam pytanie związane z zamknięciem działalności gospodarczej rozliczanej na podstawie ryczałtu - jakich formalności należy przy tym dokonać? a (...)

 • Ile czasu na NIP-3?

  Dzień dobry. Mam pytanie - ile mam czasu na złożenia formularza NIP-3 po ślubie?? Składam go w Urzędzie Skarbowym, do którego podlegam ze względu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane