Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ;rym wpisze własne dane identyfikacyjne, tj. numer PESEL i NIP lub NIP, REGON i PESEL (jeśli wspólnik prowadzi również odrębną działalność gospodarczą, inną (...)

 • NIP i REGON w sp. z o.o. w organizacji

  podstawie których wcześniej nadane numery REGON i NIP staną się numerami zarejestrowanej spółki z o.o.W przedmiocie wystąpienia o nadanie numerów REGON i (...)

 • Zatrudnienie pracownika a zgłoszenie bez NIP

  społecznymi, w tym z rozliczaniem i opłacaniem składek oraz przyznawaniem i wypłatą świadczeń określonych odrębnymi przepisami, należy podawać w przypadku płatników składek - numery (...)

 • Porada prawna na temat nip i regon

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip i regon, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak wypełnić wniosek o wpis do ewidencji działalności gospodarczej - EDG-1?

  przedsiębiorcą. Przedsiębiorcami są jedynie wspólnicy spółki cywilnej. Do ewidencji działalności gospodarczej wpisuje się osobę, zatem także jej NIP i REGON. NIP (...)

 • Uzyskanie numeru NIP i REGON

  formularzu. O nadanie numeru NIP może się starać po otrzymaniu numeru REGON. Działalność można rozpocząć bez numeru NIP, jednakże należy pamiętać, aby uzyskać ten numer przed (...)

 • Nazwa firmy a odejście wspólnika spółki cywilnej

  zgody na korzystanie ze swojego nazwiska w firmie spółki jego żądanie jest uzasadnione w pełni poparte przepisami prawa. Zmiana ta jednak nie wpływa na NIP i Regon spółki. spółka (...)

 • NIP i REGON dostaniesz szybciej

  wprowadzenia projektowanych rozwiązań podmiot już w dniu dokonania wpisu do KRS otrzymywałby identyfikator podatkowy NIP oraz numer identyfikacyjny Regon i mógłby faktycznie rozpocząć (...)

 • Działalność nierejestrowa w praktyce

  numerem NIP, o którego nadanie należy wtedy wystąpić za pomocą formularza NIP-7. Działalność nierejestrowaną można prowadzić z przerwami (np. kilka miesięcy świadczenia usług i (...)

 • Spółka z o.o. w organizacji

  chwilą jego nadania powinna zgłosić ten numer do KRS, na odpowiednim formularzu. O nadanie numeru NIP może się starać po otrzymaniu numeru REGON. Działalność można rozpocząć bez numeru (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa

  ;w i trybu współdziałania służb statystyki publicznej z innymi organami prowadzącymi urzędowe rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej. wspólnota, mieszkaniowa, NIP, (...)

 • Obowiązki zgłoszeniowe spółki z o.o.

  ;w bankowych, adres siedziby i adres do korespondencji, adres prowadzenia działalności.  spółka, z o.o., spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zgłoszenie, KRS, Regon, urząd statystyczny, (...)

 • NIP, REGON i VAT w spółce cywilnej

  organizacyjna wykonująca czynności podlegające opodatkowaniu. Pod tym względem nic się nie zmieniło, stąd też spółka musi zarejestrować się jako płatnik VAT i uzyskać nr NIP. Podobnie (...)

 • Zakładanie spółki cywilnej

  Czy przy zakładaniu spółki cywilnej należy najpierw założyć 2 indywidualne działalności i potem połączyć je umową, stworzyć nowy REGON, NIP itp? Czy może też wystarczy przy zakładaniu (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego

  . nazwę, adresy prowadzonej działalności w Polsce i za granicą, numery identyfikacyjne (NIP, REGON), a w przypadku osób prowadzących działalność na własny rachunek - NIP i (...)

 • Sp.z o.o. w organizacji nie jest podatnikiem

  organizacji wydany Regon, a potem NIP. I tak oto spółka w organizacji składała deklaracje do urzędu skarbowego i płaciła podatek.   Spółka z o.o., spółka w organizacji

 • Obowiązki informacyjne w pismach spółki z o.o.

  Jakie obowiązkowe informacje powinna na swoim papierze firmowym zawierać spółka z o.o.? Czy jest obowiązek podawania nr NIP i REGON i jakie są konsekwencje na przykład braku oznaczenia (...)

 • Wniosek o NIP i REGON w imieniu wspólnoty mieszkaniowej

  Czy członek wspólnoty mieszkaniowej jest uprawniony do złożenia w jej imieniu wniosku o przydzielenie nr NIP i REGON? Nie ulega wątpliwości, iż zgłoszenie wniosku o wpis do REGON-u (...)

 • Jedno okienko przyspieszy działność gospodarczą

  chwili rejestracji w KRS. Realizacja uproszczonego obowiązku zgłoszeniowego w zakresie danych uzupełniających będzie następowała już po wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego i uzyskaniu NIP (...)

 • Idziesz do ZUS, pamiętaj o PESEL-u i NIP-ie

  oraz NIP. Jeśli osoba ubezpieczona nie posiada numeru NIP, wówczas w dokumencie należy podać serię i numer dowodu osobistego lub paszportu.W przypadku płatnika składek należy podać (...)

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

  jednostki organizacyjnej nie posiadającej osobowości prawnej - numer lub indeks identyfikujący podmiot we właściwym rejestrze publicznym, potwierdzający status podmiotu, numer NIP i REGON, (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania pracownika

  - numery NIP i REGON, a jeżeli płatnikowi składek nie nadano tych numerów lub jednego z nich - numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego albo paszportu. W związku z powyższym, (...)

 • W jakich przypadkach nie trzeba rejestrować firmy?

  zgłaszać działalności w ewidencji przedsiębiorców (CEIDG), urzędzie skarbowym i GUS (nie trzeba mieć numerów identyfikacyjnych NIP i REGON), nie trzeba płacić (...)

 • Osoba współpracująca ze spółką cywilną

  Córka prowadzi działalność w ramach spółki cywilnej z swoją koleżanką. Działalność ta jest wyłączna działalnością i podczas wykonywania działalności posługuje się numerem NIP i (...)

 • Jak zarejestrować firmę przez bank?

  przedsiębiorcę numerów NIP i REGON nie powinien przekraczać jednego dnia roboczego. ##baner## Po założeniu działalności przedsiębiorca będzie mógł korzystać również (...)

 • Likwidacja spółki z o.o. z powodu niepodwyższenia kapitału zakładowego - opinia prawna

  będzie podlegał opłacie przewidzianej dla wpisu spółki z o.o. do rejestru po raz pierwszy w wysokości 1000 zł i dodatkowo 500 zł za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Dopiero (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane