Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Eksmisja męża z powodu nagannego zachowania

  Od czterech lat mąż mieszka w moim mieszkaniu, ja jestem właścicielem, nie zameldowałam go, ale w akcie notarialnym jest zapisek o służebności mieszkania na rzecz mojego męża. Obecnie czekam na

 • Zeznania przeczące dokumentom

  karnej za złożenie fałszywych zeznań. Dopiero w takiej sytuacji strona będzie ponosić odpowiedzialność za składanie fałszywych zeznań. Nie jest celowym ponoszenie argumentów na rozprawie, (...)

 • Długi a rozwód

  przysyłał pieniędzy na spłatę długów, miał problemy. W czerwcu br. mąż złożył pozew o rozwód. Wyrażałam zgodę na rozwód (jestem po drugiej rozprawie) jednak, gdy dowiedziałam (...)

 • Porada prawna na temat niestawiennictwo na rozprawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niestawiennictwo na rozprawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter wyjaśnień stron przed sądem

  Pana obowiązku stawienia się osobiście na posiedzenie sądu, chyba że wezwanie do stawienia się ma charakter obowiązkowy. Może Pan poprzestać na złożeniu pisma z przedstawieniem wszystkich (...)

 • Zabezpieczenie widzenia z dzieckiem

  . Jeżeli ustawa przewiduje rozpoznanie wniosku na rozprawie, należy go rozpoznać nie później niż w ciągu miesiąca. Oczywiście terminy te nie są wiążące dla sądu, są to tzw. terminy instrukcyjne. (...)

 • Moc dowodowa oświadczenia w procesie karnym

  skazanego świadka. Pismo takie może stanowić impuls dla sądu do przezprowadzenia dowodu z urzędu. Z uwagi jednak na etap jego zgłoszenia sąd może je potraktować jako sposób na przedłużenie (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego

  zezwala na odmowę jego wszczęcia, co jest następstwem wyjaśnienia sprawy. O umorzeniu postępowania na podstawie art. 11 § 1 sąd orzeka postanowieniem także po rozpoczęciu przewodu sądowego. (...)

 • Opinia RODK a pozbawienie władzy rodzicielskiej

  władzy rodzicielskiej...". Kolejną rozprawę rozwodową mam za kilka miesięcy. Czy na tej rozprawie jest szansa na prawne pozbawienie praw rodzicielskich? Co oprócz opinii RODK jest potrzebne? (...)

 • Podwyższenie alimentów a dochody drugiej żony

  dotyczących wyłączenia sędziego, sędzia jest wyłączony z mocy samej ustawy: 1) w sprawach, w których jest stroną lub pozostaje z jedną ze stron w takim stosunku prawnym, że wynik sprawy oddziaływa na (...)

 • Czas zawieszenia postępowania w sprawie cywilnej

  cywilnej; 5) w razie niestawiennictwa obu stron na rozprawie, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, oraz w razie niestawiennictwa powoda, gdy powód nie żądał rozpoznania sprawy w jego nieobecności, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

  Witam !!! Od pięciu lat nie mieszkam i nie żyje z żoną mamy dzieci pełnoletnie na własnym utrzymaniu ja mieszkam z inną kobietą. 25.08.2008 miałem (...)

 • ustalenie adresu

  Chcialam sie dowiedziec jak ustalic ojcostwo kiedy pozwany nie mieszka w miejscu zameldowania a przebywa na ogrodkach dzialkowych gdzie listy nie dochodza. (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane