Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podwyższenie alimentów a dochody drugiej żony

  dotyczących wyłączenia sędziego, sędzia jest wyłączony z mocy samej ustawy: 1) w sprawach, w których jest stroną lub pozostaje z jedną ze stron w takim stosunku prawnym, że wynik sprawy oddziaływa na (...)

 • Czas zawieszenia postępowania w sprawie cywilnej

  cywilnej; 5) w razie niestawiennictwa obu stron na rozprawie, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, oraz w razie niestawiennictwa powoda, gdy powód nie żądał rozpoznania sprawy w jego nieobecności, (...)

 • Porozumienie małżonków w sprawie alimentów a orzeczenie sądu w wyroku rozwodowym

  łożenia przez męża na córkę w określonej wysokości i dołączyć takie porozumienie do pozwu albo również przedstawić na rozprawie. Sąd nie może bowiem ograniczyć (...)

 • Porada prawna na temat niestawiennictwo na rozprawie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niestawiennictwo na rozprawie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustanowienie obrońcy w sprawie karnej

  , a w rozprawie apelacyjnej i kasacyjnej, jeżeli prezes sądu lub sąd uzna to za konieczne. Nie ma przeszkód, aby oskarżony złożył stosowny wniosek o wyznaczenie obrońcy z urzędu przed pierwszą (...)

 • Posiadasz narkotyki? Prokurator nie zawsze cię ukarze.

  narkotykowych np. tych dot. większych ilości narkotyku, przewiduje możliwość przerw w wykonywaniu kary w związku z odbywaniem leczenia na wolności i kładzie więszy nacisk na leczenie uzależnionych (...)

 • Przyjazny pokój przesłuchań dzieci - standardy, cele.

  przesłuchania. W pomieszczeniu możliwa jest rejestracja przesłuchania, dzięki której jego przebieg może być odtworzony na rozprawie głównej. Zapewniona jest również możliwość (...)

 • Jak przygotować się do rozprawy dotyczącej zakwestionowania decyzji ZUS?

  powyższe pod uwagę, w naszej ocenie nie ma Pani wielkich możliwości manewru na tym etapie postępowania. W zasadzie wcześniej również jedynie co mogła Pani zrobić to powołać się na (...)

 • Rozwód na odległość

  mogę rozwieść się z mężem na odległość? Niestety w obecnym stanie prawnym przeprowadzenie rozwodu na odległość jest bardzo utrudnione. W sprawach o rozwód i separację sąd obowiązkowo (...)

 • Otwarcie na nowo przewodu sądowego

  wyroku na datę X. Pouczył przy tym, że stawiennictwo na ogłoszeniu wyroku nie jest obowiązkowe. Zgodnie z tym pouczeniem pozwany nie stawił się w sądzie w dniu ogłoszenia wyroku, bo mieszka (...)

 • Świadkowie na sprawie o alimenty

  Czy na sprawę o alimenty dla nieletniego syna mogą być powoływani świadkowie? Czy każda ze stron może przyprowadzić na sprawę świadka? Czy sąd musi wyrazić zgodę na dopuszczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!

  Witam !!! Od pięciu lat nie mieszkam i nie żyje z żoną mamy dzieci pełnoletnie na własnym utrzymaniu ja mieszkam z inną kobietą. 25.08.2008 miałem (...)

 • ustalenie adresu

  Chcialam sie dowiedziec jak ustalic ojcostwo kiedy pozwany nie mieszka w miejscu zameldowania a przebywa na ogrodkach dzialkowych gdzie listy nie dochodza. (...)

 • Niestawienie się świadka w sądzie

  Co się stanie jeśli świadek, którego podałam do rozprawy rozwodowej, nie pojawi się w sądzie?Czy zapłacę jakąś karę?Czy zostanie wezwany jeszcze (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane