Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Instytucja kary umownej

  szkody”, można więc uznać, że jest ona swoistą postacią odszkodowania. Kara umowna może obejmować trzy grupy zdarzeń, a mianowicie: 1) niewykonanie zobowiązania, 2) nienależyte wykonanie (...)

 • Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  wymagalności ze względu na:  wykorzystanie kredytu preferencyjnego w części lub w całości niezgodnie z celem, na jaki został udzielony;  niewykonanie zobowiązania do wypowiedzenia (...)

 • Wyegzekwowanie wpłaconej zaliczki

  świadczyła, a jeśli sama nie ponosi odpowiedzialności może również żądać odszkodowania za niewykonanie zobowiązania. Stanowi o tym art. 494 kodeksu cywilnego, w którego treści czytamy, (...)

 • Porada prawna na temat niewykonanie zobowiązania

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niewykonanie zobowiązania, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwrot dwukrotności zaliczki.

  umowy, niewykonanie zobowiązania

 • Forma oświadczenia o odstąpieniu od umowy

  zobowiązania (art. 471 i nast. kodeksu cywilnego). Taka ocena prawna wydaje się dotyczyć sytuacji opisanej w pytaniu. prawo cywilne, umowy, odstąpienie od umowy, niewykonanie zobowiązania, (...)

 • Klauzule na fakturze

  . faktura, klauzule, właściwość sądu, przemienna, odsetki, maksymalne, moc prawna, wezwanie do zapłaty, niewykonanie zobowiązania

 • Odstąpienie od umowy

  wykonania kupić jednak autobus, czy wystarczy że pisemnie poinformuje sprzedającego, że ze względu na niewykonanie zobowiązania w terminie (termin nie został wpisany w umowie, więc może być (...)

 • MG przygotowuje zmiany w ustawie offsetowej

  pozycji negocjacyjnej Ministra Gospodarki. Korzystnym rozwiązaniem może być ponowne określenie wysokości odszkodowania w ustawie offsetowej. Proponuje się, aby za niewykonanie zobowiązania (...)

 • Zapłata ceny może być warunkiem

  zarówno w doktrynie, jak i w orzecznictwie przeważa stanowisko, że wykonanie lub niewykonanie zobowiązania umownego przez dłużnika może być warunkiem w rozumieniu art. 89 k.c. Zgodnie (...)

 • Dłużnik osobisty a dłużnik rzeczowy

  świadczenia na podstawie jakiegoś tytułu prawnego (z umowy, z ustawy itp.). Odpowiada ona za niewykonanie zobowiązania całym swoim majątkiem.Z kolei istotą prawa wynikającego z hipoteki jest (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • windykacja oc

  Witam . 10 06 2008 Kupiłem samochód z 1/2 polisy oc . W kilka dni załatwiłem skarbówke i wydział komunikacji(otrzymałem nowe numery) .Nastepnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane