Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  ; kategoria przewozu drogowego: międzynarodowy lub krajowy, przewóz osób lub rzeczy, przewóz na potrzeby własne lub transport drogowy, wielkość taboru przedsiębiorstwa, rodzaj tachografu: (...)

 • Międzynarodowy transport drogowy rzeczy

  (załącznik 1 pkt. 2.7 wymienionej wcześniej ustawy). Przytoczone podstawy prawne przepisałem z Decyzji, jaką wystawił organ celny. Wobec powyższego czy traktować ten przewóz jako międzynarodowy (...)

 • Zgłaszanie przewozu towarów niebezpiecznych

  ) w ilości większej niż 3.000 litrów Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 7 października 2005 r. w sprawie towarów niebezpiecznych, których przewóz drogowy podlega

 • Opinia prawna na temat niehandlowy przewóz drogowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niehandlowy przewóz drogowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przewóz okazjonalny

  prawa jazdy. Czy był to przejazd na potrzeby własne czy okazjonalny? Czy w takim przypadku należy uzyskiwać specjalne zezwolenie? Zgodnie z ustawą prawo transportowe, przewóz okazjonalny to przewóz (...)

 • Opłaty za przejazd po drogach krajowych

  otrzymać zwrot niewykorzystanej opłaty?   Tak, podmiot wykonujący przewóz drogowy może wystąpić do jednostki z wnioskiem o zwrot niewykorzystanej opłaty, w przypadku niewykorzystania (...)

 • Przewóz na potrzeby własne a praca tymczasowa

  przewóz drogowy - przewóz na potrzeby własne jest wykonywany przez przedsiębiorcę pomocniczo w stosunku do jego podstawowej działalności gospodarczej. Jednakże musza być spełnione (...)

 • Przewóz na potrzeby własne

  204 poz. 2088 ze zm.) przewóz drogowy na potrzeby własne, czyli niezarobkowy przewóz drogowy, to każdy przejazd pojazdu po drogach publicznych z pasażerami lub bez, załadowanego (...)

 • Niezarobkowy przewóz drogowy

  drogowy, przewóz na potrzeby własne, opłaty, wniosek o wydanie zaświadczenia, przedsiębiorca, transport, przewóz

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  kierowców, 3. Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców. 4. Czas pracy kierowców - zakres pojęcia czasu pracy. czas pracy, kierowca, stosunek pracy, pojazd, przewóz (...)

 • Obowiązek ukończenia kursu przez kierowcę

  zatrudnienie po raz pierwszy na stanowisku kierowcy wykonującego transport drogowy. Wyłączenie dotyczące pojazdów do 7,5 t odnosi się tylko do pierwszego warunku, w więc wieku. transport drogowy, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane