Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie z nieletnimi, czyli nowe zasady pobytu nieletnich w zakładach opieki zdrowotnej

  rozpatrywania. Korzystanie przez nieletnich z przysługujących im praw nie może naruszać praw innych osób i zakłócać ustalonego w zakładzie porządku. Obowiązki nieletniego w zakładzie Nieletni (...)

 • Postępowanie w sprawie nieletnich - zmiany w 2014 roku

  to, że na posiedzeniu (rozprawie) mogą być obecne jedynie strony, tj. nieletni, rodzice (lub osoby pod których pieczą nieletni faktycznie pozostaje) oraz prokurator. W niektórych (...)

 • Praca na wakacje - nie zawsze warto dużo zarobić

  -37 wypełnia się na imię i nazwisko dziecka. Nie podpisuje go jednak nieletni, a jego rodzice. Jeśli oprócz dochodów z pracy nieletni ma np. dodatkowe dochody z renty, to nie wpisuje (...)

 • Porada prawna na temat nieletni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieletni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępstwo popełnione przez nieletniego

  postępowania sadowego. przestępstwo, kradzież z włamaniem, nieletni, środek poprawczy, środek wychowawczy, wykroczenie, odpowiedzialność, kodeks karny, ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich

 • PIT 2010: jak rozliczać dochody dzieci?

  dziecka. Nie podpisuje go jednak nieletni, a jego rodzice. Jeśli oprócz dochodów z pracy nieletni ma np. dodatkowe dochody z renty, to nie wpisuje się ich w rozliczeniu dziecka, lecz (...)

 • Wymierzenie kary nieletniemu po osiągnięciu 21 roku życia

  takich podstaw wszczęte postępowanie ulega umorzeniu. Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 24 maja 2005 r., Sygn. akt I KZP 12/05 nieletni, kara, zakład poprawczy, demoralizacja

 • Kodeks postępowania karnego

  karnym oskarżony musi mieć obrońcę, jeżeli: 1) jest nieletni, 2) jest głuchy, niemy lub niewidomy, 3) zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności. 4) § 2. Oskarżony musi mieć obrońcę (...)

 • Pokrzywdzony w postępowaniu poprawczym

  okoliczności sprawy. pełnomocnik, pokrzywdzony, nieletni, obecność na rozprawie, rodzice

 • Naprawienie szkody wyrządzonej przez nieletniego

  sprawcy, wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. nieletni, szkoda, odpowiedzialność, kradzież, naprawienie szkody

 • Warunki odpowiedzialności za wykroczenia

  tym, rodzice nie sa zobowiazani do zapłaty mandatu karnego za popełnione prze 15-latka wykroczenie, gdyż kara taka nie mogła zostać w ogóle nałożona. grzywna, wykroczenie, nieletni, mandat, kara

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zarabianie nieletnich

  Witam! Mam pytanie, a właściwie kilka pytań, co do zarobków, jeżeli chodzi o nieletnich: 1) Czy nieletni może zarabiać pieniądze za usługi świadczone (...)

 • kara za grafitti

  Witam, proszę o info jaka jest kara za \"baźgranie po murze\" :)?? Chodzi mi o street art ale wiem jak to jest odbierane u nas w Polszy;) I jeszcze jedno (...)

 • Zatrzymanie przez policje

  Witam. Kilka dni temu zostałem nocą zatrzymany przez policje. Tuż przed blokiem w którym mieszkam ( a właściwie przebywałem bo byłem u rodziny). (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności a jazda pod wpływem alkoholu

  W 2002 zabrano mi prawo jazdy na 1 rok i ukarano grzywną z jazdę pod wpływem alkoholu (sprawa w sądzie), czy w zaświadczeniu o nie karalności o które (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane