Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  musisz udać się w terminie 14 dni od zawarcia umowy spółki do urzędu skarbowego i zapłacić w kasie lub na rachunek urzędu skarbowego podatek w odpowiedniej wysokości albo, jeśli umowa (...)

 • Potwierdzenie nadania numeru NIP

  NIP uzyskałem ponad 10 lat, w moim rodzinnym mieście. Obecnie mieszkam w Warszawie. Chciałbym otrzymać potwierdzenie nadania NIP-u. Do którego urzędu skarbowego mam się zgłosić? (...)

 • Opodatkowanie dochodów z działalności w Anglii

  Anglii – o ile nie ma w Polsce tzw. zakładu (tj. w szczególności: miejsca zarządu, filii, biura, fabryki, warsztatu) - podlegają opodatkowaniu tylko w Anglii i nie (...)

 • Porada prawna na temat nip w anglii

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip w anglii, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady świadczenia usług na terytorium Unii Europejskiej - opinia prawna

  niż waluty wymienialne lub waluta polska. Jeżeli więc należność wyrażona zostanie w walucie wymienialnej lub w walucie polskiej, ograniczenie to nie znajduje zastosowania. Wykaz walut wymienialnych

 • PL przed NIP

  Używałam pieczątki z PL przed NIP, wystawiając różne dokumenty, w tym również faktury krajowe oraz zagraniczne pozawspólnotowe (co prawda, wpisując w danych firmy NIP, nie używałam (...)

 • Niewłaściwy numer NIP

  również na deklaracjach VAT-7 NIP-em jednego ze wspólników, a nie własnym, nie zostało to ujawnione przez organy podatkowe. W takiej sytuacji należałoby jednak dokonać (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  ;źniej niż w terminie 3 dni od dnia dokonania wpisu.2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, do wniosku o pierwszy wpis do rejestru przedsiębiorców wnioskodawca dołącza (...)

 • Kierujący pojazdami

  kierowców, instruktorów i egzaminatorów oraz kandydatów na kierowców, instruktorów i egzaminatorów; 6) zasady prowadzenia (...)

 • Przystąpienie wspólnika do spółki jawnej

  właściwego naczelnika urzędu skarbowego poprzez złożenie zgłoszenia aktualizacyjnego na druku NIP-2 wraz z dołączonym załącznikiem NIP-D. Na druku NIP-D (w poz. B) dołączonym (...)

 • Czy zgłaszać do US otwarcie r-ku depozytowego?

  podatnikiem lub płatnikiem”. W części B.9. druku NIP-2 podatnik ma obowiązek podać dane na temat rachunków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą: w szczególności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Co robić aby nie płacić ZUSu ale działać w jakimś sensie legalnie? Czy są takie możliwosci? POMOCY!

  Witam wszystkich! Jestem studentem ekonomii w Kielcach. Mam sporo pomysłów na zarobienie dużych pieniędzy. Od kilku lat przepisuje teksty na komputerze (...)

 • Alimenty z Anglii

  witam Mój eks mieszka w Anglii , dostaję 300zł na naszego 9-letniego syna. Wczoraj rozwiódł On się ze swoją drugą żoną, która też mieszka w (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane