Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  dziedziczenia, tak jakby nie dożyli otwarcia spadku.Art. 1050. Zrzeczenie się dziedziczenia może być uchylone przez umowę między tym, kto zrzekł się dziedziczenia, a tym, po (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za zobowiązania względem ZUS i US powstałe w związku działalnością gospodarczą spadkodawcy - opinia prawna

  inwentarza, czyli odpowiedzialność gminy za długi jest ograniczona do wysokości aktywów spadkowych. Powyżej przedstawione zasady dziedziczenia dotyczą praw i obowiązków wchodzących (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym, a w (...)

 • Opinia prawna na temat nieletni zrzeczenie praw do dziedziczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nieletni zrzeczenie praw do dziedziczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  brata. Nadto należy pamiętać jeszcze o innym postanowieniu kodeksu cywilnego, który stanowi, że jeżeli spadkobierca obowiązany do zapłaty zachowku jest sam uprawniony do zachowku, jego odpowiedzialność

 • Zrzeczenie się spadku bez formy aktu notarialnego

  dzieci również nie żyje. Żyją natomiast dzieci tychże dzieci. Kiedyś, w latach 80., na prośbę jednego ze spadkobierców, część z nich zrzekła się na piśmie praw do spadku. Zrzeczenie (...)

 • Zrzeczenie się praw do spadku

  jedynym spadkobiercą).Jeżeli jednak syn spadkodawcy posiada dzieci, wówczas również dzieci musiałyby zrzec się praw do spadku, a jeśli nie są one pełnoletnie, zrzeczenie (...)

 • Kto może dziedziczyć spadek?

  Zdolnym do odziedziczenia spadku po spadkodawcy może być tylko taka osoba, której przysługuje zdolność do dziedziczenia, czyli wynikająca z przepisów prawa możliwość do (...)

 • Kodeks cywilny

  przez przedsiębiorcę podlegającego obowiązkowi wpisu do rejestru przedsiębiorców, które obejmuje umocowanie do czynności sądowych i pozasądowych, jakie są związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa.§ (...)

 • Zrzeczenie się praw autorskich

  udostępnieniu utworu publiczności;5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu. Problem zgody dysponenta praw osobistych na naruszenie tych praw lub na zobowiązanie do nie korzystania z (...)

 • Zrzeczenie się roszczeń do mieszkania a spadek

  do spadku po konkubinie, jeżeli nie został powołany do dziedziczenia w testamencie, gdyż nie wchodzi w krąg spadkobierców ustawowych. Jedyne co mu przysługuje to, jako osoba bliska, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane