Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie z nieletnimi, czyli nowe zasady pobytu nieletnich w zakładach opieki zdrowotnej

  rozpatrywania. Korzystanie przez nieletnich z przysługujących im praw nie może naruszać praw innych osób i zakłócać ustalonego w zakładzie porządku. Obowiązki nieletniego w zakładzie Nieletni (...)

 • Postępowanie w sprawie nieletnich - zmiany w 2014 roku

  to, że na posiedzeniu (rozprawie) mogą być obecne jedynie strony, tj. nieletni, rodzice (lub osoby pod których pieczą nieletni faktycznie pozostaje) oraz prokurator. W niektórych (...)

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  -37 wypełnia się na imię i nazwisko dziecka. Nie podpisuje go jednak nieletni, a jego rodzice. Jeśli oprócz dochodów z pracy nieletni ma np. dodatkowe dochody z renty, to nie wpisuje (...)

 • Porada prawna na temat nieletni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieletni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie mediacyjne w sprawach nieletnich

  października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 1654, ze zm.). nieletni, przestępca, mediacja, mediator, sprawca, przestępstwo, pokrzywdzony

 • Przestępstwo popełnione przez nieletniego

  postępowania sadowego. przestępstwo, kradzież z włamaniem, nieletni, środek poprawczy, środek wychowawczy, wykroczenie, odpowiedzialność, kodeks karny, ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich

 • PIT 2010: jak rozliczać dochody dzieci?

  dziecka. Nie podpisuje go jednak nieletni, a jego rodzice. Jeśli oprócz dochodów z pracy nieletni ma np. dodatkowe dochody z renty, to nie wpisuje się ich w rozliczeniu dziecka, lecz (...)

 • Wymierzenie kary nieletniemu po osiągnięciu 21 roku życia

  takich podstaw wszczęte postępowanie ulega umorzeniu. Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 24 maja 2005 r., Sygn. akt I KZP 12/05 nieletni, kara, zakład poprawczy, demoralizacja

 • Kodeks postępowania karnego

  karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni, 2) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3) zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności. 4) § 2. Oskarżony musi mieć obrońcę (...)

 • Skierowanie do ośrodka kuratorskiego jako rodzaj środka wychowawczego

  Ministra Sprawiedliwości z dnia 5 października 2001 r. w sprawie ośrodków kuratorskich (Dz.U. Nr 120, poz. 1294). skierowanie do ośrodka, ośrodek kuratorski, środek wychowawczy, nieletni

 • Pokrzywdzony w postępowaniu poprawczym

  okoliczności sprawy. pełnomocnik, pokrzywdzony, nieletni, obecność na rozprawie, rodzice

 • Naprawienie szkody wyrządzonej przez nieletniego

  sprawcy, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. nieletni, szkoda, odpowiedzialność, kradzież, naprawienie szkody

 • Warunki odpowiedzialności za wykroczenia

  tym, rodzice nie sa zobowiazani do zapłaty mandatu karnego za popełnione prze 15-latka wykroczenie, gdyż kara taka nie mogła zostać w ogóle nałożona. grzywna, wykroczenie, nieletni, mandat, kara

 • Postępowanie w sprawach nieletnich

  poszkodowany cofnie wniosek postępowanie będzie toczyło się w dalszym zakresie. postępowanie, prywatnoskargowe, wniosek, nieletni, wykroczenie, przestępstwo, małoletni, szkoda, pokrzywdzony

 • Oświata po zmianach

  oraz ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz.U. 2008 r., Nr 145, poz. 917) nauczyciele, oświata, nowelizacja, uczniowie, obowiązek szkolny, podręczniki, nieletni, nadzór pedagogiczny, szkoły

 • Odwołanie od postanowienia o wykonaniu środka

  ., Warszawa 2001, kom. do art. 75). Zażalenie nie podlega opłacie. Wnosi się je do sądu okręgowego, wydziału karnego odwoławczego (za pośrednictwem sądu rodzinnego). nieletni, środek poprawczy, (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko?

  dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają we własnym zeznaniu (...)

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  swój interes prawny lub obowiązek. Z uwagi na fakt, iż stroną w analizowanej sytuacji jest nieletni, czynności za niego powinien dokonać jego przedstawiciel ustawowy, którym jest rodzic (...)

 • 16-letnie matki pójdą do szkół dla dorosłych

  matki, szkoły, przestępcy, nieletni przestępcy, szkoła dla dorosłych

 • Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko? PIT 2014

  rozliczeniu dziecka, lecz dolicza do dochodów rodziców w PIT-36 i wypełnia załącznik PIT/M. Po ślubie nieletni rozliczają się sami Wspominaliśmy już, że rodzice doliczają we własnym (...)

 • Cmentarni złodzieje

  chłopakami okradali groby. Jak się okazało, również 9 maja, ten sam nieletni dokonał ograbienia grobu z mosiężnych elementów. Przedwczoraj młodzieńcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Dwaj (...)

 • Pijani gimnazjaliści

  uczniów, nadto jeden z nich biega po korytarzu szkolnym z nożem w ręku grożąc uczniom pobiciem.Obaj nieletni chwilę przed przybyciem policjantów uciekli ze szkoły. Jak ustalili policjanci

 • Strażak płacił za podpalenia

  gasił. Gimnazjaliści przyznali się do spowodowania kilku pożarów. Policjanci ustalili, że nieletni mogli dopuścić się jeszcze innych podpaleń. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnych

 • I - Kodeks postępowania karnego - Przepisy wstępne. Sąd. Strony

  istnieją okoliczności, na podstawie których go wyznaczono. Art. 79. § 1. W postępowaniu karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli:  1) jest nieletni,  2) jest głuchy, niemy (...)

 • Kodeks karny

  17 lat.§ 2.  Nieletni, który po ukończeniu 15 lat dopuszcza się czynu zabronionego określonego w art. 134, art. 148 § 1, 2 lub 3, art. 156 § 1 lub 3, art. 163 § 1 lub 3, art. 166, art. 173 § 1 (...)

 • Kodeks wykroczeń

    Art. 1. § 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zarabianie nieletnich

  Witam! Mam pytanie, a właściwie kilka pytań, co do zarobków, jeżeli chodzi o nieletnich: 1) Czy nieletni może zarabiać pieniądze za usługi świadczone (...)

 • kara za grafitti

  Witam, proszę o info jaka jest kara za \"baźgranie po murze\" :)?? Chodzi mi o street art ale wiem jak to jest odbierane u nas w Polszy;) I jeszcze jedno (...)

 • Zatrzymanie przez policje

  Witam. Kilka dni temu zostałem nocą zatrzymany przez policje. Tuż przed blokiem w którym mieszkam ( a właściwie przebywałem bo byłem u rodziny). (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności a jazda pod wpływem alkoholu

  W 2002 zabrano mi prawo jazdy na 1 rok i ukarano grzywną z jazdę pod wpływem alkoholu (sprawa w sądzie), czy w zaświadczeniu o nie karalności o które (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane