Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Porzucenie pracy

  umowy o pracę. Ponieważ w przypadku porzucenia pracy nieobecność w pracy ma charakter ciągły, a podstawę rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia może stanowić nieobecność w pracy (...)

 • Z jakich przyczyn można wypowiedzieć umowę o pracę?

  karę porządkową, a później uznać, że przewinienie to stanowi podstawę wypowiedzenia umowy o pracę. Nieobecność pracownika w pracy  Długotrwała nieobecność pracownika w pracy (...)

 • Nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy

  nieusprawiedliwiona nieobecność w pracy, nie jest nim natomiast usprawiedliwiona nieobecność pracownika. Brak stawienia się pracownika celem świadczenia pracy przez 6 dni i nie dostarczenie (...)

 • Porada prawna na temat nieobecność

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieobecność, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powódź usprawiedliwi nieobecność w pracy

  nieobecność. Przepisy rozporządzenia wskazują zatem dwie grupy przyczyn usprawiedliwiających nieobecność pracownika w pracy. - Z jednej strony będą to przyczyny najbardziej typowe i powszechne, (...)

 • Obowiązkowe stawinnictwo na rozprawie

  stawiennictwa, żądanie w piśmie procesowym rozpoznania sprawy pod nieobecność strony (w tym wypadku powoda) odniesie zamierzony skutek. Wniosek o rozpoznanie sprawy pod nieobecność strony jest (...)

 • Niezdolność i nieobecność w pracy jako przyczyna rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

  . Kiedy nieobecność w pracy uzasadnia rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia? Ustawodawca przewidział, że każda nawet usprawiedliwiona nieobecność, która trwa dłużej niż 1 miesiąc (...)

 • Obecność na rozprawie sądowej

  znajdujące się w aktach sprawy. Kodeks postępowania cywilnego stanowi, że rozprawa ulega odroczeniu, jeżeli sąd stwierdzi nieprawidłowość w doręczeniu wezwania albo jeżeli nieobecność (...)

 • Obecność pozwanego - zasądzenie alimentów

  nieobecność strony pozwanej lub jej przedstawiciela itd. Czy sprawa odbędzie się w wyznaczonym terminie? W przedstawionym przypadku zachodzi nieobecność strony pozwanej w postępowaniu. Zgłoszenie (...)

 • Usprawiedliwienie nieobecności w pracy - dokumentowanie i zasady przyznawania dni wolnych

  zwolnień od pracy (Dz. U. 1996 r., Nr 60, poz. 281). praca; usprawiedliwienie; pracodawca; pracownik; prawa pracownika; nieobecność; dni wolne; zwolnienie; urlop;

 • Doręczenie wyroku zaocznego

  , rozprawa, przeprowadzenie, nieobecność, asesor, orzeczenie, Trybunał Konstytucyjny, pozwany, dowody, apelacja, uzasadnienie, termin

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane