Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Alimenty po rozwodzie

  małżonek niewinny rozkładu pożycia; wówczas trwa on przez 5 lat po rozwodzie, jednakże z ważnych przyczyn może być przedłużony, Żądanie alimentów uzasadnia nie tylko stan niedostatku, (...)

 • Alimenty dla byłej żony

  małżonek winny rozkładu, niezależnie czy alimentów żąda małżonek niewinny czy współwinny tego rozkładu. Wzór pozwu znajduje się na stronie Pozew o alimenty na rzecz małoletniego.  Wymaga

 • Niewinny żart zakończy się w sądzie

  przyjdzie komuś do głowy "niewinny żart".  Źródło: www.policja.pl / Kraków, 12 marca 2009  zdjęcia pornograficzne, treści faszystowskie, Internet

 • Porada prawna na temat niewinny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niewinny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje orzeczenia winy w rozwodzie

  nie wygasa, jeżeli zobowiązanym do alimentowania jest małżonek winny rozkładu, niezależnie czy alimentów żąda małżonek niewinny czy współwinny tego rozkładu. Małżonek rozwiedziony

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  . małżonek odmawia zgody na rozwód nie w obronie trwałości małżeństwa, ale dla szykany lub dla osiągnięcia korzyści materialnych. Nie jest tak jednak zawsze. Zdarza się, że małżonek niewinny (...)

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  niewinny żąda alimentów od wyłącznie winnego – wówczas, gdy rozwód pociągnął za sobą pogorszenie się sytuacji małżonka, małżonek nie musi wykazywać, że popadł w (...)

 • Skutki rozwodu

  potrzeb małżonka niewinnego. Warunkiem w przypadku prawa do takiego żądania jest fakt istotnego pogorszenia się sytuacji materialnej małżonka niewinnego, powstały na skutek rozwodu. Małżonek niewinny (...)

 • Rozwód a alimenty dla współmałżonka

  . Małżonek niewinny może więc żądać środków o wyższej wartości aniżeli te, które wystarczają jedynie na zaspokojenie potrzeb wynikających z niedostatku. Aby ustalić, czy zachodzi okoliczność (...)

 • Brak niedostatku a alimenty od małżonka wyłącznie winnego rozwodu

  , alimenty, małżonek, rozwód, finanse, wina, potrzeby, niewinny,

 • Jakie są prawa człowieka?

  językiem używanym w sądzie. Pamiętaj, że: Masz prawo do rzetelnego procesu prowadzonego przez niezawisłego i bezstronnego sędziego; Jeżeli jesteś oskarżony o popełnienie przestępstwa, jesteś (...)

 • Treść zasady domniemania niewinności

  teoretyczne, Warszawa 1984 rok). Nie wymaga ona natomiast subiektywnego przekonania organu procesowego, że oskarżony jest niewinny (tak Wincenty Grzeszczyk, Kodeks postępowania karnego. Komentarz , Warszawa

 • Rozwód z orzekaniem o winie, postępowanie dowodowe

  życiowej z małżonkiem zobowiązanym, lecz małżonek niewinny ma prawo do bardziej dostatniego poziomu życia niż tylko zaspokajanie usprawiedliwionych potrzeb. Pojęcie stopy życiowej stanowi element, (...)

 • Zwrot kosztów w postępowaniu karnym

  . Strona przegrana nie wniosła apelacji i wyrok się uprawomocnił. Udowodnienie, że jestem niewinny, a wręcz - że „nie jestem wielbłądem” - kosztowało mnie 14 tys. zł. Są to koszty związane (...)

 • Sprawa rozwodowa

  zasadami współżycia społecznego. Długotrwałość rozłączenia małżonków nie stwarza także żadnego domniemania, że małżonek niewinny odmawiający zgody na rozwód, kieruje się chęcią szykany (...)

 • Odpowiadanie z wolnej stopy

  zabrać paszport, aby uniemożliwić powrót do domu? Jeżeli tak, to jak można się przed tym obronić? Oskarżony jest niewinny i chce wyjaśnić tę sprawę, ale nie może sobie pozwolić na siedzenie (...)

 • Zdrada a orzeczenie o winie

  ” rozkład pożycia na skutek naruszenia obowiązków małżeńskich przez jednego z małżonków, a drugi z małżonków, dotychczas niewinny, dopiero później naruszył obowiązki małżeńskie. (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego

  dojdzie do przekonania, że sprawca jest niewinny i w takim przypadku nie umarza postępowania, lecz wydaje wyrok uniewinniający. W taki jednak przypadku nie dochodzi do umorzenia absorbcyjnego, lecz

 • Alimenty dla rozwiedzionego małżonka

  małżonek musi zapłacić drugiej stronie jest świadczenie, które zapłaci w przypadku, gdy jest wyłącznie winny rozkładu pożycia małżeńskiego, a małżonek niewinny znalazł się w istotnie pogorszonej (...)

 • Odpowiedzialność za udział w bójce

  zaproponował sądowi, żeby mnie ukarał (pomimo tego, iż zeznałem że jestem niewinny) karą grzywny zamiast wyrokiem w zawieszeniu? Jakie są szanse, że dostanę wyrok w zawieszeniu? Odpowiedzialność (...)

 • Swobodna ocena dowodów w procesie karnym

  Ponad rok temu zostałem zatrzymany i przebywałem w areszcie 3 miesiące. Proces jeszcze nie został wszczęty. Wiem, że jestem niewinny i główny oskarżony też to wie. CBS zatrzymało mnie na podstawie

 • Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę

  ; Sąd Najwyższy, uniewinnienie, Tomasz Komenda, niesłuszne skazanie, wyrok, więzienie, pozbawienie wolności, dowody, niewinny, policja, tortury, bicie

 • Ważny wyrok. Bloger nie odpowiada za obraźliwe komentarze na forum

  w kwocie 650 złotych. Z wyrokiem się jednak nie zgodził i złożył apelację. Bloger niewinny, nie musi śledzić forum Krakowski Sąd Apelacyjny zgodził się z administratorem strony internetowej (...)

 • Sąsiad nie sprząta po psie? Zrób zdjęcie

  takiej sytuacji od 20 do 500 złotych – przypomina rzecznik krakowskich strażników. Jeśli mimo dowodów oskarżony będzie upierał się, że jest niewinny, to Straż Miejska skieruje (...)

 • Za co mandat i punkty karne?

  doliczyć sobie aż 10 punktów karnych. Zatrzymany przez funkcjonariusza pirat drogowy może oczywiście nie zgodzić się na przyjecie mandatu. - Na przykład wtedy gdy uważa, że jest niewinny (...)

 • Czy obrona blokowa jest dopuszczalna w kodeksie karnym?

  oskarżony ma podejmować działania, które pozwolą mu wykazać, że jest niewinny, ale to oskarżyciel ma przeprowadzić wszystkie dowody, które w sposób niezbity wykażą, że podejrzany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ukarany grzywną, a następnie świadkiem

  Chciałbym zapytać Was, co może oznaczać następująca sytuacja: Zostałem ukarany (bezpodstawnie, niesłusznie i bez dowodów, a także jedynie na (...)

 • PAN MAREK- PYTANIE!!!

  DZIEN DOBRY....28 PAŹDZIERNIKA MÓJ PARTNER MA SPRAWE POJEDNAWCZĄ.... ZONIE SIE ODWIDZIAŁO I STRASZY ZE POZWIE NA SWIADKA ICH MAŁOLETNIA CÓRKĘ.... (...)

 • MAŁOLETNIE DZIECKO JAKO ŚWIADEK??

  CZY DZIECKO LAT 16 (OSIĄGNEŁO W MARCU 2005) MOZE BYC POWOŁANE NA ŚWIADKA W SPRAWIE O ROZWÓD?? MOJEGO PRZYJACIELA JESZCZE ZONA WŁASNIE GO POSTRASZYŁA (...)

 • Trafiony jelen i prawny busz dookola-kto pomoze?

  Otóż niespełna 3 lata temu skierowałem do Sądu Okręgowego pozew rozwodowy, natomiast do Sądu Rejonowego pozew o wyłączność majątkową za pośrednictwem (...)

 • Zostałem fałszywie oskarżony! - grzywna

  Zostałem ukarany grzywną (bezpodstawnie, niesłusznie i bez dowodów, a także jedynie na podstawie zeznań świadka i "pokrzywdzonego", którzy złożyli (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane