Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaskarżalność postanowień sądu

  nie zażądała w terminie przepisanym doręczenia postanowienia zapadłego na rozprawie - od ogłoszenia postanowienia. zażalenie na postanowienie, zażalenie, postanowienie, zaskarżalność, (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  prokurator nie zgodzi się na zamieszczenie takiego wniosku w akcie oskarżenia. Istotnym jest jeszcze fakt, że nawet jeśli zostanie złożony wniosek z art. 335 kpk z uzgodnionym wymiarem kary i środka (...)

 • Pełnomocnik przed sądem w sprawie rozwodowej

  Chcę wnieść o rozwód. Czy w czasie rozpraw mogę być nieobecny? Czy mój pełnomocnik może mnie reprezentować, powoływać świadków, decydować na posiedzeniu bez ograniczeń? Czy można wezwać (...)

 • Opinia prawna na temat niestawiennictwo na rozprawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niestawiennictwo na rozprawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jeśli współwłaściciele nie chcą podziału

  tak podstawowy charakter, że współwłaściciel nie może być go pozbawiony na podstawie art. 5 Kodeksu cywilnego ze względu na sprzeciw lub interes innego współwłaściciela (S. (...)

 • Kasacja w postępowaniu karnym

  polskich sądów karnych, brak skargi uprawnionego oskarżyciela lub zachodzi okoliczność wyłączająca ściganie ( na przykład brak wymaganego zezwolenia na ściganie lub wniosku o ściganie (...)

 • Postępowanie karne a naprawienie szkody i krzywdy

  pierwszego przesłuchania pokrzywdzonego na rozprawie głównej złożyć wniosek, o którym mowa w cytowanym przepisie kodeksu karnego. Możliwość taka istnieje przy tym jedynie wówczas, (...)

 • Uzupełnienie pozwu

  - czekam na nie od początku czerwca. Czy mogę do pozwu dołączyć adresy i nazwiska świadków - również nowych? Czy mogę przytoczyć kolejne fakty, na które nie powołałam się w pozwie? (...)

 • Termin uprawomocnienia się postanowienia sądu

  do zaskarżenia (7 dni) liczy się od daty doręczenia (będzie ona widniała na zwrotce), zatem postanowienie uprawomocni się (oczywiście przy założeniu, że nie zostanie wniesione zażalenie) (...)

 • Odmowa wszczęcia postępowania - posiedzenie sądu

  śledztwa jest rozpoznawane na posiedzeniu, a nie na rozprawie. Mówi o tym art. 329 kodeksu postępowania karnego. Nie ma przepisów, które jakoś szczególnie regulowałyby takie (...)

 • Złożenie wniosku o ściganie

  , jest prawnie wystarczające do nie ścigania osoby najbliższej? Jak rozumiemy, mamy do czynienia z przestępstwem przywłaszczenia popełnionym na szkodę osoby najbliższej, które to jest ścigane (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

  Witam !!! Od pięciu lat nie mieszkam i nie żyje z żoną mamy dzieci pełnoletnie na własnym utrzymaniu ja mieszkam z inną kobietą. 25.08.2008 miałem (...)

 • ustalenie adresu

  Chcialam sie dowiedziec jak ustalic ojcostwo kiedy pozwany nie mieszka w miejscu zameldowania a przebywa na ogrodkach dzialkowych gdzie listy nie dochodza. (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane