Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ograniczenie handlu w niedziele od marca!

  zakazu określone w art. 7 ustawy. Ograniczenie handlu od marca Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 marca 2018 r. ograniczenie handlu, niedziele, niedziela, praca, sklep, handel, sprzedawca, pracownik

 • Wyjaśnienia dotyczące ograniczeń handlu w niedziele i święta

  istotną grupę stanowią kobiety-matki, a niedziela to często najbardziej dogodny moment na spędzenie czasu z dziećmi i rodziną. Wolna od pracy niedziela daje wszystkim członkom rodziny możliwość (...)

 • Dodatkowe dni wolne od pracy

  dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do niedzieli, wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie (...)

 • Porada prawna na temat niedziela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat niedziela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ograniczenie handlu w niedziele

  "Niedziela z tatą, niedziela z mamą to najpiękniejszy w tygodniu dzień... Zachłysnęliśmy się tym wolnym rynkiem, wzrostem zamożności, wolnością, suwerennością, wszystkim tym, czego przez (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  przypadające w innym dniu niż niedziela – np. sobota. Za to święto pracownik otrzymuje normalne wynagrodzenie. Pracownicy za święto przypadające w sobotę mają prawo do dnia wolnego, który (...)

 • Czas pracy po zmianach

  niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do niedzieli, wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie wymiaru (...)

 • Jak ustalić pracownikom czas pracy?

  . Jednak w przypadkach dozwolonej pracy w niedzielę odpoczynek ten może przypadać w innym dniu niż niedziela.  Dyżur Zgodnie zart. 151[5] § 1, 2 i 4 Kodeksu pracy, poza określeniem pracownikowi

 • 3 maja i 1 listopada - dodatkowe dni wolne?

  naszego życia, a nie przepisy. Dla tzw. Kowalskiego zazwyczaj jest zaskoczeniem informacja, że pracodawca mógłby tak zorganizować czas pracy, aby wolne były: 1) niedziela i np. 2) wtorek.Sobota (...)

 • Za 1 listopada dodatkowy dzień wolny od pracy

  brzmieniem art. 130 § 2, każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. Obecnie nad nowelizacją kodeksu pracy (...)

 • Rozkład czasu pracy w sklepie

  prawo do co najmniej 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku, obejmującego co najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku dobowego. Powinien on przypadać w niedzielę. Niedziela obejmuje 24 kolejne godziny

 • Zakaz handlu w niedziele

  ustawy o wolnych niedzielach w handlu.  handel w niedziele, niedziela, market, sklep, zakupy, czas pracy, wolne

 • Gdy dzień wolny od pracy przypada w sobotę.

  pięciodniowym tygodniu pracy. Wystąpienie święta będącego dniem wolnym od pracy (art. 138 § 1 k.p.) w innym niż niedziela dniu tygodnia powoduje w okresie rozliczeniowym odpowiednie zmniejszenie (...)

 • Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy

  pracownikowi udzielić dnia wolnego od pracy (zob. art. 1512 § 1 k.p.). szkolenia, bhp, pracodawca, dzień wolny od pracy, sobota, niedziela

 • Praca w niedzielę

  pracodawcę rekompensatą finansową. Niedziela wolna od pracy powinna być z góry ustalona w harmonogramie pracy. dzień wolny od pracy, co 4 niedziela wolna, harmonogram pracy, pracodawca, (...)

 • Święto a dzień wolny od pracy

  , wykonywanie pracy, niedziela, tydzień

 • Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców

  przypada więcej niż jedno święto w innym dniu niż niedziela, to wymiar czasu pracy obniża się tylko o 8 godzin z tytułu jednego ze świąt. Na podstawie regulacji zawartych w Kodeksie pracy, obowiązujący

 • Termin zapłaty na fakturze

  Kontrahent wystawił fakturę w dniu 1 listopada 2009 r. (niedziela i święto) z terminem zapłaty 8 listopada 2009 r. (niedziela). Chcemy dokonać wpłaty gotówkowej bezpośrednio na jego konto. (...)

 • Wypowiedzenie umowy na zastępstwo pracownika

  ), wynosi 3 dni robocze. W przedstawionym stanie, dniami roboczymi są także sobota i niedziela. Przy obliczaniu końcowego terminu upływu wypowiedzenia nie wlicza się dnia, w którym zostało złożone

 • Święto w dzień wolny od pracy

  godzin. Ponieważ wystąpienie święta w dniu wolnym od pracy innym niż niedziela powoduje obniżenie wymiaru czasu pracy pracownika, pracodawca powinien oddać pracownikowi dzień wolny w innym terminie (...)

 • 2 maja wolnym w zamian za sobotnie święto

  innym dniu niż niedziela”. Jednym słowem, gdyby w sobotę przypadło święto (ale już nie w niedzielę), można z pracodawcą ustalić, że w zamian za ten dzień pracownik nie stawi się do pracy (...)

 • Czas pracy w budownictwie

  niż niedziela, obniżenie wymiaru czasu pracy o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych świąt, a pracownicy mają obowiązek odrobienia drugiego święta. Nie ma odrębnych uregulowań co do

 • Odpracowanie za wolne ustawowo 1 i 3 Maja

  niedziela, obniżenie wymiaru czasu pracy o 8 godzin następuje tylko z tytułu jednego z tych świąt. Pracownik zatem za poniedziałek 1 maja ma zmniejszone do czasu pracy 8 godzin. We wtorek, czwartek (...)

 • Wniosek o przywrócenie terminu

  wolne niedziela, święto, to dni te wlicza się do okresu biegu terminu. Czynność procesowa podjęta przez stronę po upływie terminu jest bezskuteczna. Jeżeli strona nie dokonała w terminie czynności

 • Obniżenie czasu pracy

  pracy (danego pracownika) o 8 godzin. Jeżeli jednak w tygodniu obejmującym siedem dni od poniedziałku do niedzieli, wystąpią dwa święta w inne dni niż niedziela, obniżenie wymiaru czasu pracy o (...)

 • System pracy weekendowo-świątecznej

  pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę, który świadczy pracę w niedzielę i święta oraz soboty i piątki nie przysługuje wolna niedziela oraz dodatek jak za godziny nadliczbowe. praca, weekendowa, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • URLOP 2011 - dni ustawowo wolne od pracy w 2011 roku

  * 1 stycznia (sobota) Nowy Rok, Świętej Bożej Rodzicielki * 6 stycznia (czwartek) Trzech Króli (Objawienie Pańskie) * 24 kwietnia (niedziela) (...)

 • zwolnienie l4

  jak wygląda kwestia zapłaty za zwolnienie l4 jeżeli jest ono wystawione na 4 dni (wlkj) Jezli okres zwolnienia lekarskiego jest mniejszy niż 7 dni (...)

 • pełnoletnia, szkoła zaoczna ?

  witam, moja córka ma 19 lat. nie zdała do trzeciej klasy technikum, w czerwcu zabrała papiery i złożyła podanie do szkoły zaocznej. będzie chodzić (...)

 • Praktyczna nauka zawodu

  Moje pytanie dotyczy praktycznej nauki zawodu w charakterze sprzedawcy i co za tym idzie praktyk w sklepie. Wiem, że to jest zatrudnienie młodocianej (...)

 • Kontakty z dzieckiem w towarzystwie osoby z sądu

  Witam. Ponownie piszę do Was z prośbą o pomoc. Po krótce opiszę moją sytuację: Jestem mamą 3,5 rocznej dziewczynki. Mieszkamy razem z moimi rodzicami. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane