Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieznany adres pozwanego

  ustanowionego na wniosek osoby zainteresowanej przez sąd orzekający. Wyznaczenie kuratora skutkuje brakiem możliwości umorzenia postępowania. sąd, zawieszenie, pozew, adres, pozwany, powód, (...)

 • Adres zamieszkania pozwanego a zameldowanie

  adresy, jednocześnie wskazując adres zamieszkania w Poznaniu, jako miejsce doręczenia korespondencji, której często nie odbierał i w ten sposób unikał udziału w sprawie. Sąd ustalił, że (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  adres podany w rejestrze, chyba że strona wskazała inny adres dla doręczeń. Jeżeli ostatni wpisany adres został wykreślony jako niezgodny z rzeczywistym stanem rzeczy i nie zgłoszono (...)

 • Porada prawna na temat nieznany adres zamieszkania pozew

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieznany adres zamieszkania pozew, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nieznany adres dłużnika

  ; dłużnik, adres, komornik, postępowanie

 • Alimenty od obcokrajowca

  (art. 26 kc). Z tego względu sprawa należy do jurysdykcji sądu polskiego. Właściwy jest sąd rejonowy miejsca zamieszkania uprawnionego dziecka. Dziecko reprezentuje matka. W tym celu należy złożyć (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  ;wnież z tytułu zapisu, polecenia oraz innych rozrządzeń testamentowych wytacza się wyłącznie przed sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, a jeżeli jego miejsca zamieszkania w Polsce (...)

 • Dostarczanie pism procesowych pod zły adres

  działalność gospodarczą, powinien wskazywać miejsce zamieszkania tej osoby (art. 126 § 2 w zw. z art. 187 § 1 k.p.c.). dostarczanie, adres, pisma, sąd, pisma procesowe, pozew, (...)

 • Egzekucja gdy adres dłużnika jest nieznany

  zamieszkania nie jest pod tym adresem znana, i mimo podjętych działań nie zdołano uzyskać żadnych wiadomości o miejscu pobytu dłużnika. dłużnik, wniosek egzekucyjny, komornik, adres, pobyt, (...)

 • Ustalenie adresu dłużnika

  adres zamieszkania nie jest pod tym adresem znana, i mimo podjętych działań nie zdołano uzyskać żadnych wiadomości o miejscu pobytu dłużnika. egzekucja, umorzenie postępowania, wierzyciel, (...)

 • Alimenty na dziecko - komu i na jakich zasadach przysługują?

  właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej do alimentów lub do sądu właściwego dla miejsca zamieszkania pozwanego – prawo wyboru służy powodowi (czyli osobie (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  ; żadnego znaczenia nie ma tu miejsce zamieszkania ani powoda, ani też pozwanego. Niestety powództwo o ochronę naruszonego posiadania nie należy do najtańszych i powód składając pozew (...)

 • Jak uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym?

  właściwość przemienną bądź też wyłączną w niektórych sprawach, stąd też niekiedy pozew może być skierowany do innego sądu niż sąd miejsca zamieszkania pozwanego. Przykładowo (...)

 • Brak adresu pozwanego

  Złożyłem pozew i wskazałem adres zamieszkania pozwanego. Okazało się jednak, że pozwany nie jest tam zameldowany i sąd zwrócił pozew. W odpowiedzi z biura meldunkowego pozwany (...)

 • Właściwość sądu, gdy pozwany przebywa za granicą

  pobytu w Polsce, a gdy pozwany nie przebywa w Polsce - według ostatniego miejsca zamieszkania pozwanego w Polsce. Pozew należy zatem skierować do sądu ostatniego miejsca zamieszkania córki. (...)

 • Fachowiec źle wykonał swoją pracę-jak domagać się odszkodowania?

  , musiałby Pan wnieść pozew przed upływem dwóch lat od powstania szkody. Jeśli termin ten jeszcze nie upłynął, pozew należy wnieść do sądu rejonowego (a jeśli wartość przedmiotu (...)

 • Arbitraż przed Sądem Polubownym ds. Domen Internetowych przy PIIT

  sporządzić pozew? Pozew powinien być sporządzony na piśmie i zawierać: imię i nazwisko lub nazwę powoda i pozwanego, adresy ich miejsca zamieszkania lub siedziby, a także numery (...)

 • Ustalenie miejsca zamieszkania pozwanego

  miejsca zamieszkania pozwanego należy do powoda. Powinien on wskazać jego adres. W razie wysłania zawiadomienia pod wskazany adres pozwanego, gdy ten nie składał wyjaśnień, pism i nie (...)

 • Oznaczenie adresu pozwanego na pozwie

  adres zamieszkania właściciela prowadzącego działalność gospodarczą. Z ewidencji można takie dane uzyskać. pozew, adres, pozwany, przedsiębiorca, adres przedsiębiorcy

 • Prawo celne - Kodeks celny

  adres jej siedziby.8. Minister właściwy do spraw finansów publicznych wydaje decyzje o wpisie do wykazu, odmowie dokonania wpisu oraz skreśleniu z wykazu. Decyzje są przekazywane do wiadomości

 • Co wpłynie na podział majątku rozwodzących się małżonków – opinia prawna

  Pani ustalić adres, pod którym przebywa mąż. Jeżeli podała/poda Pani adres miejsca zameldowania i mąż korespondencji nie odbierze wówczas wszelkie pisma będą wracać do sądu (...)

 • Pozew o rozwód a miejsce zamieszkania

  żadnego znaczenia przy składaniu pozwu o rozwód. rozwód, pozew, pozew o rozwód, miejsce zamieszkania, właściwość sądu

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  prowadzona egzekucja przez komornika; zwracamy się do sądu o doręczenie nakazu zapłaty na obecny adres zamieszkania. Jeżeli bank dysponował naszym nowym adresem, bo informowaliśmy bank o przeprowadzce

 • Kodeks postępowania karnego

  prawomocnego zakończenia postępowania. Jeżeli jednak czynności należy dokonać poza siedzibą lub miejscem zamieszkania obrońcy z urzędu, prezes sądu, przed którym ma być dokonana czynność, a (...)

 • Prawidłowe oznaczenie pozwanego

  jest pozwanym - adwokat, czy Kancelaria, a to z kolei zależy od tego z kim zawarta była umowa dotycząca zarządu. Jeżeli pozwaną jest pani adwokat, w pozwie należy podać jej adres zamieszkania

 • Doręczenie a wykreślenie adresu spółki w KRS

  podstawie odrębnych przepisów, doręcza się na adres podany w rejestrze, chyba że strona wskazała inny adres dla doręczeń. Jeżeli ostatni wpisany adres został wykreślony jako (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • problem z byłą żoną

  Mam problem, trzy lata temu opuściła mnie żona, po jakimś czasie wniosła pozew do sadu o rozwód bez orzekania o winie. Dowiedziałem się ze ma kogoś (...)

 • meldunek

  Witam, Jestem zameldowana w mieszkaniu babci, ktora niedawno zmarla. Zostawila testament i wiekszosc majatku ( w tym wypadku mieszkanie)odziedziczyl moj (...)

 • mąż wyjechał do pracy i mnie zostawił - jak mogę starać się o rozwód?

  Witam! Jestem samotną matką, którą zostawił mąż 3 lata temu wyjeżdżając za granicę do pracy. Od dwóch lat nie daje znaku życia. Sprawa została (...)

 • pozew o alimenty

  Jak sie sformulowac wniosek o alimenty na dziecko pozamalzenskie? Jaki adres ojca dziecka podac - skoro jest zameldowany tam gdzie ja,ale bywa tu gosciem (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane