Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • E-składka w 2018 r.

  ;rzy mają aktywne konta w ZUS oraz płatników, którzy już zakończyli działalność i wyrejestrowali konta w ZUS lecz pozostało na nich zadłużenie. Wraz z numerem rachunku składkowego

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?

  działalnością, stąd Spółka ma obowiązek złożyć zgłoszenie aktualizacyjne NIP-2 i zawiadomić naczelnika o założonym rachunku bankowym. NIP-2, zgłoszenie aktualizacyjne, rachunek bankowy, (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  gospodarczej dokonują na formularzu NIP-3, a osoby fizyczne prowadzące samodzielnie działalność gospodarczą na formularzu NIP-1. Nadpłata zwracana przekazem pocztowym – zgodnie z treścią (...)

 • Porada prawna na temat nip-2 aktualizacja konta bankowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip-2 aktualizacja konta bankowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak jest zwracany VAT za materiały budowlane?

  samodzielnie działalność gospodarczą na formularzu NIP-1. Samo wskazanie numeru rachunku bankowego tylko na wniosku o zwrot VAT, jeśli nie został on podany na składanym wcześniej lub jednocześnie (...)

 • Po ślubie koniecznie do fiskusa

  przez Internet wiąże się niestety z koniecznością stawienia się w urzędzie miasta w celu podpisania formularza w obecności urzędnika. W urzędzie skarbowym natomiast poprzez druk NIP-7 o zmianie (...)

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  wybranego wcześniej przelewu bankowego bądź przekazu pocztowego. Uwaga, jeśli kwota nadpłaty nie przekracza 8,80 zł, urząd nie będzie jej przesyłał, tylko zaliczy ją na poczet przyszłych zobowiązań

 • Informacje o pracowniku dla komornika

  dotyczących pracownika: zestawienie wynagrodzenia z 3 ostatnich m-cy potwierdzone kopiami RMUA, numeru NIP pracownika oraz imion jego rodziców i dat urodzenia, numeru rachunku bankowego, na które (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  . Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 września 2004 r., z wyjątkiem art. 13 ust. 4 i art. 48, które wchodzą w życie z dniem ogłoszenia. ustawa, indywidualne konta emerytalne

 • Zgłoszenie do ZUS rozpoczęcia, zawieszenia lub wznowienia wykonywania pozarolniczej działalności przez przedsiębiorców

  wydanie wpisu do ewidencji, aktualizacja lub nadanie numeru NIP, nadanie numeru REGON, a także zgłoszenie do ZUS przedsiębiorcy jako płatnika składek. Wniosek ten umożliwia także dokonanie (...)

 • Udzielanie informacji komornikowi

  wskazanymi przepisami pracodawca ma obowiązek sporządzenia zestawienia wynagrodzeń i podania numeru rachunku bankowego. Pierwszy obowiązek wypływa wyraźnie z art. 882, drugi z art. 761, gdyż numer (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Jaka umowa? Jak się rozliczać?

  Witam, Temat jest następujący: Mam napisany program (skrypt) do obsługi konta Bankowego. Nie prowadzę jednak działalności gospodarczej, i chciałbym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane