Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zapewnić sobie wyłączność współpracy z kontrahentem? – opinia prawna

  konstrukcja ta powoduje, że Firma nie będzie musiała udowadniać swej szkody, jednakże nie będzie mogła żądać dodatkowego odszkodowania na wypadek, gdyby wysokość szkody była wyższa od (...)

 • Oszczędności w realizacji umowy rezultatu

  nie musiałby zwracać oszczędności, gdyby wykazał, że podwykonawca nie wykonał całego swojego zobowiązania, a tym samym przyjmujący zamówienie nie jest zobowiązany do spłaty podwykonawcy (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  ;4) przez osobę upoważnioną do używania znaku wspólnego albo znaku wspólnego gwarancyjnego. 5. Nie uważa się za używanie znaku w sposób rzeczywisty używania znaku w reklamie towaru, który (...)

 • Opinia prawna na temat nie zgłoszenie podwykonawcy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat nie zgłoszenie podwykonawcy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoda w majątku spółki - opinia prawna

  . Jak rozumiem ww. pieniądze z zawyżonego wynagrodzenia nie wchodziły z powrotem do majątku spółki, gdyż nie były one wpłacane do kasy spółki ani na rachunek spółki.. Z drugiej  strony (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  konieczne. Zgłoszenie może zawierać kilka arkuszy rysunków. Na jednym arkuszu może znajdować się więcej niż jedna figura, lecz wyraźnie oddzielona jedna od drugiej.   Art. 34. 1. Zgłoszenie

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  nie obejmuje przypadków dokonania korekty zastrzeganej postaci wytworu, jeżeli nie spowoduje to zmiany tożsamości wzoru i bez której uzyskanie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego byłoby (...)

 • Odwołanie od decyzji podatkowej - zarzuty

  postępowania nie zostały przyjęte wyjaśnienia, że w 2003r. prezes już nie był prezesem, ani też pracownikiem spółki i nie miał wpływu na zgłoszenie wniosku o upadłość (...)

 • Zwrot wydatków udokumentowanych paragonem

  wydatek podwykonawca poniósł na własne ryzyko i nie ma zapewne prawa obciążać nim zleceniodawcy. Jeżeli jednak cena została ustalona kosztorysowo albo w sposób podobny, wówczas zwiększone uzasadnione (...)

 • Zgoda inwestora na umowę z podwykonawcą może być wyrażona w każdy sposób

  czynny - nie ma powodów, by zakładać, że inwestor, nawet jeśli nie jest przedsiębiorcą, wymaga szczególnej ochrony przed własnymi pochopnymi decyzjami. Jeśli zatem inwestor chce (...)

 • Sposób regulowania należności w umowach transportu

  poprzez zapłatę podwykonawcy firmy X. Firma X nie dawała podwykonawcy pełnomocnictwa do odbioru pieniędzy ani do potrąceń na poczet zobowiązań wzajemnych. Czy Kompania ma prawo wypłacić (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane