Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek ujawniania dodatkowych danych osobowych stron (PESEL, KRS, NIP) po nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego

  tylko swojego nr PESEL lub NIP jeżeli jest osobą fizyczną lub nr KRS lub NIP jeżeli jest osobą prawną. Natomiast zgodnie z senacką poprawką obowiązek ustalenia nr PESEL lub KRS pozwanego (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  stycznia 2012 roku, 75% do stycznia 2013, 80% do stycznia 2014 oraz 100% od 2005 roku. Kary za nadmierne emisjePo roku 2012 producenci samochodów, którzy nie będą spełniać (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?

  wszczęta dziś, zasadnym byłoby egzekwowanie kwoty roszczenia głównego oraz odsetek od niego za 3 ostatnie lata. Odsetki naliczone za okres wcześniejszy powinny być już przedawnione i (...)

 • Porada prawna na temat nip 2 interaktywny 2012 za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nip 2 interaktywny 2012 za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

  wniosku znajdziemy np. na stronie Ministerstwa Finansów. Fiskus nie odpowie nam jednak za darmo - wydanie interpretacji indywidualnej kosztuje podatnika 40 złotych za każdy (...)

 • Co można potrącić z wynagrodzenia za pracę?

  Jakiej ochronie podlega wynagrodzenie za pracę? Wynagrodzenie za pracę podlega ochronie. Jednym z jej sposobów jest zakaz dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę. Przepisy (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  formularze ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Za ustanowienie prokury opłata wynosi 350 zł od wniosku (250 za wpis do KRS i 100 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowy i Gospodarczym). (...)

 • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej

  działalność gospodarczą. W związku z czym mamy pytania: Czy należy w jakiś sposób udokumentować wystąpienie "za darmo"? Co z remanentem likwidacyjnym kończącym działalność? Co z VAT (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.

  wynagrodzenia za każdego bezrobotnego, jeżeli refundacja obejmuje koszty poniesione za co drugi miesiąc ich zatrudnienia Jeżeli pracodawca bezpośrednio po zakończeniu prac interwencyjnych trwających (...)

 • PIT 2012. Ulga na krew. Sprawdź, ile możesz zyskać.

  tego tytułu może sięgnąć nawet 3.250 zł (25 litrów x 130 zł).  Honorowy dawca krwi, w zależności od płci, może zatem w PIT za rok 2012 – z tytułu ulgi na krew –odliczyć

 • Zmiany danych stowarzyszenia

  adresu siedziby następuje dopiero z dniem 1 stycznia 2012 r. Co za tym idzie dopiero po zaistnieniu tej zmiany powstaje obowiązek wprowadzenia jej we właściwych rejestrach i ewidencjach. Nie oznacza

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane