Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może być niegodny dziedziczenia?

  samym za dopuszczalnością odwołania się w procesie o uznanie za niegodnego dziedziczenia do zasad współżycia społecznego. Użycie w art. 928 K.c. zwrotu "może być uznany", zamiast np. "jest (...)

 • Ukrycie testamentu a odsunięcie od dziedziczenia

  ustalenia, iż spadkobierca jest niegodny dziedziczenia.   ukrycie, testamentu, odsunięcie, dziedziczenie

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  dziedziczenia, tak jakby nie dożyli otwarcia spadku.Art. 1050. Zrzeczenie się dziedziczenia może być uchylone przez umowę między tym, kto zrzekł się dziedziczenia, a tym, po kim się (...)

 • Porada prawna na temat niegodny dziedziczenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niegodny dziedziczenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uznanie spadkobiercy za osobę niegodną dziedziczenia

  doszedłby do spadku na podstawie dziedziczenia ustawowego, gdyż zostaje on wyłączony od dziedziczenia tak, jak gdyby nie dożył dnia otwarcia spadku. Natomiast spadkobierców niegodnych (...)

 • Wyłączenie ojczyma od dziedziczenia po matce

  dziedziczenia po spadkodawcy, gdy zostaje uznana za niegodną dziedziczenia. Przypominamy jednak, że uznanie danej osoby może nastąpić jedynie w ściśle określonych przypadkach. Uznanie natomiast (...)

 • Pozew o uznanie spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia

  spadkodawcy, podrobił lub przerobił jego testament albo świadomie skorzystał z testamentu przez inną osobę podrobionego lub przerobionego. Spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia, (...)

 • Pozew o uznanie spadkobiercy za niegodnego

   świadomie skorzystał z testamentu przez inną osobę podrobionego lub przerobionego.  Spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jak by nie dożył otwarcia spadku. Uznania (...)

 • Okoliczności, w jakich można złożyć zażalenie od postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku

  , a to z uwagi na wykazanie niegodności spadkobiercy. Zgodnie bowiem z treścią art. 928 § 2 Kodeksu cywilnego spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia (...)

 • Pozbawienie uprawnionego zachowku

  dochodzenia zachowku, jest skorzystanie z przepisów dotyczących zrzeczenie się dziedziczenia (art. 1048 k.c.). Zrzeczenie się dziedziczenia jest to umowa zawarta pomiędzy spadkobiercą (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane