Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Na czym polega tajemnica zawodowa doradcy podatkowego?

  rozciąga się obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej. W tym przypadku, na etapie postępowania sądowego, sąd przesłuchuje doradcę na rozprawie z wyłączeniem jawności.   Te uregulowania (...)

 • Nagranie jako dowód na sprawie rozwodowej

  sytuacji ponosi wydatki na utrzymanie dziecka w wysokości 400 zł może więc w konkretnej sytuacji nie mieć znaczenia. Przykładem jest sytuacja, w której matka, opiekująca się dzieckiem zarabia 1000 (...)

 • Skarga na nierozpatrzenie wniosku o zabezpieczenie

  tygodnia od dnia jego wpływu do sądu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Jeżeli ustawa przewiduje rozpoznanie wniosku na rozprawie, należy ją wyznaczyć tak, aby rozprawa mogła odbyć (...)

 • Opinia prawna na temat niestawiennictwo na rozprawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niestawiennictwo na rozprawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie od kosztów sądowych

  ogłoszenia postanowienia (jeżeli postanowienie było ogłoszone na rozprawie). Wniosek o zwolnienie Wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych powinien być przedstawiony sądowi na (...)

 • hipoteka przymusowa

  skargę, rozpoznaje sprawę jako sąd pierwszej instancji. Na postanowienie w przedmiocie odrzucenia skargi na orzeczenie referendarza sądowego przysługuje zażalenie (art. 394 par. 1 pkt 12 k.p.c.). (...)

 • Wznowienie postępowania rozwodowego

  Miesiąc temu uprawomocnił się wyrok sądu orzekający o rozwodzie bez orzekania o winie. Sprawa o rozwód prowadzona była na skutek złożenia przeze mnie pozwu. Wyrok zapadł na pierwszej rozprawie (...)

 • wniosek o nabycie spadku

  , sąd dokona jego otwarcia i ogłoszenia. Na rozprawie, na której ma się odbyć stwierdzenie nabycia spadku jeden ze spadkobierców może złożyć zapewnienie (na wezwanie (...)

 • Odpowiedzialność prawnika

  mnie do głosu, zaś mój pełnomocnik nie chciał przeczytać nie uwzględnionych w apelacji uwag /przygotowałam je na piśmie/. Twierdził, że nie są istotne, a sąd wydał wyrok przed naszym wejściem (...)

 • Dwa postanowienia sądu o nabyciu spadku

  tym samym spadkodawcy, może nastąpić w drodze wznowienia postępowania na podstawie art. 403 § 3 w zw. z art. 13 § 2 kpc".Na marginesie można także wskazać, iż przepis (...)

 • Rozszerzenie powództwa

  powództwa. Jeżeli więc powód zmienia powództwo w ten sposób, że występuje z nowym roszczeniem (zamiast lub obok pierwotnego) na rozprawie pod nieobecność pozwanego, to winien to uczynić (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

  Witam !!! Od pięciu lat nie mieszkam i nie żyje z żoną mamy dzieci pełnoletnie na własnym utrzymaniu ja mieszkam z inną kobietą. 25.08.2008 miałem (...)

 • ustalenie adresu

  Chcialam sie dowiedziec jak ustalic ojcostwo kiedy pozwany nie mieszka w miejscu zameldowania a przebywa na ogrodkach dzialkowych gdzie listy nie dochodza. (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane