Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność na podstawie art.156 kk

  wystąpienia takiego skutku u danego pacjenta, to wówczas dałoby się lekarzowi taką odpowiedzialność przypisać. odpowiedzialność karna, przestępstwo, zamiar, umyślność, nieumyślność

 • Umyślność i nieumyślność czynu zabronionego

  § 1 kk jest występkiem. Jego popełnienie nosi wyłącznie cechę umyślności, gdyż ustawa nie przewiduje możliwości popełnienia tego czynu nieumyślnie. umyślność, nieumyślność, czyn zabroniony, (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  CZĘŚĆ OGÓLNA Art. 1. § 1.  Wykonywanie orzeczeń w postępowaniu karnym, w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe i w postępowaniu w sprawach o wykroczenia oraz kar (...)

 • Porada prawna na temat nieumyślność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieumyślność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mandat za wykroczenie skarbowe

  mandatem może wynosić od 112,60 zł do 2252 zł. wykroczenie skarbowe, grzywna, mandat, wina, nieumyślność

 • Kwalifikacja oszustwa jako zachowania nieumyślnego

  jeszcze skazania, ze względu na to, że sąd zbada również kwestie winy oraz inne okoliczności, które w danej sprawie mogą je wykluczyć. oskarżony, oszystwo, zamiar, umyślność, nieumyślność

 • Nieumyślne spowodowanie pożaru

  nieumyślne spowodowanie pożaru? Nieumyślność polega na tym, iż sprawca nie mając zamiaru popełnienia przestępstwa, popełnia go jednak na skutek niezachowania ostrożności wymaganej (...)

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  . strony podmiotowej (umyślność, nieumyślność), podmiotu, czy też strony przedmiotowej (sama składka, czy też także inne dane).  Generalnie przestępstwo to jest skierowane przeciwko prawom (...)

 • Będą kontrole u rolników ubiegających się o płatności

  dostosują się do wymogów będą otrzymywali pomniejszone płatności. Wielkość pomniejszenia będzie uzależniona od tego, czy niedostosowanie wynika z zaniedbania rolnika (nieumyślność), czy (...)

 • Czy wykroczenie przeciw prawom pracownika można popełnić nieumyślnie?

  ; nieumyślność

 • Wierzyciel może zapłacić odszkodowanie dłużnikowi

  sprawcy szkody. By mówić o winie wykazać należy:bezprawność zachowania, umyślność lub nieumyślność orazpoczytalność sprawcy. SN zauważył, że wszczęcie i popieranie przez wierzyciela (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy. Dz. U. 1997 r., Nr 90, poz. 557 oraz Nr 160, poz.1083; Dz.U.1999 r. Nr 83, poz.931; Dz.U.2000 r. Nr 60, poz.701 i Nr 120,poz.1268; Dz.U.2001r. Nr 111, poz.1194, (...)

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane