Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zatrudnienie pracownika a zgłoszenie bez NIP

  zgłosić do 7 dni w ZUS. Czy może spółka zawrzeć umowę bez przyznanego jeszcze NIP? Spółka może zawrzeć umowę o pracę, zanim zostanie jej nadany NIP i taka umowa będzie ważna. Jednakże (...)

 • Odmowa nadania numeru NIP.

  )   wystąpienia o nadanie NIP przez podatnika będącego osobą fizyczną objętą rejestrem PESEL nieprowadzącego działalności gospodarczej lub niebędącego zarejestrowanym podatnikiem (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji

  chwilą jego nadania powinna zgłosić ten numer do KRS, na odpowiednim formularzu. O nadanie numeru NIP może się starać po otrzymaniu numeru REGON. Działalność można rozpocząć bez numeru (...)

 • Porada prawna na temat nip nadanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip nadanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury z innych państw UE

  niego na potrzeby transakcji wewątrzwspólnotowych (w celu nadania NIP-UE z kodem PL) przed dniem dokonania pierwszego wewnątrzwspólnotowego nabycia. Koszt uzyskania przychodu stanowi podatek VAT należny (...)

 • Obowiązek posiadania numeru NIP

  Jestem na stałe zameldowany w Polsce, ale nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, jak również nie pracuję, nie pobieram renty ani emerytury. Czy muszę wystąpić o nadanie NIP? Zgodnie (...)

 • Uzyskanie numeru NIP i REGON

  formularzu. O nadanie numeru NIP może się starać po otrzymaniu numeru REGON. Działalność można rozpocząć bez numeru NIP, jednakże należy pamiętać, aby uzyskać ten numer przed (...)

 • Termin wydania decyzji o nadaniu NIP

  , obowiązują terminy załatwiania spraw w postępowaniu podatkowym określone w Ordynacji podatkowej. Zostały one omówione w artykule: Terminy załatwiania spraw w postępowaniu podatkowym nadanie NIP, (...)

 • NIP spółki komandytowej

  komandytariuszami jej wspólnicy, jako osoby fizyczne. Czy taka spółka komandytowa powinna wystąpić o nadanie jej oddzielnego numeru NIP, czy też może posługiwać się numerem komplementariusza (...)

 • Od 1 lipca nie musimy wyrabiać NIP

  zniknie obowiązek wyrabiania numeru NIP. - Od 1 lipca 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej nie będą musiały składać wniosków o nadanie numeru NIP. (...)

 • Będzie wsparcie na innowacyjność

  następujące dokumenty: aktualny odpis z rejestru przedsiębiorców; kopię decyzji o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP); kopię decyzji o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Co dalej po otrzymaniu NIP

  Witam! Moze niektórych zdziwi to pytanie, ale ja się w tym nie orientuje: Co dzieje się gdy wystąpie o NIP? Tzn czy muszę się rozliczać PITem (jeszcze (...)

 • nadanie numeru nip

  witam! słyszałam, że od 1 lipca zostaje zniesione posiadanie numeru NIP dla osób fizycznych, które nie posiadają działalności gospodarczej. Ale (...)

 • Jak zakłada się spółkę z.o.o?

  Jak zaklada się spółkę z.o.o? (prezes) Etapy: 1). U notariusza sporządzasz akt założycielski, 2). Wymagany kapitał 50 000zł., 3). Występujesz (...)

 • nip 3 2011 !!!

  Od 1 lipca 2011 roku osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej nie będą musiały składać wniosków o nadanie numeru NIP. Po tym dniu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane