Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  identyfikacji podatkowej sprzedawcy i nabywcy, dzień, miesiąc i rok albo miesiąc i rok dokonania sprzedaży oraz datę wystawienia i numer kolejny faktury oznaczonej jako "FAKTURA VAT"; podatnik może (...)

 • System „VAT-marża” w komisie i handlu samochodami osobowymi

  opodatkowania jest marża, w miejsce oznaczenia "FAKTURA VAT" stosuje się oznaczenie "FAKTURA VAT marża". Ponadto faktura zawiera tylko następujące dane: imiona (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  „wstecz”, gdyż informacja, czy dany numer jest poprawny, czy też nie, dotyczy tylko danej chwili.     Rejestracja jako podatnika VAT-UE a okres wykonywania czynności 

 • Porada prawna na temat nievatowiec rachunek czy faktura

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nievatowiec rachunek czy faktura, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawyżony rachunek za internet i telefon

  Reklamację możemy złożyć e-mailem, telefonicznie lub pisemnie. Mamy na to 12 miesięcy od dnia, w którym dostaliśmy źle naliczony rachunek. Nieważne czy zawyżona faktura dotyczy (...)

 • Rozliczanie obrotu wewnątrzwspólnotowego w VAT

  kontrahenta unijnego, ale faktura wewnętrzna, którą powinien (na podstawie otrzymanej faktury od kontrahenta) wystawić sobie polski podatnik. Faktura ta stanowi podstawę do ujęcia kwot podatku (...)

 • Dochodzenie należności za niezapłaconą fakturę

  być dochodzone w postępowaniu nakazowym, gdyż faktura taka uznawana jest za zaakceptowany przez dłużnika rachunek. Jeżeli sąd stwierdzi, że nie ma podstaw do wydania nakazu zapłaty nie oddali (...)

 • Konsekwencje zawarcia umowy sprzedaży - opinia prawna

  ich potwierdzenie, pod rygorem utraty w późniejszym postępowaniu. Dłużnik powinien także określić czy zaskarża nakaz w całości czy w części. W analizowanym przypadku dłużnik może (...)

 • Faktura VAT a wezwanie do zapłaty

  podpisana przez odbiorcę, rodzi domniemanie, iż usługa została prawidłowo wykonana. Podpisana faktura, jako „zaakceptowany przez dłużnika rachunek” pozwala skorzystać z trybu nakazowego (...)

 • Dokumentowanie sprzedaży komisowej

  cytowanym artykule rachunku jako dokumentu wystawianego przez komisanta stanowi zbyt daleko idące uproszczenie. komis, obowiązek podatkowy, faktura, przychód, umowa komisu

 • Klauzule na fakturze

  . faktura, klauzule, właściwość sądu, przemienna, odsetki, maksymalne, moc prawna, wezwanie do zapłaty, niewykonanie zobowiązania

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane